MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat bocheński: w Jodłówce protestują, bo nie mają chodnika

Małgorzata Więcek-Cebula
Takich informacji Bogdan Dobrowolski wydrukował kilkadziesiąt. - Liczę, że w proteście wezmą udział wszyscy, którym ten problem leży na sercu - mówi mieszkaniec Jodłówki
Takich informacji Bogdan Dobrowolski wydrukował kilkadziesiąt. - Liczę, że w proteście wezmą udział wszyscy, którym ten problem leży na sercu - mówi mieszkaniec Jodłówki M.Wiecek-Cebula
Chcemy bezpieczeństwa dla naszych dzieci - to tylko jedno z haseł, jakie umieścili mieszkańcy Jodłówki na transparentach z którymi wyjdą na drogę w najbliższy piątek.

Chcą w ten sposób zwrócić uwagę na problem braku chodnika przy drodze powiatowej przebiegającej obok ich domów. - Jest wąska i bardzo niebezpieczna. Z trwogą puszczamy nasze dzieci do szkoły - mówi Bogdan Dobrowolski, przewodniczący Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Jodłówce, jeden z organizatorów piątkowego wiecu.
Dziesięcioletni syn pana Bogdana musi codziennie przejść prawie kilometr drogą, przy której nie ma ani chodnika, ani też bezpiecznego pobocza. Starsza córka, która uczy się w gimnazjum w Rzezawie, do pokonania ma prawie 1,5-kilometrowy odcinek. Gdy dzieci wychodzą do szkoły i zanim z niej wrócą rodzice z niepokojem spoglądają w okno.
- Podobny problem mają pozostali mieszkańcy naszej wioski. To poważny temat zwłaszcza teraz, kiedy wcześniej zapada zmrok i widoczność jest dużo gorsza - zapewnia mieszkaniec Jodłówki
Mieszkańcy przekonują, że w sprawie budowy chodnika interweniowali już wielokrotnie w Urzędzie Gminy, ale też w starostwie powiatowym. Zapewniają, że inwestycji domagają się od kilku lat. - Nasze działania zdecydowanie zintensyfikowaliśmy w ubiegłym roku, do tej pory nic to jednak nie dało - zapewnia pomysłodawca wiecu.

Na jego zorganizowanie mieszkańcy zdecydowali się, ponieważ wszystkie stosowane do tej pory działania nie przyniosły efektu. - Chcemy głośno opowiedzieć o tym problemie wszystkim urzędnikom. Dlatego przygotowaliśmy transparenty i hasła. Zamierzamy przejść spod budynku Urzędu Gminy w Rzezawie pod budynek OSP, gdzie zaplanowano posiedzenie rady - tłumaczy mężczyzna. Rozgoryczonych mieszkańców Jodłówki zabolało także to, że właśnie realizowana jest olbrzymia inwestycja drogowa przez powiat w innej części ich gminy.

- W Krzeczowie powstaje chodnik w miejscu starego. Jest poprawiany, u nas natomiast nie ma nawet pobocza - żalą się organizatorzy wiecu.
Katarzyna Kępa-Hamuda ze starostwa powiatowego w Bochni tłumaczy, że w zasadzie ta inwestycja została przez starostwo już rozpoczęta. Zleciliśmy wykonanie mapy geodezyjnej dla tego terenu, a także wykonanie projektu budowy chodnika w Jodłówce. Dopiero po zakończeniu realizacji tego pierwszego etapu będziemy podejmować dalsze decyzje.

W tej chwili realizujemy na terenie tej gminy olbrzymią inwestycję drogową, czyli ciąg północny, w ramach której zostanie wykonane ponad 20 km dróg oraz ponad 2 km chodników. Po jej zakończeniu przyjdzie czas na pozostałe zadania.

od 7 lat
Wideo

Zlot Cadillaców Inowrocław 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto