Przegląd tygodnia w Bochni, najważniejsze wydarzenia od 12.09 do 18.09.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 12.09 do 18.09.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 12.09 do 18.09.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bochni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 12.09 a 18.09.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Brzesko. Inauguracja Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej w Brzesku, przybyło ponad tysiąc druhów z całej Małopolski”?

Przegląd tygodnia Bochnia od 12.09 do 18.09.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Brzesko. Inauguracja Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej w Brzesku, przybyło ponad tysiąc druhów z całej Małopolski

W sobotę 18.09.2021 w Brzesku została zorganizowana uroczysta inauguracja Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej w Brzesku. Przybyli na nią uczestnicy z całego województwa małopolskiego, a wśród nich zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy oraz instruktorzy. Program jednodniowego zlotu obejmuje wiele ciekawych przedsięwzięć.

📢 Bochnia. Fontanna multimedialna na Rynku już działa, w ciągu dnia są seanse wody i dźwięku, a wieczorami również światła [ZDJĘCIA]

W piątek 17.09.2021 na bocheńskim Rynku dokonano rozruchu fontanny multimedialnej, która już na stałe ma cieszyć zmysły mieszkańców miasta i turystów. W wyznaczonych godzinach można obejrzeć seanse wody i dźwięku, wieczorami zaś dodatkowego efektu dodaje światło.

📢 GIF wycofał sporo leków z aptek. Sprawdź, czy nie masz ich w swojej apteczce. Są groźne!

Główny Inspektorat Farmaceutyczny opublikował właśnie nową listę leków wycofanych z aptek. Na liście preparatów, które znikną z półek aptek, znalazły się między innymi niektóre serie popularnych medykamentów stosowanych w leczeniu przeziębienia. Wycofano także lek na arytmię oraz preparaty stosowane w leczeniu choroby wrzodowej żołądka! Zobacz w naszej galerii, jakie preparaty wycofał w ostatnim czasie GIF i sprawdź, czy nie masz usuniętych z aptek leków w domu. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 12.09-18.09.2021 Bochnia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bochni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Znów powódź pod Tarnowem. Podtopienia w gminie Ciężkowice. Biała przekroczyła stan alarmowy także w Golance. Strażacy w akcji [ZDJĘCIA]

Niespokojne piątkowe (17 września) popołudnie w regionie tarnowskim. Po intensywnych opadach deszczu błyskawicznie podniósł się poziom rzeki Biała Tarnowska. W gminie Ciężkowice przekroczony jest stan alarmowy. Lokalne potoki wystąpiły z koryt.

📢 Tarnów, Brzesko. Seria porannych wypadków na autostradzie A4. Są utrudnienia w ruchu w okolicach Brzeska oraz Tarnowa

Duże utrudnienia na autostradzie w rejonie Brzeska. W piątek (17.09) rano w dwóch miejscach w odstępie 13 kilometrów – na pasie w kierunku Tarnowa - doszło do wypadków. Strażacy interweniowali także na A4 pod Tarnowem, gdzie samochód wypadł z drogi.

📢 Brzesko. Konkurs na dyrektora szpitala w Brzesku: do kolejnego etapu konkursu przeszły cztery osoby

Dziewięć osób zgłosiło się do konkursu na stanowisko dyrektora szpitala powiatowego w Brzesku. Po ocenie formalnej dokumentów do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowały się cztery osoby. Nastąpi on 27 września.

📢 Skutki uboczne po szczepieniach w Małopolsce. Ponad 1700 osób zgłosiło niepożądane objawy

W całej Polsce do tej pory odnotowano ponad 15 tys. skutków ubocznych u osób, które przyjęły szczepionkę przeciwko COVID-19. W samej Małopolsce 1721 osób zgłosiło, że po szczepieniu wystąpiły u nich niepokojące objawy. Większość z nich na szczęście miała jedynie łagodny charakter, niestety niektóre okazały się być poważne. Sprawdziliśmy, jakie dolegliwości zgłaszali zaszczepieni. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Bochnia. Drugi gwarek w formie kopacza na bałwanie solnym. Będzie jeszcze sześć. Dobiega końca rewitalizacja centrum Bochni [ZDJĘCIA]

W środę 15 września miała się zakończyć rewitalizacja centrum Bochni. Termin, który podawał ostatnio urząd miasta, nie został dotrzymany. Zbliżającego się końca prac jednak widać. W przestrzeni miejskiej pojawiają się coraz to nowe elementy, jak choćby drugi gwarek przy północno-wschodnim narożniku oraz kwietniki. Montowane są też tarasy z deski kompozytowej.

📢 Brzesko chce odciągnąć młodzież od smartfonów, w Ogródku Jordanowskim powstaje tzw. smart plac [ZDJĘCIA]

W Brzesku w Ogródku Jordanowskim powstaje smart plac, czyli nowoczesny plac zabaw, zawierający plansze do popularnych gier w chińczyka, węże, drabiny, labirynty. Ma to być sposób na odciągnięcie młodego pokolenia od smartfonów. Obiekt ma być gotowy już za miesiąc, w połowie października.

📢 Borzęcin. Problemy z dostawą wody w kilku miejscowościach, przyczyną jest awaria jednego z ujęć

W trzech miejscowościach gminy Borzęcin występują problemy z dostawami wody. Woda płynąca z kranów ma niższe ciśnienie, a w godzinach wzmożonego rozbioru występują chwilowe jej braki. Powodem jest awaria jednego z ujęć. Władze gminy apelują do mieszkańców o oszczędne i racjonalne korzystanie z wody.

📢 Dom bez pozwolenia postawimy jednak 200-metrowy, nie 70-metrowy? Kontrowersje wokół rozwiązań Polskiego Ładu

Przepisy zezwalające na budowę domu bez pozwolenia są coraz bliżej wejścia w życie. Eksperci zwracają jednak uwagę na dziury w prawie.

📢 Brzesko. Najnowsze oferty pracy w Brzesku i powiecie brzeskim [LISTA OFERT PRACY 15.09.2021]

W najnowszych ofertach, opublikowanych przez Powiatowy Urząd Prac w Brzesku, są propozycje pracy dla sprzedawców, monterów, pracowników fizycznych, recepcjonisty, nauczycieli itd. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Mokrzyska. Pijany kierowca autobusu chciał zawieźć dzieci na wycieczkę, 63-latek z powiatu bocheńskiego miał ponad pół promila

Miał zabrać dzieci ze szkoły podstawowej na wycieczkę do Oświęcimia. Niestety, miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci brzeskiej drogówki powstrzymali nietrzeźwego kierowcę autobusu. 63-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

📢 Bochnia. W szpitalu otwarto Centrum Poradni Specjalistycznych, 10 gabinetów i 2 poczekalnie na 400 metrach kwadratowych

Zakończyła się długo oczekiwana inwestycja w szpitalu powiatowym w Bochni. W północno-zachodnim skrzydle uruchomiono Centrum Poradni Specjalistycznych. Kilka gabinetów lekarskich już tam działało, ale teraz - po przeniesieniu w inne miejsce pracowni rentgenowskiej - powierzchnia jest zdecydowania większa. W sumie to 400 metrów kwadratowych.

📢 Najwięcej nowych zakażeń koronawirusem od wielu tygodni. Poznaliśmy nowe dane. Lockdown? Większość Polaków przeciw

Aż u 767 kolejnych osób potwierdzone zostało zakażenie koronawirusem - wynika z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia. To najwięcej od wielu tygodni.

📢 Bójka na Krupówkach. Nie żyje 25-latek, który został pobity na deptaku

  • O godz. 9.50 we wtorek rano potwierdziliśmy zgon 25-letniego mężczyzny, który został pobity na Krupówkach w nocy z soboty na niedzielę – informuje Małgorzata Czaplińska, wicedyrektor ds. medycznych Szpitala Powiatowego w Zakopanem.

📢 Bochnia. Najlepsze lodziarnie w Bochni i okolicy według opinii użytkowników Google. Jakie lodziarnie w Bochni polecają internauci 14.09.2021

Lody to jeden z przysmaków, po jakie najczęściej sięgamy w ciepłe i upalne dni. W Bochni nie brakuje lodziarni i cukierni, oferujących prawdziwe przysmaki. W niektórych lokalach najlepszą rekomendacją są kolejki. A jakie lody polecają internauci? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie lodziarni czy lokali z lodami, które cieszą się najlepszymi ocenami w Google.

📢 Szpitale w regionie tarnowskim wprowadzają ograniczenia w odwiedzinach chorych. W Bochni wymagany jest certyfikat szczepień

W szpitalu w Bochni na odwiedziny do chorych wpuszczane będą tylko osoby okazujące certyfikat szczepienia przeciw COVID-19. Czy inne lecznice pójdą tym samym tropem? Na razie głównie skracają czas wizyt, by zapobiegać sytuacji z 2020 roku, gdy kolejne oddziały były zamykane z powodu zakażeń koronawirusem.

📢 Masz kredyt na mieszkanie? Od października raty wzrosną. Oprocentowanie stałe i zmienne idzie w górę

Choć nie wzrosły stopy procentowe, raty kredytów hipotecznych pójdą w górę. Wzrosła bowiem stawka WIBOR 3M.

📢 Bary i restauracje chcą od rządu ogromnego odszkodowania za lockdowny. 300 przedsiębiorców dołączyło do pozwu krakowianki Doroty Rydygier

Ponad 300 właścicieli 394 barów, kawiarni, restauracji i innych firm gastronomicznych z całej Polski dołączyło do Pozwu Zbiorowego Gastronomii organizowanego przez Izbę Gospodarczą Gastronomii Polskiej, a zainicjowanego przez Dorotę Rydygier, właścicielkę francuskiej restauracji Voila w Krakowie. Na dniach pozew ma być złożony do warszawskiego Sądu Okręgowego. Przedsiębiorcy skarżący państwo z pomocą kancelarii prawnej mec. Jacka Duboisa argumentują, że rządzący pominęli ich w kolejnych w tarczach antykryzysowych, przez co do wielu firm pomoc nie dotarła wcale albo była niewystarczająca, by pokryć choć część strat spowodowanych przez wprowadzone przez rząd obostrzenia. Tysiące firm znalazło się przez to na granicy bankructwa, część – mimo zniesienia lockdownów – nie było w stanie wznowić działalności.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dopłaty do cen energii

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie