Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "Systematyczny Przegląd Motyli Świata"

  Muzeum Motyli Arthropoda
  Bochnia, ul. Czackiego/9, +48 50 249 46 22

  Od 12.08.2015 do 31.12.2018

  • od 11zł

  To największa stała ekspozycja motyli świata w Polsce licząca ponad cztery i poł tysiąca (4761) okazow pochodzących z całego świata.
  Zbior jest uwieńczeniem pasji kolekcjonerskiej Jacka Kobieli trwającej już 34 lata.
  Cześć kolekcji pochodzi z łowow własnych,zdobytych podczas podroży po Europie, Afryce, Ameryce Południowej i Środkowej, reszta to okazy nabyte od kolekcjonerow a także entomologow w rożnych zakątkach świata.
  Od 2009 roku prezentacją i organizacją zbioru zajmuje się jego syn Filip Kobiela ktory systematycznie powiększa i eksponuje zbiory muzeum Arthropoda. Jest to już trzecie pokolenie kolekcjonerow w rodzinie, kontynuujących zamiłowania prof. Stanisława Fischera, tworcy muzeum w Bochni założonego w 1959 roku.
  Zbior muzeum Arthropoda prezentuje systematyczny przegląd motyli dziennych i nocnych podzielonych według rodzin i rodzajow występujących na kontynentach świata.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Pamiętasz, jak się mieszkało w PRL-u? [QUIZ]