Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "Portrety"

  Stadion MOSiR
  Bochnia, ul. Parkowa/3

  18:00 - 21:00 Sobota, 18 lipca

  • Wstęp wolny

  18 lipca w ramach projektu Art & Salt w Bochni pokazane zostaną wielkoformatowe fotografie Michała Korty. Ekspozycja pod tytułem “Portrety” skupia ponad 30 zdjęć, na ktorych uwiecznione zostały postaci związane ze światem polskiej kultury i sztuki.
  Wystawa zostanie zaprezentowana w dużym formacie na murach Stadionu Miejskiego przy ul. Kazimierza Wielkiego. Jej Bohaterami są reżyserzy, aktorzy, muzycy,malarze, graficy, pisarze m.in. Tomasz Stańko, Olga Tokarczuk, Krzysztof Globisz, Zośka Papużanka, Norman Leto, Andrzej Stasiuk i wielu innych.

  "Zajmuję się fotografią portretową od wielu lat. Bardzo lubię spotkanie z drugim człowiekiem. To element nieodzowny podczas sesji - zderzenie dwoch światow, dwoch rożnych osobowości. Z tej energii, z tych spojrzeń powstają portrety. To jednak dopiero Twoje doświadczenie i Twoja wrażliwość decyduje o powstaniu pełnego obrazu. Zestawiam dla Ciebie ponad 30 portretow - ludzi tworzących polską kulturę i sztukę.*
  Mam nadzieję, że pokazana w ten sposob wystawa, zintegrowana z tkanką miejską, pozostawiona działaniu czasu, miejsca i pogody zainspiruje Was do tworczej interakcji." [Michał Korta]

  [*Sol ziemi - potocznie najważniejszy i nieodzowny składnik. Grupa najwartościowszych osob w jakiejś społeczności. Źrodło: WSJP]

  MICHAŁ KORTA – urodzony w Bochni /1975/, aktualnie mieszka w Krakowie. Od 20 lat zajmuje się fotografią. Absolwent ASP /fotografia/ i UJ /germanistyka/. Domeną jego tworczości jest portret konceptualny i fotografia reklamowa. Wspołpracuje z Akademią Nikona. Tworzył też dla tak uznanych marek jak choćby: Dr.Irena Eris, Sony Music Polska, Wawel SA, Reporter, Aktivist Exclusive, Instytut Książki, Itaka, Polpharma, ELLE Decoration, Znak, Segafredo, Zwierciadło, Fashion Magazine, MIK, Machina, EMI Music Poland.

  Uczestnik wielu wystaw oraz zdobywca 1 miejsca w konkursie BZ WBK PRESSFOTO 2012 w kategorii Portret fotoreportaż. Jego modelami często bywają uznani aktorzy, malarze, pisarze, muzycy, czy inne postaci świata mediow i sztuki. Angażuje się w wiele przedsięwzięć kulturalnych, prowadzi wykłady i warsztaty.

  Po otwarciu wystawy w klubie Mała Czarna Bistro 0 19.00 spotkanie z autorem

  www.artandsalt.pl
  www.kortastudio.com

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]