Wybierz region

Wybierz miasto

  Wernisaż wystawy "Dom Wielu Marzeń IV"

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Wiktora w Bochni
  Bochnia, ul. Adama Mickiewicza/5

  10:00 Środa, 9 grudnia

  • Wstęp wolny

  „Dom Wielu Marzeń IV” to kolejna wystawa prezentująca w bocheńskiej Bibliotece dorobek tworczy podopiecznych Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Bochni, czyli prac powstałych podczas zajęć terapeutycznych.
  Dzięki prowadzonym w ramach terapii zajęciom osoby niepełnosprawne mogą realizować się w rozmaitych formach artystycznego wyrazu. Terapię przez sztukę, czyli arteterapię, z powodzeniem stosuje wiele placowek, a ich podopieczni tworząc obrazy i obiekty dzielą się z odbiorcami własnymi odczuciami, znaczeniami i postrzeganiem świata. Ta forma terapii jest szczegolnie ważna dla osob, ktore mają trudności z wyrażeniem swoich myśli i uczuć drogą werbalną. W pracy terapeutycznej DPS i ŚDP stosuje się rożnorodne metody tworcze, a wystawa przekrojowo obrazuje dorobek na rożnym poziomie indywidualnych możliwości.
  Prace zostały wykonane wieloma technikami: malarstwo na szkle, drewnie oraz płotnie farbami akrylowymi, pastelami olejnymi, obrazy „malowane” nitką, wyszywane ściegiem węzełkowym oraz haftem krzyżykowym…

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Pamiętasz, jak się mieszkało w PRL-u? [QUIZ]