Wybierz region

Wybierz miasto

  Wernisaż wystawy fotografii Jerzego Rucińskiego-Nagórnego

  Mała Czarna Bistro
  Bochnia, ul. Widok/-, +48 60 384 60 46

  18:00 - 20:00 Piątek, 2 września

  • Wstęp wolny

  Wystawa fotografii z cyklu "Bochnia i LP Nowy Wiśnicz".

  Jerzy Ruciński-Nagorny urodził się 20 września 1954 roku. Z urodzenia jest Wielkopolaninem, z ducha – Małopolaninem. Niemal całe życie mieszkał w Krakowie. Jest absolwentem Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu (1976), kierunek ceramika. Stypendysta Academie des Beaux-Arts w Orleanie, Wydział Sztuk Audiowizualnych (1989). Fotograf prasowy.

  Wystawa złożona jest z czterech części. Pierwsza, "Słow pierwszych mistrzowie," przedstawia ważne dla JRN postacie. Drugą tworzą portrety mieszkańcow Bochni , pedagogow i absolwentow Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu . Nosi tytuł:" I tak już będzie jak nie było". Część trzecia – to koledzy od migawki – fotograficy. Nosi tytuł "Ręka i oko mistrza krytyk się nie boją". Bardzo osobistą prezentacją jest część poświęcona przyjaciołom – "Zapach niegdysiejszych śniegow".

  Tytuły całości oraz dwoch pierwszych części to słowa bocheńskiego poety Andrzeja Pacuły z tomu Uzbornia. Kroniki rodzinne.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Pamiętasz, jak się mieszkało w PRL-u? [QUIZ]