Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę minęła Wisłę i Nowe Brzesko. Trzeciego dnia pątnicy pokonają 28 kilometrów w skwarze

Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk
Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę w Nowym Brzesku, 19.08.2022
Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę w Nowym Brzesku, 19.08.2022 Paweł Michalczyk
Przejściem przez most na Wiśle pielgrzymi części A Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę opuścili granice diecezji tarnowskiej. Teraz poruszają się w obrębie diecezji kieleckiej. W piątek 19.08 mają do pokonania 28 kilometrów, od Grobli do Radziemic. Tematyka rozważań związana jest z misyjną działalnością Kościoła.

Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę w Nowym Brzesku, 19.08.2022

W piątek pielgrzymi rozważają tematykę misyjną. W grupach pielgrzymują misjonarze i misjonarki, którzy dzielą się świadectwami na temat swojej pracy. Swoimi doświadczeniami dzielą się również klerycy, którzy mieli okazję wyjechać na praktyki do krajów misyjnych.

Po mszy świętej, której przewodniczył biskup Artur Ważny, był czas na śniadanie. Pielgrzymi mają do dyspozycji swój własny prowiant, ale na trasie moją liczyć na gesty dobroci. Pątników grupy nr 3 odwiedził w Nowym Brzesku ksiądz, który przywiózł im ciasto oraz ciepłą kawę.

Jedna z najmłodszych pątniczek tegorocznej pielgrzymki wędruje w grupie nr 6 z Bochni. To 9-miesięczna Emilka Marszałek z Królówki, która na pielgrzymim szlaku jest z rodzicami, a pielgrzymowała już w 2021 roku, jeszcze przed narodzeniem.

W grupie nr 6 pielgrzymuje m.in. ks. Zbigniew Kras, kapelan prezydenta RP Andrzeja Dudy, były wicedyrektor PPT i były proboszcz w Lipnicy Murowanej. Na szlak wyruszył po raz pierwszy od 15 lat.

Trasa trzeciego dnia w grupach części A (1-13) obejmuje odcinek 28 kilometrów z Grobli do Radziemic, a w części B (grupy 14-26) - 24,8 kilometrów z Piekar do Zielenic. Dwie różne trasy mają służyć łatwiejszemu podróżowaniu zarówno pątników, jak i miejscowych kierowców.

Upalna aura daje się we znaki pielgrzymom, służby przypominają o nakryciu głowy oraz nawadnianiu się.

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

Wojna na Ukrainie. Strefa zero: gdy jesteś bliżej orków niż swoich

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto