Na szlaku zielonym na górę Kamionną w Beskidzie Wyspowym zamontowano trzy ławo-stoły dla turystów

Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk
Przy zielonym szlaku na górę Kamionną w Beskidzie Wyspowym zamontowano trzy ławo-stoły dla turystów
Przy zielonym szlaku na górę Kamionną w Beskidzie Wyspowym zamontowano trzy ławo-stoły dla turystów arch. Stanisław Pastuszak
Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu turystycznego szlak na górę Kamionną w Beskidzie Wyspowym został wyposażony w trzy ławo-stoły. Wykonali je i zamontowali w czynie społecznym mieszkańcy gminy Trzciana, a drewno pochodziło z gminnego lasu.

Trzy ławo-stoły zostały ustawione na zielonym szlaku prowadzącym z Kamionnej na szczyt o tej samej nazwie. Rozpoczyna się on przy miejscowej szkole podstawowej. Pierwsze miejsce do odpoczynku dla turystów znajduje się pół kilometra od startu, a kolejne dwa w odstępie siedmiuset metrów. - Zapraszamy na szlak, warunki w istocie jak w salonie - zachęca Cezary Stawarz, wójt gminy Trzciana.

Drewno wykorzystane do budowy ławo-stołów pochodziło z gminnego lasu, a robociznę wykonali nieodpłatnie mieszkańcy gminy Trzciana.

- Ławo-stoły wykonał Michał Wiktor i dostarczył je do lasu. Na szlak rozwiózł je Roman Stadnik. Podkłady betonowe znalazły się w lesie dzięki uprzejmości Jacka Dudziaka. Przy montażu pracowali: Tadeusz Cempura, Henryk Pawlliński , Krzysztof Krawczyk i Stanisław Pastuszak - wylicza wójt Stawarz.

Zielony szlak z Kamionnej prowadzi przez Pasierbiecką Górę (764 m n.p.m.) tuż obok rezerwatu przyrody Kamionna o powierzchni 64 hektarów. Czas przejścia na Pasierbiecką Górę to ok. 1,5 godziny, a na szczyt Kamionnej (802 m n.p.m.) - kolejna godzina. Ciekawostką przy szlaku jest historyczne miejsce, w którym przed ponad stu laty planowane było wydobywanie ropy naftowej (tzw. Fabryka).

Szczyt Kamionnej jest zarośnięty lasem, dlatego powstanie na nim wieża widokowa, którą wybudują wspólnie gminy Trzciana, Żegocina, Laskowa i Limanowa. Przetarg został już rozstrzygnięty.

Gmina Trzciana uruchomiła w 2022 roku wypożyczalnię rowerów elektrycznych, dzięki którym można wjechać na szlak.

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

Tężnia solankowa w Bochni otwarta po zimowej przerwie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie