Przegląd tygodnia w Bochni, najważniejsze wydarzenia od 10.05 do 16.05.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bochni czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bochni czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bochni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 10.05 a 16.05.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Nowy Wiśnicz Pomnikiem Historii - zobacz galerię najpiękniejszych miejsc [ZDJĘCIA]”?

Przegląd tygodnia Bochnia od 10.05 do 16.05.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Nowy Wiśnicz Pomnikiem Historii - zobacz galerię najpiękniejszych miejsc [ZDJĘCIA]

Od 13 maja Nowy Wiśnicz znajduje się na liście polskich Pomników Historii. Uznano, że zespół architektoniczno-krajobrazowy tego miasteczka ma szczególną wartość historyczną, naukową i artystyczną i ma duże znaczenie dla dziedzictwa kulturalnego całej Polski.

📢 Andrzej Duda ma dziś urodziny. Najlepsze MEMY z prezydentem!

Prezydent Andrzej Duda 16 maja 2020 roku obchodzi swoje 48. urodziny. Z tej okazji zebraliśmy dla was najlepsze MEMY z prezydentem. Świętujmy urodziny prezydenta Andrzeja Dudy z przymrużeniem oka. Zobacz najlepszą galerię memów, które rozbawią Cię do łez. Polityka wbrew pozorom może być zabawna. Wszystkiego najlepszego!

📢 Łąkta. Nagana i rekolekcje dla proboszcza za nazwanie 9 kandydatów na prezydenta idiotami. Duchowny ma też przeprosić za swoje słowa

Ksiądz Janusz Czajka, proboszcz parafii Łąkta w powiecie bocheńskim, musi przeprosić za słowa, których użył w homilii 10 maja. Odnosiły się one do debaty prezydenckiej. Duchowny stwierdził, że 9 z 10 kandydatów to "idioci i kłamcy". Biskup Tarnowski zobowiązał kapłana także do odbycia miesięcznych rekolekcji.

Tygodniowa prasówka 10.05-16.05.2020 Bochnia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bochni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Nowy Wiśnicz z tytułem Pomnika Historii, doceniono układ architektoniczny miasteczka

Zespół architektoniczno-krajobrazowy Nowego Wiśnicza uzyskał status Pomnika Historii. Jest to drugi po kopalni soli w Bochni obiekt tej rangi w powiecie bocheńskim.

📢 Brzesko. Znajomi i przyjaciele zmarłego ks. Krzysztofa Chaima: "niezwykły ksiądz, pokorny człowiek, zawsze otwarty na innych"

W poniedziałek w Brzesku odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. Krzysztofa Chaima. W ostatnich latach duchowny był duszpasterzem Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Zmarł po wielomiesięcznej chorobie, miał zaledwie 46 lat.

📢 Powstała mapa zasięgu sieci 5G. Możesz sprawdzić, czy Cię obejmuje

Pierwsza komercyjna sieć 5G działa już w Polsce. Jej operatorem jest Plus, który udostępnił mapę, dzięki której każdy może sprawdzić, czy jest w jej zasięgu. Ministerstwo Cyfryzacji zakłada, że do końca roku sieć 5G będzie dostępna w Polsce na szeroką skalę.

📢 Wokowice. Pijany kierowca spowodował kolizję i uciekł. Po godzinie przywiózł go... pijany kolega

Pijany 48-latek doprowadził do kolizji na jednej z ulic w Wokowicach, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Godzinę później sprawca „zreflektował się” i wrócił na miejsce kolizji. Samochodem przywiózł go... pijany kolega.

📢 Prezydent Duda i #Hot16Challenge. Zobacz żarty i memy

Andrzej Duda podjął wyzwanie rzucone przez Zeusa i wziął udział w #Hot16Challenge2. Prezydent, po krótkim występie, do dalszego rapowania nominował premiera Mateusza Morawieckiego, braci Golec, Marylę Rodowicz, Sebastiana Karpiela Bułeckę i zespół Pectus. Internauci po jego występie mają mieszanie uczucia. Zobaczcie najpopularniejsze memy, które komentują „szesnastkę" prezydenta Andrzeja Dudy i pomysły na pseudonimy artystyczne dla głowy państwa.

📢 Najlepsze memy z... Jarosławem Kaczyńskim w roli głównej. Jedni go kochają, inni nienawidzą [GALERIA] [16.05.2020]

Jarosław Kaczyński to polityk, który nikomu nie pozostaje obojętny. Jedni go kochają, inni nienawidzą. Jedno jest pewne - sama jego osoba budzi ogromne emocje w społeczeństwie. Niektórzy internauci szukają ujścia tych emocji w memach. I wychodzi im to całkiem nieźle. Sami zresztą zobaczcie! Wybraliśmy dla was te absolutnie najlepsze!

📢 Andrzej Duda w #hot16challenge2. Memy po rapowaniu prezydenta rozgrzewają internet. Zobacz najlepsze memy!

Andrzej Duda zdecydował się wziąć udział w #hot16challenge2. Jak sam przyznał prezydent, wahał się, czy przyjąć nominację Zeusa. - Nigdy nie rapowałem. W natłoku obowiązków dopiero dzisiaj mogłem odpowiedzieć na zaproszenie - wyznał. Internet oszalał po wystąpieniu prezydenta Andrzeja Dudy. Media społecznościowe i fora zalały memy. Wybraliśmy dla was najlepsze z nich. Zobacz memy o #hot16challenge2 w wykonaniu Andrzeja Dudy!

📢 Żółty pył jest teraz na samochodach, parapetach i oknach. Co to właściwie jest?

Żółty pył jest obecnie teraz niemal wszędzie! Możecie go spotkać na drogach, parapetach, oknach czy samochodach. Sporo kierowców z pewnością przeklina, kiedy teraz widzi rano swoje cztery kółka. Nie jest to bynajmniej piasek saharyjski, wina smogu, czy drogowców. Kliknij powyżej w "zobacz galerię" i sprawdź co to jest.

📢 Pijani i naćpani kierowcy poszukiwani przez policję w Małopolsce [RAPORT MAJ 2020]

Policjanci z Małopolski poszukują ponad 40 osób, które prowadziły samochód po alkoholu lub narkotykach. Wśród nich jest także kobieta. Rozpoznajesz kogoś z fotografii? Zgłoś to na policję!

📢 Memy "powyborcze". Wyborów nie było, ale jakby były

Memy po wyborach 2020. 10 maja miały się odbyć wybory prezydenckie. Po wielu perturbacjach politycznych, wywołanych epidemią koronawirusa, tuż przed weekendem dowiedzieliśmy się, że je odwołano. Jarosław Kaczyński oraz Jarosław Gowin doszli do porozumienia i zdecydowali o przesunięciu wyborów. Formalnie o odwołaniu nie było mowy. Sąd Najwyższy uzna je za nieważne, ponieważ się nie odbyły.

📢 Złodzieje z Małopolski poszukiwani przez policję. Oni wciąż działają [RAPORT MAJ 2020]

Ponad 30 mieszkańców Małopolski jest poszukiwanych przez policję, gdyż dopuścili się kradzieży. Niektórzy przy okazji stosowali przemoc lub groźby karalne. Mimo popełnionych przestępstw nadal są wśród nas. Przedstawiamy ich listę. Rozpoznajesz któregoś z nich? Daj znać policji.

📢 Proboszcz spod Bochni w kazaniu nazwał 9 z 10 kandydatów na prezydenta idiotami i kłamcami. Kogo miał na myśli?

Proboszcz parafii Łąkta w niedzielnym kazaniu, nie przebierając w słowach nawiązał do debaty kandydatów na prezydenta. Stwierdził, że dziewięciu na dziesięciu kandydatów to idioci, którzy "kłamią bezczelnie". Kuria Diecezjalna w Tarnowie zapowiada rozmowę dyscyplinującą.

📢 Ireneusz Cichy: Apelujemy o zmniejszenie częstotliwości koszenia trawy - rozmowa

Rozmawiamy z Ireneuszem Cichym z ruchu społecznego Bochnia Ptasie Miasto, współtwórcą projektu montażu budek dla ptaków. Z jego inicjatywy powstała petycja w sprawie ograniczenia koszenia trawników w mieście.

📢 Bon wakacyjny: czy 1000 zł na urlop w Polsce dla każdego etatowca uratuje turystykę w Krakowie i Małopolsce?

Państwo zaoferuje każdemu Polakowi zatrudnionemu na umowie o pracę, zarabiającemu poniżej średniej krajowej (obecnie 5227 zł brutto), 900 zł na wykupienie noclegu z wyżywieniem w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym. Warunek: pracodawca musi dołożyć pozostałe 100 zł. Taki „bon wakacyjny”, zwany także „1000 plus”, będzie mógł być wykorzystany na wypoczynek w kraju. Małopolska turystyka liczy, że ponad miliard z 7 mld zł, jakie budżet państwa wysupła w tym roku na ten cel, zostanie wydane w naszym regionie, co może uchronić kluczową dla nas branżę przed falą upadłości.

📢 Duda i inni w #Hot16Challenge2, czyli raperzy tego się nie spodziewali

#Hot16Challenge2 to wyzwanie rzucone przez polskich raperów, którego celem jest zbiórka na szpitale walczące z koronawirusem. W ramach akcji udało się zebrać już ponad 1,5 mln złotych, a wyzwanie szybko przestało być konkurencją raperów, nominowani zostali muzycy wykonujące inne gatunki, aktorzy, a nawet politycy. Akcja zatoczyła tak szerokie kręgi, że raper Peja poprosił kolegów o rozsądne nominacje. Zobaczcie najmniej oczywiste i najdziwniejsze wykonania #Hot16Challenge2. O czym opowiedzieli w swoich szesnastu wersach prezydent RP, rzecznik praw obywatelskich czy znani aktorzy?

📢 Hot 16 challenge 2: Andrzej Duda podjął wyzwanie rapera Zeusa. Kogo nominował? Zobacz, jak prezydent rapuje 16 wersów tekstu [SŁOWA]

Nominację od Zeusa przyjąłem z lekkim przerażeniem - nigdy nie rapowałem. W natłoku obowiązków dopiero dzisiaj mogłem odpowiedzieć na zaproszenie - napisał prezydent Andrzej Duda. I rapuje. Prezydent Andrzej Duda nominował m.in. Marylę Rodowicz i premiera Mateusza Morawieckiego. Zobacz, jak Andrzej Duda rapuje.

📢 Bochnia. Siostry dominikanki i ksiądz Piotr Dydo-Rożniecki pomagali w DPS, dziś wyjeżdżają z Bochni

Po tygodniowej izolacji siostry dominikanki oraz ksiądz misjonarz, którzy przez kilkanaście dni posługiwali w Domu Pomocy Społecznej w Bochni, wyjechali z Bochni. Wcześniej wyrazy podziękowania przekazali im przedstawiciele powiatu.

Nowe obostrzenia od 15 grudnia!

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie