Wybierz region

Wybierz miasto

  Spotkanie z Januszem Paprotą "Kurów przez wieki"

  Powiatowa i Miejska Biblioteka w Bochni - Filia nr 3
  Bochnia, ul. Rydla/8

  18:00 Wtorek, 15 września

  • Wstęp wolny

  Spotkanie odbędzie się w ramach realizacji projektu "Moja mała Ojczyzna – Osiedle Kurow” dofinansowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK , ktorego celem jest wzmacnianie więzi młodych ludzi z ich osiedlem, a także przybliżanie wiedzy historycznej na temat miejsca, w ktorym mieszkają oraz pokazanie zasłużonych ludzi i miejsc pamięci.
  Janusz Paprota z wykształcenia jest historykiem, obecnie pracuje jako nauczyciel historii i informatyki w Zespole Szkoł Gminnych w Damienicach. Od wielu lat popularyzuje historię Bochni i okolicznych miejscowości. Założył stronę internetową „Historia Ziemi Bocheńskiej”, ktorą obecnie można znaleźć pod adresem www.bochenskiedzieje.pl Publikuje na niej informacje dotyczące historii, ważnych postaci i zabytkow na Bocheńszczyźnie. Efekty swojej pracy przedstawia rownież na łamach Kroniki Bocheńskiej, Ziemi Bocheńskiej, Wiadomości Bocheńskich oraz w periodyku naukowym Rocznik Bocheński. Ponadto jest autorem opublikowanej w 1999 r. książki „Z dziejow wsi i szkoły w Damienicach”. Jego hobby to: turystyka gorska i krajoznawstwo w rożnych odmianach, zamki i budowle obronne, fotografia cyfrowa.
  Podczas spotkania w Bibliotece Janusz Paprota przypomni historię Kurowa, dzisiaj osiedla Bochni, niegdyś odrębnej miejscowości. Opowie o jego położeniu i ludziach związanych z miejscowością. Słuchacze zainteresowani tematem będą mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji związanych z osiedlem. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]