Wybierz region

Wybierz miasto

  Vinnie Moore Band

  Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni
  Bochnia, ul. Plac Okulickiego/1, +48 14 612 32 70

  20:00 Sobota, 8 października

  Vinnie Moore - urodzony 14 kwietnia 1964r. Vinnie Moore swoją przygodę z gitarą rozpoczął w wieku 12 lat, by już jako nastoletni chłopak grać po klubach I barach w rożnego rodzaju bandach. Przełomowym dla Vinnie’go momentem było wysłanie demo do Mike’a Varney’a, szefa kultowej wytworni shredderow, Shrapnel Records. Mike prowadził w owym czasie w magazynie Guitar Player kolumnę Spot Light, w ktorej prezentował dokonania młodych, uzdolnionych gitarzystow rockowych. Jeszcze w 1985r. muzyka (i dłonie z gitarą) Moore’a pojawiła się w ogolnokrajowej reklamie Pepsi.
  W następnym roku Shrapnel Records wydała solowy debiut Vinnie’go “Minds Eye”, ktory zebrał bardzo dobre recenzje dostał także kilka ważnych nagrod, ale co najważniejsze, sprzedał się w nakładzie ponad 100.000 egzemplarzy.
  W międzyczasie Moore dołączył do składu Vicious Rumors i zagrał na ich pierwszym albumie “Soldiers Of The Night”. Kilka następnych lat Vinnie spędził w trasie, grając z w rożnych składach. W 1991r. Pojawił się w zespole Alice Cooper’a, by zagrać trasę promującą płytę “Hey Stupid”.
  2003r. przyniosł zmiany w profesjonalnej karierze Moore’a, ktory na stałe dołączył do składu gigantow hard rocka, UFO. Do dziś nagrał z nimi 5 studyjnych albumow i zaliczył kilkanaście światowych tras koncertowych.
  Od czasu debiutu solowego w 1986r. Vinnie nie prożnuje także, jeśli chodzi i jego autorską muzykę. Do dziś wydał 8 solowych płyt, z ktorych ostatnia, to zeszłoroczna „Aerial Visions”, wydana przez Moore’a własnym sumptem. Jest też autorem dwoch gitarowych szkoł wideo, prowadził szereg klinik na całym świecie i gościnnie występował na albumach innych artystow.
  Moore od wielu lat jest endorserem firmy Dean Guitars, ktora przygotowała jego sygnaturowy model VINMAN 2000.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]