MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ogólnopolska akcja ma utrudnić nieletnim dostęp do wyrobów tytoniowych

(maw)
Ponad 200 miejscowości, w tym Bochnia, wzięło udział w ogólnopolskim Dniu Odpowiedzialnej Sprzedaży. Celem tej akcji jest ograniczanie dostępu nieletnich do wyrobów tytoniowych w punktach sprzedaży.

Ponad 200 miejscowości, w tym Bochnia, wzięło udział w ogólnopolskim Dniu Odpowiedzialnej Sprzedaży. Celem tej akcji jest ograniczanie dostępu nieletnich do wyrobów tytoniowych w punktach sprzedaży.
- Z ostatnich badań typu "tajemniczy klient" wynika, że dwie trzecie ekspedientów sprzedałoby papierosy osobie wyglądającej na niepełnoletnią - wylicza Krzysztof Tomasik, komendant Straży Miejskiej w Bochni, koordynator akcji STOP18! na terenie Małopolski. W Dniu Odpowiedzialnej Sprzedaży ekspedienci z Bochni oraz z pozostałych miejscowości byli częściej niż zwykle odwiedzani przez funkcjonariuszy. Wszyscy, którzy bezbłędnie wypełnili specjalny test, otrzymali imienny dyplom Odpowiedzialnego Sprzedawcy.

Na terenie Bochni odbyły się już trzy szkolenia w ramach Programu Odpowiedzialnej Sprzedaży STOP18! w których wzięło udział 31 osób. - Sprzedawcy mają obowiązek potwierdzać pełnoletność kupującego. Jeśli tego nie robią, narażają się na wysokie mandaty - przypomina Krzysztof Tomasik.
Akcja ma charakter edukacyjny, ale organizatorzy liczą również na presję jaką wywołują naklejka STOP18! lub list od burmistrza, wręczony przez umundurowanych funkcjonariuszy straży miejskiej. Odpowiedzialne zachowanie sprzedawców mają też wymuszać rodzice, do których trafią ulotki „Jak uchronić twoje dziecko przed paleniem?". - Dzieci powinny wiedzieć, dlaczego jest dla nas ważne, żeby nie paliły papierosów. Tym bardziej nie może być przyzwolenia na sprzedaż papierosów niepełnoletnim - mówi Marta Zagrodzka z Komitetu na rzecz Dzieci w Polsce.
W tym roku realizowana jest X edycja Programu Odpowiedzialnej Sprzedaży. Prowadzona od 1998 roku akcja opiera się na partnerstwie firm i organizacji, które współpracują na rzecz wyeliminowania dostępu nieletnich do wyrobów tytoniowych.

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto