Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Największa inwestycja w mieście

(maw)
Dwa lata trwać będzie modernizacja Zakładu Uzdatniania Wody w Bochni. Oznacza to, że w 2009 roku z miejskich kranów popłynie czystsza i smaczniejsza woda.

Dwa lata trwać będzie modernizacja Zakładu Uzdatniania Wody w Bochni.
Oznacza to, że w 2009 roku z miejskich kranów popłynie czystsza i smaczniejsza woda. Jedna z największych inwestycji ostatnich lat, na realizację której fundusze wykłada Unia Europejska, ruszy już niebawem. Wyłoniono już wykonawcę.

Całe zadanie obejmuje modernizację zakładu, a także remont 4,5 km sieci i zbudowanie kolejnych 37 km kanalizacji. Będzie to kosztować 12 mln euro.
- Unia daje nam 10 mln euro, pozostałe dwa miliony euro musimy sami wyłożyć. Zdecydowaliśmy o zaciągnięciu pożyczki w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, posiadamy też własne fundusze.
Do tego zadania przygotowujemy się od kilku lat, systematycznie gromadząc środki - wyjaśnia Zbigniew Rachwał, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Bochni.
Modernizacja Zakładu Uzdatniania Wody wiąże się z wprowadzeniem kilkustopniowego procesu uzdatniania wody poprzez zastosowanie nowych technologii.
Nowością będzie zastosowanie dwutlenku chloru, ozonu zamiast chloru oraz filtracja wody na węglu aktywnym.
Wszystko to zdecydowanie powinno poprawić smak wody. Prezes MPWiK zapewnia, że modernizacja zakładu, która w efekcie poprawi jakość wody, nie spowoduje drastycznych zmian w cenie wody. - Myślę, że nie będą to wielkie korekty i odbiorcy przyjmą je ze zrozumieniem - mówi Zbigniew Rachwał.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto