Wybierz region

Wybierz miasto

  Zwariować ze szczęścia

  Regis
  Bochnia, ul. Regis/1, +48 14 611 69 35

  20:15 Sobota, 8 kwietnia

  • Brak informacji o cenie

  Beatrice (Valeria Bruni Tedeschi) jest gadatliwą manipulantką, ktora stylizuje się na milionerkę obracającą się w środowisku wyższych sfer. Donatella (Micaela Ramazzotti, prywatnie żona Virziego) to wrażliwa introwertyczka o wytatuowanym i kruchym ciele, ktora skrywa mroczną tajemnicę swojej przeszłości. W komedii Paola Virziego te dwie pacjentki „ośrodka terapeutycznego dla kobiet z problemami psychicznymi” połączy przyjaźń. Pewnego popołudnia postanawiają uciec i szukać szczęścia i miłości w wolnym świecie „zdrowych” ludzi.

  To skrzyżowanie „Thelmy i Louise” oraz „Lotu nad kukułczym gniazdem” zrobiło furorę na tegorocznym festiwalu w Cannes, gdzie film został pokazany w ramach sekcji Quinzaine des Realisateurs. Film zdobył statuetki jednej z najważniejszych włoskich nagrod filmowych Nastro d’argento (Srebrna Wstążka), przyznawanych przez krytykow i dziennikarzy, w pięciu kategoriach. Valeria Bruni Tedeschi za swoją rolę została nominowana do Europejskiej Nagrody Filmowej. „Zwariować ze szczęścia” wchodzi do kin 10 marca.

  Czas trwania:
  116
  Gatunek:
  dramat
  Reżyseria:
  Paolo Virzì
  Scenariusz:
  Francesca Archibugi, Paolo Virzì
  Obsada:
  Valeria Bruni Tedeschi, Micaela Ramazzotti, Valentina Carnelutti, Tommaso Ragno, Bob Messini, Sergio Albelli, Anna Galiena, Marisa Borini
  Muzyka:
  Carlo Virzì
  Data premiery:
  2017-03-10
  Kraj produkcji:
  Włochy, Francja
  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Pamiętasz, jak się mieszkało w PRL-u? [QUIZ]