Prasówka 14.05.2023 z całego tygodnia w Bochni. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 7.05 do 13.05.2023
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 7.05 do 13.05.2023 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bochni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 7.05 a 13.05.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Licytacje komornicze w Tarnowie i regionie. Pod młotek idą działki, domy i samochód. Zobaczcie jakie aukcje w maju i czerwcu 2023”?

Przegląd tygodnia: Bochnia, 14.05.2023. 7.05 - 13.05.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Licytacje komornicze w Tarnowie i regionie. Pod młotek idą działki, domy i samochód. Zobaczcie jakie aukcje w maju i czerwcu 2023

Licytacje komornicze są okazją do tego, aby nabyć atrakcyjne nieruchomości czy pojazdy mechaniczne poniżej swojej wartości. W najbliższych dwóch miesiącach w sądach w Tarnowie, Dąbrowie Tarnowskiej, Brzesku i Bochni odbędzie się kilkanaście ciekawych licytacji. Zobaczcie, co można nabyć podczas aukcji organizowanych przez komorników z regionu.

📢 Zboczeniec grasuje w lesie pod Brzeskiem? Policja bada bulwersującą sytuację opisaną na Facebooku

W mediach społecznościowych krąży relacja kobiety, którą podczas spaceru z przyjaciółką w Lesie Szczepanowskim koło Brzeska miał nagabywać zboczeniec. Sprawę bada brzeska policja.

📢 Groźny wypadek w Pogwizdowie. Samochód ciężarowy przewrócił się na bok po zderzeniu z osobowym oplem

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w piątek (12 maja) we wczesnych godzinach porannych na lokalnej drodze w Pogwizdowie. Samochód ciężarowy po zderzeniu z osobówką wypadł z trasy i przewrócił się na bok.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 14.05.2023: 7.05-13.05.2023 Bochnia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bochni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Policjanci z Bochni zatrzymali złodzieja, który ukradł konsolę z grami, elektronicznego papierosa oraz piwo. Sprzęt sprzedał, a piwo wypił

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dokonanej w domu jednorodzinnym na terenie Bochni. 24-latek przez uchylone okno wszedł do budynku i pod nieobecność domowników zabrał z niego konsolę do gier, pady, grę oraz… sześciopak piwa.

📢 Zakopane. Policja szuka świadków bójki na Krupówkach, w czasie której zmarł 24-latek

Zakopiańska policja poszukuje świadków bijatyki, do której doszło w nocy 12 września 2021 roku. W jej trakcie zmarł 24-letni mieszkaniec pow. bocheńskiego. Jak dotąd śledczym nie udało się ustalić, kto uderzył 24-latką w głowę, w wyniku czego ten upadł.

📢 Posłanka Józefa Szczurek-Żelazko i działacze PiS zachęcali w Bochni do poparcia projektu ustawy przeciwko "seksualizacji dzieci" w szkołach

W czwartkowe przedpołudnie (11.05) na Rynku w Bochni działacze Prawa i Sprawiedliwości zachęcali do poparcia obywatelskiego projektu ustawy, który ma zmienić zasady prowadzenia działań edukacyjnych przez przedstawicieli organizacji pozarządowych. Ma to chronić dzieci w szkołach i przedszkolach przed "nadmierną seksualizacją".

📢 Pirat drogowy w powiecie brzeskim jechał w terenie zabudowanym z prędkością 107 km/h, został surowo ukarany i stracił prawo jazdy

Zbyt szybka jazda w Lewniowej w powiecie brzeskim skończyła się dla 43-latka utratą prawa jazdy na trzy miesiące oraz wysokim mandatem. W terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h.

📢 Spieszą się z przygotowaniem obiektów sportowych na igrzyska europejskie. Praca wre w całej Małopolsce

Do rozpoczęcia III Igrzysk Europejskich pozostało 41 dni. W Krakowie i innych miejscowościach Małopolski trwają intensywne prace, by na czas zdążyć ze wszystkimi inwestycjami. Przebudowywany jest stadion Wisły w Krakowie. Pod Wawelem powstaje też boisko do koszykówki i modernizowany jest tor kajakowy. Roboty związane z przygotowaniem sportowych aren prowadzone są także m.in. w Tarnowie, Krynicy-Zdroju, Zakopanem i Nowym Targu.

📢 TOP 16 najbogatszych firm i zakładów pracy z Tarnowa i regionu. Te przedsiębiorstwa zarabiają grube miliony i płacą największe podatki

Oto firmy i zakłady pracy z Tarnowa, Bochni i regionu, które rocznie największe pieniądze, płacą gigantyczne podatki i zatrudniają tysiące osób. Należą do grona przedsiębiorstw osiągających największe przychody w Polsce.

📢 Zdjęcia podparyskiej dzielnicy La Défens na Plantach w Bochni. Wystawa plenerowa gościła w wielu miastach Polski

"Architektura i dzieła sztuki podparyskiej dzielnicy La Défense" to tytuł wystawy, jaką można oglądać na Plantach Salinarnych w Bochni. Można ją oglądać na ogrodzeniu Szkoły Podstawowej nr 2 do 21 maja 2023. Wcześniej była prezentowana w wielu miastach w Polsce, m.in. w: Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Toruniu, Lublinie i Katowicach.

📢 W Bochni rozpoczyna się nabór do dziewiątej edycji Budżetu Obywatelskiego, do dyspozycji mieszkańców jest blisko 900 tys. zł

W środę 10 maja 2023 r. rozpoczął się nabór projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego Bochni na 2024 r. Tym razem do dyspozycji mieszkańców będzie ponad 884 tys. zł, z czego 700 tys. tys. zł przewidziano na projekty osiedlowe, po 50 tys. tys. zł na każde z 14 osiedli. 184 tys. zł to kwota na realizację projektów ogólnomiejskich.

📢 Wypadek w Trzcianie, 12-letni chłopiec na hulajnodze elektrycznej zderzył się z samochodem osobowym na skrzyżowaniu

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło we wtorkowe popołudnie w Trzcianie. Na jednym ze skrzyżowań doszło do zderzenia 12-latka jadącego na hulajnodze elektrycznej z samochodem osobowym. Chłopiec trafił do szpitala, na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

📢 Polana Stumorgowa straci swój charakter? Ma powstać tam „bacówka służąca dobru wspólnemu”. Petycja internautów przeciw budowie. „Skandal”

To ciąg dalszy sprawy związanej z kontrowersyjną budową prowadzoną na pięknej i dziewiczej Polanie Stumorgowej zlokalizowanej w otulinie Rezerwatu Przyrody Mogielica. Małopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Krakowie zdecydował się na uchylenie zaskarżonego przez inwestora postanowienia Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Limanowej dotyczącego wstrzymania prac. W pierwszej instancji uznano je za samowolę budowlaną, ale jak widać nie była to żadna przeszkoda, by zmienić decyzję – ta jest ostateczna. Mimo to w Internecie ruszyła zbiórka podpisów pod petycją przeciwko zabudowie polany.

📢 W Bochni powstanie minirondo, magistrat szuka wykonawcy. Projekt wybrali mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego

Przepustowość jednego z newralgicznych skrzyżowań w Bochni powinna się niebawem poprawić za sprawą minironda. Mieszkańcy Bochni głosowali za jego wykonaniem w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Zgodnie z założeniem magistratu, rondo ma powstać do końca czerwca 2023.

📢 Szkolna moda w czasach PRL-u. Jak uczniowie ubierali się do szkoły na co dzień, a jak na matury?

Matura to jeden z ważniejszych momentów w życiu, który wywołuje ogrom emocji i stres, a po czasie po prostu miłe wspomnienie z młodości. W okresie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej zarówno szkoła, jak i egzamin dojrzałości, wyglądały zupełnie inaczej niż obecnie. Przez lata zmieniły się nie tylko plany zajęć i obyczaje, ale też szkolna moda, w tym ubrania, fryzury i dodatki. Przypomnijmy sobie, jak noszono się w PRL-u.

📢 Matura MATEMATYKA 2023 poziom podstawowy: arkusz CKE, ODPOWIEDZI. Jakie były zadania i jak poradzili sobie uczniowie? 9.05

Matura 2023. W poniedziałek 8 maja o godzinie 9:00 uczniowie zmierzyli się z obowiązkową maturą z matematyki na poziomie podstawowym. Jak sobie poradzili? Absolwenci krakowskiego technikum przekazują, że na egzaminie pojawiły się wszystkie działy matematyki – wszystkiego po trochę. - Natomiast w porównaniu do poprzednich lat zadania były skonstruowane w taki nieoczywisty sposób. Polecenia czasami były nie do końca jasne i trzeba było się nagłówkować, co to jest dokładnie za dział i wymyślić na to rozwiązanie. Zobacz arkusze CKE z zadaniami i odpowiedzi.

📢 Bocheńscy radni dali zielone światło na zwiększenie ceny rewaloryzacji Plant Salinarnych o 4 mln zł

Bocheński magistrat może zwiększyć budżet przeznaczony na rewaloryzację Plant - zdecydowali radni. Na tę inwestycję samorząd ma promesę w wysokości blisko 12 mln zł, ale najtańsza z ofert w drugim przetargu sięgała ponad 16,3 mln zł.

📢 Na szlaku zielonym na górę Kamionną w Beskidzie Wyspowym zamontowano trzy ławo-stoły dla turystów

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu turystycznego szlak na górę Kamionną w Beskidzie Wyspowym został wyposażony w trzy ławo-stoły. Wykonali je i zamontowali w czynie społecznym mieszkańcy gminy Trzciana, a drewno pochodziło z gminnego lasu.

📢 Wypadek na DK75 w Gosprzydowej, zderzyły się trzy samochody osobowe, jedna osoba ranna, utrudnienia w ruchu!

Przez ponad 1,5 godziny występowały utrudnienia dla kierowców podróżujących drogą krajową nr 75 między Brzeskiem a Nowym Sączem w Gosprzydowej. Z powodu wypadku z udziałem trzech samochodów droga została zablokowana, po czym policja wprowadziła ruch wahadłowy.

📢 Awarie i planowe wyłączenia prądu w powiatach bocheńskim i brzeskim. Tam nie ma lub nie będzie prądu w regionie bocheńsko-brzeskim

W poniedziałek 8.05 wyłączenie prądu zaplanowano w jednej z miejscowości gminy Brzesko, a w kolejnych dniach energii elektrycznej zabraknie również w innych miejscowościach powiatów bocheńskiego i brzeskiego. Wyłączenia planowe prądu wynikają z konieczności wykonania prac serwisowych sieci elektrycznej. Sprawdź, gdzie i kiedy nie będzie prądu w powiatach bocheńskim i brzeskim.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie