Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "Górnictwo w Tatrach Polskich"

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Wiktora w Bochni
  Bochnia, ul. Adama Mickiewicza/5

  Od 20.09.2016 do 31.12.2016

  • Brak informacji o cenie

  Od września do końca roku 2016 podczas zwiedzania bocheńskiej kopalni, będzie można oglądać wystawę poświęconą historii eksploatacji kruszcow, rud metali, surowcow skalnych pierwiastkow promieniotworczych w Polskich Tatrach.
  Wystawa odkrywa mało znany, choć bardzo znaczący element historii Tatr, ktore były już na początku XVI wieku znaczącym ośrodkiem gorniczym. Wystawa jest rezultatem kilkuletnich prac badawczych i dokumentacyjnych Studenckiego Koła Naukowego Geologow Akademii Gorniczo-Hutniczej w Krakowie i powstała we wspołpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym.
  Wystawa prezentuje wspołczesne fotografie, wyrobisk, hałd gorniczych i śladow działalności hutniczej oraz obszarow, w ktorych prowadzono działalność przemysłową. Wystawę uzupełniają fotokopie archiwalnych planow i zdjęć przedstawiających rejony produkcji. Merytoryczną część wystawy stanowią komentarze w językach polskim, angielskim i słowackim.
  Bocheńska kopalnia będzie piątym miejscem odsłony wystawy, po Akademii Gorniczo-Hutniczej, słowackiej Bańskiej Bystrzycy i zakopiańskich Kuźnicach i Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce.
  Wystawę mogą oglądać wszyscy odwiedzający bocheńską kopalnię przy okazji zjazdow do kopalni na dowolną trasę turystyczną.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]