Prasówka tygodniowa z 26.02.2023 w Bochni. Sprawdź, czy jesteś na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Bochni nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Bochni nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bochni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 19.02 a 25.02.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „W Jadownikach na Bocheńcu powstaną dwie wieże 400 m od siebie. Jedna widokowa, druga radiokomunikacyjna do obsługi ruchu samolotów”?

Przegląd tygodnia: Bochnia, 26.02.2023. 19.02 - 25.02.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 W Jadownikach na Bocheńcu powstaną dwie wieże 400 m od siebie. Jedna widokowa, druga radiokomunikacyjna do obsługi ruchu samolotów

Choć sytuacja wydaje się kuriozalna, to jednak możliwa. W Jadownikach koło Brzeska na wzgórzu Bocheniec w niewielkiej odległości od siebie powstaną dwie wieże. Jedna z nich to wieża widokowa, wyczekiwana przez mieszkańców i turystów. Będzie miała ponad 24 metry wysokości. Druga, znacznie wyższa, bo aż 40-metrowa, będzie służyła do obsługi ruchu lotniczego. Budowa obu obiektów rozpocznie się niebawem, ponieważ przetargi rozstrzygnięto w podobnym czasie.

📢 Wypadek na DK 75. W Uszwi zderzyły się trzy samochody osobowe. Na miejscu straż pożarna, policja, pogotowie

Wypadek na drodze krajowej nr 75 w Uszwi. W sobotę (25 lutego) krótko po godz. 12 doszło tam do zderzenia trzech samochodów osobowych.

📢 Zamknięty klub Energy 2000 w Przytkowicach. To była ostatnia impreza przed postem. Gorąca zabawa Retro Party. Mamy ZDJĘCIA

To była ostatnia w najbliższym czasie impreza w klubie Energy 2000 w Przytkowicach, który z powodu postu został zamknięty. Goście dyskoteki mogli w sobotę (18 lutego) bawić się podczas Retro Party, na parkiecie królowały zatem dobre znane utwory. Gościem wieczoru był zespół Mig. Vixomaniacy, prawdziwe imprezowe zwierzaki, szaleli na parkiecie do białego rana. To była gorąca noc w klubie Energy 2000. Zobaczcie, co tam się działo.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 26.02.2023: 19.02-25.02.2023 Bochnia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bochni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tak zostawiają samochody "Mistrzowie" parkowania w Bochni. Blokują chodniki i skrzyżowania. Zobaczcie ich najnowsze wyczyny. Zdjęcia

Nie ma tygodnia, by na ulicach Bochni nie dochodziło do naruszeń przepisów ruchu drogowego związanych z parkowaniem. Kierowcy zostawiają swoje auta w miejscach, gdzie obowiązuje zakaz zatrzymywania się i postoju, często również na chodnikach i w obrębie stref wyłącznych z ruchu. Choć to efekt braku miejsc postojowych centrum Bochni, straż miejska jest nieugięta i skrętnie piętnuje podobne zachowania kierowców. Zobaczcie zdjęcia wykonane w okresie od listopada 2022 do lutego 2023.

📢 Browar Okocim w Brzesku uruchomił nową linię do butelkowania piwa oraz syropiarnię. Obie inwestycje kosztowały 45 mln zł. Zdjęcia

Browar Okocim w Brzesku przeprowadził w ostatnim okresie potężne inwestycje na łączną kwotę 45 mln zł. Jedna z nich to nowa linia rozlewnicza, której zainstalowanie wymagało rozbudowy hali, druga to syropiarnia. Oba przedsięwzięcia miały na celu poprawę jakości piwa, jakie powstaje na terenie Brzeska.

📢 Pożar warsztatu stolarskiego w Będzieszynie k. Brzeska, spłonął warsztat oraz maszyny. Policja zatrzymała podpalacza. Zdjęcia

Przez ponad trzy godziny trwała mordercza walka z ogniem w Będzieszynie w gminie Czchów. W czwartek 23.02 wieczorem, ogień wybuchł w miejscowej stolarni. Niestety, w chwili przybycia strażaków pożar był już tak zaawansowany, że akcja polegała głównie na zabezpieczeniu okolicznego mienia przed zapaleniem. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

📢 Kolejne podwyżki cen w McDonald's. Jak dużo zapłacimy teraz za burgery, a ile kosztowały w 2022 roku? Porównaliśmy ceny

Sieć McDonald's przez lata wyróżniała się tanim i szybkim jedzeniem, stanowiąc alternatywę dla typowych restauracji. Po latach sytuacja się zmienia, a ceny w menu amerykańskiego giganta fastfoodowego zrównały się z tymi, które spotkamy w kraftowych burgerowniach. Sprawdźmy, o ile podrożały burgery i zestawy w McDonald's.

📢 Nigeryjczyk z Litwy rozkochał Polkę przez internet i oszukał ją na ok. 85 tys. zł. Rozpracowali go policjanci z Brzeska

Internetowy oszust podający się za Anglika rozkochał 65-latkę z powiatu brzeskiego i wykorzystał jej zaufanie. Złapana w sieć jego kłamstw kobieta przez dwa lata przekazała mu łącznie 85 tysięcy złotych swoich oszczędności. Policjanci z Brzeska ustalili, że sprawcą jest 31-letni Nigeryjczyk mieszkający na Litwie i zebrali materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić mu zarzut oszustwa. Potrzebny był do tego Europejski Nakaz Dochodzeniowy.

📢 W Brzesku powstaje miasteczko rowerowe i plac zabaw na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, koszt inwestycji 5,6 mln zł

Na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku trwają prace związane z budową między innymi miasteczka rowerowego i placu zabaw. Rozpoczęły się one w listopadzie, ale już teraz widać pierwsze efekty. Rozpoczęła się rozbiórka nieczynnego komina po starej kotłowni.

📢 Policjanci i prokuratorzy oddawali w Brzesku krew. Udało się zebrać ponad 10 litrów. Akcja miała miejsce na terenie komendy policji

Klub Honorowych Dawców Krwi oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w ramach akcji „104 litry krwi na 104 rocznicę powstania Policji” we wtorek 21 lutego 2023 r. po raz kolejny zorganizowały akcję krwiodawstwa na terenie Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Udało się zebrać ponad 10 litrów krwi.

📢 Nie żyje młody zakopiański milioner Marian Pędzimąż. Miał zaledwie 38 lat

W wieku 38 lat zmarł Marian Pędzimąż, zakopiański przedsiębiorca, który dorobił się na prowadzeniu pod Giewontem lokali gastronomicznych. Swoją przygodę z biznesem zaczynał od... reniferów, które sprowadził z Finlandii.

📢 Hydrologiczna susza w regionie. Na Powiślu Dąbrowskim wybudują duży, podziemny zbiornik, który ma zapewniać ludziom ciągły dostęp do wody

Kłopoty z brakiem wody w kranach to sytuacja, która powtarza się w Dąbrowie Tarnowskiej i okolicznych gminach niemal co roku – przede wszystkim latem. Problem rozwiązać ma modernizacji przestarzałej i awaryjnej sieci wodociągowej oraz budowa dużego zbiornika, pełniącego rolę rezerwuaru wody dla ok. 40 tysięcy mieszkańców.

📢 Tysiąc pielęgniarek przeszło w marszu ulicami Tarnowa. Protestowały przeciw dyskryminacji i omijaniu ustawy o najniższych wynagrodzeniach

W Tarnowie odbył się we wtorek (21 lutego) ogólnopolski protest pielęgniarek i położnych. Biały personel przeszedł w strugach deszczu od miejskiego szpitala im. Edwarda Szczeklika do wojewódzkiego szpitala św. Łukasza, sprzeciwiając się decyzjom dyrektorów tych i wielu innych placówek, którzy - jak twierdzą związkowcy - zaniżają wypłacane pielęgniarkom wynagrodzenia, nie zważając na posiadane przez nich wykształcenie, ukończone kursy i specjalizacje.

📢 Budowlańcy, sprzedawcy, operatorzy poszukiwani przez pracodawców z Brzeska i okolic. Oferty pracy PUP w Brzesku

Osoby szukające pracy lub zamierzające ją zmienić mogą skorzystać z ofert Powiatowego Urzędu Pracy w Brzesku. Pracodawcy z regionu brzeskiego szukają sprzedawców, mechaników, serwisantów, hydraulików, robotników budowlanych, monterów. Oto oferty pracy z regionu brzeskiego. Zobaczcie, gdzie w lutym 2023 potrzebują pracowników i jakie wynagrodzenie oferują.

📢 Wypadek na zjeździe z autostrady A4 w Bochni, samochód osobowy dachował, dwie osoby pod opieką ratowników medycznych

We wtorek 21.02 w godzinach popołudniowych w Bochni doszło do groźnie wyglądającego wypadku w rejonie autostrady A4. Na jeździe z A4 w kierunku miasta samochód osobowy dachował. Dwie osoby zostały poszkodowane.

📢 Straż graniczna zatrzymała w Brzesku dwóch Indonezyjczyków. Jeden z nim musi opuścić nasz kraj

Dwóch Indonezyjczyków zostało zatrzymanych w Brzesku przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Tarnowie. To efekt kontroli legalności pobytu mężczyzn na terytorium Polski. Jeden z nich przebywał w naszym kraju nielegalnie i musi go opuścić.

📢 Do OSP Kolanów trafił nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Kosztował ponad 370 tys. zł. Kupiono go z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w dzielnicy Kolanów w Bochni zdobyli nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy marki renault. Zastąpi on starego i wysłużonego volkswagena z 1993 roku. Nowy pojazd daje znacznie większe możliwości operacyjne jednostce, do której należy 56 druhów, z czego 13 stanowi drużyna młodzieżowa.

📢 Kierowca bmw jechał koło Bochni z prędkością 141 km/h w terenie zabudowanym i w obrębie przejścia dla pieszych

O 91 km/h przekroczył dozwoloną prędkość mieszkaniec gminy Brzesko. Do zdarzenia doszło w północnej części powiatu bocheńskiego. 27-latek rozpędził swoje bmw do 141 km/h, nie zważając ani na ograniczenie prędkości obowiązujące w obszarze zabudowanym, ani na znajdujące się w tym miejscu przejście dla pieszych. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł i 15 punktami karnymi.

📢 Podwyżka w Tatrach. Od marca 2023 roku za wstęp na szlaki turystyczne zapłacimy więcej

Nadciąga kolejna podwyżka w Tatarach. Znów podskoczą ceny biletów wstępy na tatrzańskie szlaki. Nowe stawki wejdą w życie od 1 marca 2023 roku. To kolejna podwyżka w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Tymczasem rok temu dyrektor parku mówił, że kolejnej podwyżki nie będzie…

📢 Miłosz Pastuszka z Bochni przeszedł do kolejnego etapu „You Can Dance. Nowa Generacja 2”. Trwa głosowanie

Do środowego wieczoru można głosować, aby zwiększyć szanse 14-leniego Miłosza Pastuszki z Bochni w telewizyjnym talent show „You Can Dance. Nowa Generacja 2”. Utalentowany tancerz zaprezentował się do hitów karnawałowych zarówno w duecie, jak i solo, zdobywając kolejne punkty u jurorów i wśród publiczności. W ostatnim odcinku z programu odpadły dwie osoby.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie