Wybierz region

Wybierz miasto

  Wieczór autorski Kazimierza Musiała

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Wiktora w Bochni
  Bochnia, ul. Adama Mickiewicza/5

  18:00 Wtorek, 28 kwietnia

  • 0zł

  Podczas spotkania wystąpią gościnnie: artysta znany bocheńskiej publiczności Grzegorz Kapcia, ktory zagra i zaśpiewa swoje kompozycje oraz młody gitarzysta Janek Kubas, uczeń Krzysztofa Nieboraka w Szkole Muzycznej I Stopnia w Mikluszowicach. Będzie rownież promowana płyta CD z wierszami Kazimierza Musiała w interpretacji autora.

  Kazimierz Musiał, związany z Bochnią od ponad 30 lat, z wykształcenia jest technikiem samochodowym, wykonuje zawod stolarza a swoje artystyczne pasje realizuje jako muzyk i poeta. Dotychczas tworzył „do szuflady”. Dwa lata temu po raz pierwszy zaprezentował swoje wiersze na spotkaniu w Filii Nr 1 bocheńskiej Biblioteki, w ubiegłym roku podczas koncerty charytatywnego organizowanego przez Fundację Auxilium w sali klubu bocheńskiej książnicy. Od ponad roku jest członkiem kabaretu „Sprawa Drugorzędna” działającego przy Miejskim Domu Kultury w Brzesku. Swoje wiersze o tematyce okolicznościowej czyta rownież na spotkaniach, niedawno podczas uroczystości z okazji 762 rocznicy lokacji Bochni.

  W wywiadzie udzielonym gazecie „Bocheński Głos” przyznaje, że ma w swoim dorobku kilka tysięcy wierszy, mimo to mowi: „Czy uważam się za poetę? Jeśli na wieczorkach poetyckich przedstawia mnie ktoś jako poetę – mam wrażenie, że nie mowi o mojej osobie. Trudno jednoznacznie ocenić ile i jakich wierszy trzeba napisać żeby nim być. Nie czuję się poetą, zostawiam to do oceny słuchaczom, czy czytelnikom.”

  Inspirację do tworzenia dla Kazimierza Musiała stanowi każdy nowy dzień a w nim zarowno dobre jak i złe wydarzenia. Związane z nimi emocje z utrwala w postaci wierszy. Fascynuje go gwara goralska, w ktorej napisał kilka utworow. Niezrealizowane jeszcze marzeniem autora to wydanie tomiku poetyckiego, czego życzymy. A na razie wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wieczor autorski, gdzie będzie można posłuchać wierszy czytanych przez autora i nabyć z nimi płytę. Zapraszamy.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]