Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Porodówka w szpitalu w Pucku. Niezbędne informacje [ZDJĘCIA]

opr. red.
Jak wygląda porodówka w Pucku i na co mogą liczyć kobiety, które rodzą w tym szpitalu? Sprawdźcie najważniejsze informacje i zobaczcie zdjęcia!

Oddział Położniczo - Ginekologiczny Szpitala w Pucku, ul. 3 Maja 13A.

Gabinet ordynatora - tel. 58 673 48 24. Dyżurka lekarska - tel. 58 673 48 43. Dyżurka pielęgniarska - tel. 58 673 48 27 lub 58 673 48 37

Pucki oddział ginekologiczno - położniczy posiada pierwszy stopień referencyjności.

Oferuje szeroką gamę udogodnień dla pacjentek, takich jak: poród wodny, piłki, materace, worki "sako", drabinki, krzesełka porodowe i linki. Jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, a stan pacjentki jak też dobrostan płodu na to pozwala, kobiety mogą rodzić i chodzić.

Poród rodzinny
W szpitalu w Pucku często odbywają się porody rodzinne. Obecność osoby towarzyszącej na sali nie jest obciążona dodatkową opłatą. Jedyną rzeczą, którą musi mieć ze sobą gość to obuwie zmienne. Inny ubiór ochronny nie jest wymagany.

Znieczulenie
Oddział umożliwia zastosowanie alternatywnego sposobu uśmierzania bólu z wykorzystaniem gazu rozweselającego, czy też elektrostymulacji TENS. Można też skorzystać z masażów i relaksu w wodzie. Szpital pracuje nad poszerzeniem oferty o znieczulenie zewnątrzoponowe. Pracownicy są już po odpowiednim szkoleniu. Anestezjolodzy również są przygotowani. Teraz jest tylko kwestią czasu, kiedy zostanie wprowadzone.

Sale
Oddział zaopatrzony jest w 17 łóżek położniczych i 3 porodowe. Na oddziale mamy jeden pokój 5-osobowy, trzy 3-osobowe i po jednym pomieszczeniu dwu- i jednoosobowym. Każda sala posiada umywalkę. Na korytarzu znajdują się dwie łazienki dla pacjentek. W jednej są dwa prysznice, bidet i dwie toalety. Druga - mniejsza jest z wanną i toaletą.

Na puckiej porodówce każde dziecko ma swoje łóżeczko, które jest tuż obok łóżka pacjentki. Nie ma problemu, aby maluch leżał w jednym łóżku ze swoją mamą. Rzeczy dla noworodków rodzice przynoszą we własnym zakresie. Podobnie jest ze środkami higienicznymi - w te panie muszą się zaopatrzyć we własnym zakresie. Szpital zapewnia jednorazową koszulę dla kobiety rodzącej. Personel również nie stwarza kłopotów w przypadku zajęcia się malcem. Jest też możliwość pozostawienia dziecka na noc na oddziale noworodkowym, jeżeli jest np. problem ze zdrowiem matki.

Odwiedziny
Tuż przy wejściu na oddział, w zacisznym miejscu, znajduje się pokój odwiedzin, w którym przyjmowani są goście.

Ordynator
Ordynatorem oddziału położniczo-ginekologicznego jest dr n. med. Andrzej Przyboś – specjalista ginekologii i położnictwa. Pracujący zespół jest stały i wspierany dwoma dyżurantami.

Plan porodu
Pracownicy nie spisują z kobietą ciężarną planu porodu - tym zajmują się szkoły rodzenia. Pielęgniarki i położne przed przyjęciem rozmawiają o preferencjach i potrzebach kobiet i w miarę możliwości starają się sprostać wymaganiom.

Konsultacje laktacyjne
W każdej chwili panie mogą skorzystać z porady konsultantki laktacyjnej. Personel przeszedł odpowiednie szkolenie w tym zakresie i z powodzeniem pomaga kobietom w pierwszych chwilach macierzyństwa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto