Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ogólnopolska akcja dla dzieci

(maw)
Bocheńska komenda policji włączyła się w realizację ogólnopolskiej kampanii "Kochaj! Nie Krzywdź! Pomóż! ” przygotowanej przez Rzecznika Praw Dziecka "Fundację Mederi - pomóżmy dzieciom".

Bocheńska komenda policji włączyła się w realizację ogólnopolskiej kampanii "Kochaj! Nie Krzywdź! Pomóż! ” przygotowanej przez Rzecznika Praw Dziecka "Fundację Mederi - pomóżmy dzieciom". - Kampania ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec najmniejszych, całkowicie bezbronnych niemowląt i małych dzieci do 3 lat.

Jej ważnym aspektem jest zwrócenie uwagi na rozpowszechniające się przemoc i zaniedbanie oraz ich konsekwencje dla życia i zdrowia dzieci - wyjaśnia Leszek Machaj z KPP w Bochni. Kampania skierowana jest głównie do środowiska medycznego, jednak zjawisko przemocy domowej (w której szczególnie dzieci są najbardziej pokrzywdzonymi) zajmuje jedno z czołowych miejsc w statystyce podejmowanych interwencji i prowadzonych postępowań na terenie powiatu bocheńskiego. - Dlatego też policjanci są zainteresowani wszelkimi informacjami mogącymi zapobiec tego typu przypadkom i z pomocą innych instytucji udzielić wsparcia rodzinie w sytuacji kryzysowej - dodaje przedstawiciel bocheńskiej komendy. We wszystkich jednostkach policji na terenie powiatu bocheńskiego (w punktach przyjęć interesantów) znajdują się również ulotki dotyczące innej kampanii społecznej "Ostrożnie! Małe jest kruche". Jej celem jest poprawa skuteczności działania instytucji państwowych, powołanych do ochrony dzieci przed przemocą w rodzinie.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto