Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Na szlaku zielonym na górę Kamionną w Beskidzie Wyspowym zamontowano trzy ławo-stoły dla turystów

Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk
Przy zielonym szlaku na górę Kamionną w Beskidzie Wyspowym zamontowano trzy ławo-stoły dla turystów
Przy zielonym szlaku na górę Kamionną w Beskidzie Wyspowym zamontowano trzy ławo-stoły dla turystów arch. Stanisław Pastuszak
Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu turystycznego szlak na górę Kamionną w Beskidzie Wyspowym został wyposażony w trzy ławo-stoły. Wykonali je i zamontowali w czynie społecznym mieszkańcy gminy Trzciana, a drewno pochodziło z gminnego lasu.

Trzy ławo-stoły zostały ustawione na zielonym szlaku prowadzącym z Kamionnej na szczyt o tej samej nazwie. Rozpoczyna się on przy miejscowej szkole podstawowej. Pierwsze miejsce do odpoczynku dla turystów znajduje się pół kilometra od startu, a kolejne dwa w odstępie siedmiuset metrów. - Zapraszamy na szlak, warunki w istocie jak w salonie - zachęca Cezary Stawarz, wójt gminy Trzciana.

Drewno wykorzystane do budowy ławo-stołów pochodziło z gminnego lasu, a robociznę wykonali nieodpłatnie mieszkańcy gminy Trzciana.

- Ławo-stoły wykonał Michał Wiktor i dostarczył je do lasu. Na szlak rozwiózł je Roman Stadnik. Podkłady betonowe znalazły się w lesie dzięki uprzejmości Jacka Dudziaka. Przy montażu pracowali: Tadeusz Cempura, Henryk Pawlliński , Krzysztof Krawczyk i Stanisław Pastuszak - wylicza wójt Stawarz.

Zielony szlak z Kamionnej prowadzi przez Pasierbiecką Górę (764 m n.p.m.) tuż obok rezerwatu przyrody Kamionna o powierzchni 64 hektarów. Czas przejścia na Pasierbiecką Górę to ok. 1,5 godziny, a na szczyt Kamionnej (802 m n.p.m.) - kolejna godzina. Ciekawostką przy szlaku jest historyczne miejsce, w którym przed ponad stu laty planowane było wydobywanie ropy naftowej (tzw. Fabryka).

Szczyt Kamionnej jest zarośnięty lasem, dlatego powstanie na nim wieża widokowa, którą wybudują wspólnie gminy Trzciana, Żegocina, Laskowa i Limanowa. Przetarg został już rozstrzygnięty.

Gmina Trzciana uruchomiła w 2022 roku wypożyczalnię rowerów elektrycznych, dzięki którym można wjechać na szlak.

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

Tężnia solankowa w Bochni otwarta po zimowej przerwie

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto