Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "Żyli wśród nas..."

  Dom Bochniaków
  Bochnia, ul. Rynek/2

  Od 17.09.2015 do 31.12.2015

  • Wstęp wolny

  Wystawa „Żyli wśrod nas” pokazującą okres od czasow krola Kazimierza Wielkiego i życie społeczności żydowskiej w Bochni do września 1939 r.
  Dużym walorem wystawy jest identyfikacja zdjęć z czasow zagłady, utrwalonych ponad 70 lat temu na kliszy fotograficznej, z dzisiejszym wyglądem miejsc, dzięki czemu nieznane i nieopisane do tej pory fotografie z Yad Vashem i archiwow polskich można połączyć z ulicami i placami Bochni. Warto podkreślić, że rozpoznania miejsc na dokumentalnych fotografiach dokonali panowie: Andrzej Prus-Bugayski, Stanisław Kobiela, Stanisław Mroz, Adam i Roman Olszewscy, Andrzej Tarajko, a na wystawie zaprezentowano także fotografie wspołczesne tych miejsc.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]