Przegląd tygodnia w Bochni, najważniejsze wydarzenia od 16.05 do 22.05.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Bochni nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Bochni nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bochni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 16.05 a 22.05.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Tarnów. Pomysł na wyjątkowe prezenty na Dzień Matki. Te niespodzianki na pewno ucieszą każdą mamę”?

Przegląd tygodnia Bochnia od 16.05 do 22.05.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Tarnów. Pomysł na wyjątkowe prezenty na Dzień Matki. Te niespodzianki na pewno ucieszą każdą mamę

Dzień Matki już niedługo. Warto z tej okazji zastanowić się nad miłym i przemyślanym prezentem dla mamy, która z pewnością ucieszy się z takiej niespodzianki. Nie masz jeszcze pomysłu co jej podarować w tym wyjątkowym dniu? Nic straconego. Zobaczcie, przegląd naszych propozycji. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Diecezja tarnowska. 19 alumnów przyjęło święcenia diakonatu, święcenia odbyły się w Łukowicy, Żabnie i Moszczenicy [ZDJĘCIA]

W sobotę 22.05.2021 odbyły się święcenia diakonatu dziewiętnastu alumnów piątego roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Uroczystość miała miejsce w trzech kościołach diecezji tarnowskiej: w Łukowicy, Żabnie i Moszczenicy. Diakonat to ostatni stopień przed święceniami kapłańskimi.

📢 Czchów. Nowotwór zakłócił szczęście rodziny z Czchowa, trwa walka o zdrowie i życie pani Moniki

Ma dwoje dzieci i kochającego męża. Niestety, od pół roku pani Monika z Czchowa zmaga się z chorobą nowotworową. Od kilku miesięcy bierze chemioterapię, a przed nią cztery poważne operacji. Niestety, nie całe leczenie jest refundowane. Dlatego trwa zbiórka pieniędzy na sfinansowanie terapii i późniejszej rehabilitacji.

Tygodniowa prasówka 16.05-22.05.2021 Bochnia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bochni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Jasień. Zderzenie dwóch samochodów na DK94 w Jasieniu, jeden z kierowców wymusił pierwszeństwo [ZDJĘCIA]

W sobotnie popołudnie (22.05.2021) w Jasieniu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Ruch odbywał się wahadłowo przez kilkadziesiąt minut. Sprawca został ukarany mandatem.

📢 Koronawirus. Nowe przypadki SARS-CoV-2 w Tarnowie i powiatach: tarnowskim, brzeskim, bocheńskim i dąbrowskim [AKTUALIZACJA 22.05.2021]

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę (22.05.2021) o kolejnych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W całym kraju liczba osób, które wyzdrowiały jest większa niż liczba nowych zakażeń, tendencja zauważalna jest również w Tarnowie i okolicznych powiatach: tarnowskim, brzeskim, bocheńskim i dąbrowskim.

📢 Wielkie otwarcie sezonu 2021 w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Tłumy ludzi żądne rozrywki [ZDJĘCIA, WIDEO 21.05.2021]

Tłumy spragnionej rozrywki ludzi pojawiły się w piątek (21 maja) na wielkim otwarciu sezonu w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Minister Olga Ewa Semeniuk, reprezentująca Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, a także Rafał Szlachta - Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Łukasz Kmita, Wojewoda Małopolski.

📢 Bochnia. Najlepsze pizzerie w Bochni wg użytkowników Google'a [TOP 10] 21.05.2021

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań, a w Bochni pizzerii nie brakuje. Które z nich są najwyżej cenione przez klientów? Która pizzeria w Bochni jest najlepsza? Postanowiliśmy to sprawdzić, śledząc opinie użytkowników Google'a, którzy odwiedzili poszczególne lokale. W zestawieniu ujęliśmy lokale, mające co najmniej 70 opinii. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Łapanów. Już 1300 osób zaszczepionych w punkcie szczepień masowych w Łapanowie. Kiedy rusza punkt w Bochni?

Od poniedziałku (17.05.2021) w Łapanowie działa punkt szczepień masowych. Do czwartku włącznie zaszczepiono tam już 1300 osób. Na początku czerwca zostanie uruchomiony kolejny punkt, tym razem w Bochni.

📢 Budowa domu bez pozwolenia do 70 m2 już wkrótce? Obietnica rządu cieszy, ale i budzi wątpliwości

W ramach rządowego planu nazwanego Polskim Ładem zapowiedziano m.in. ułatwienia w budowie domu. Wiele istotnych pytań wciąż jednak pozostaje bez odpowiedzi.

📢 Polski Ład. Zakup mieszkania bez wkładu własnego, dopłaty do kredytów, bon mieszkaniowy – kto skorzysta i na jakich zasadach?

Rząd zapowiedział wsparcie finansowe dla kupujących mieszkania. Wyjaśniamy najważniejsze kwestie związane z planowanymi zmianami.

📢 Bony turystyczne największym zainteresowaniem cieszą się w Małopolsce. W naszym regionie wydano ich 86 tys.

W Małopolsce rodzice aktywowali ponad 131,2 tys. bonów na łączną kwotę niemal 118 mln złotych. Natomiast suma płatności przekroczyła 28 mln złotych. W województwie małopolskim wszystkich bonów turystycznych przygotowano przeszło 379 tys., a ich łączna wartości sięga prawie 320 mln złotych. Na realizację płatności jest sporo czasu, ponieważ bon jest ważny do 31 marca 2022 roku.

📢 Wesele 2021. Najmodniej stanąć na ślubnym kobiercu... na adriatyckiej plaży. Polacy biorą śluby za granicą. Jakie kierunki? [21.05.2021]

Piasek pod stopami, zachód słońca i wspomnienia jak ze snu. Polacy coraz częściej decydują się na wymarzony ślub za granicą. Do popularnych kierunków należą Chorwacja, Zanzibar, Bali czy Hawaje. Biura podróży, które od lat zajmują się organizacją takich wyjazdów, mają coraz więcej chętnych. Ślub można wziąć w różnych miejscach: na plaży, klifie, w ogrodzie czy w kościele.

📢 Wypadek pod Tarnowem. Dachowanie na autostradzie A4. Powodem zaśnięcie kierowcy mercedesa w czasie jazdy

Do dramatycznie wyglądającego zdarzenia doszło na 472 km autostrady A4. Na wysokości Szczepanowa kierujący mercedesem zasnął za kierownicą, zjechał na prawy pas ruchu i uderzył w hondę.

📢 Koronawirus. W piątek 1679 nowych zakażeń, 191 osób zmarło. W Małopolsce choruje mniej osób

W piątek (21 maja) potwierdzono 1679 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w Polsce, w tym 130 w Małopolsce. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia są optymistyczne. Spada bowiem nie tylko liczba nowych zakażeń, ale także zgonów. Dla porównania dzień wcześniej zachorowało o ponad 400 osób więcej, odnotowano także ponad 50 więcej zgonów.

📢 Tarnów. Ponad 240km/h na liczniku na tarnowskim odcinku autostrady A4. Kierowcę BMW zatrzymali policjanci z grupy Speed

10 punktami karnymi i 500 złotowym mandatem zakończyła się dla kierowcy BMW zbyt szybka jazda na tarnowskim odcinku autostrady A4. Pirat drogowy rozpędził swój samochód do ponad 240 km/h. Zatrzymali go policjanci ze specjalnej grupy Speed.

📢 Strajk pielęgniarek. 7 czerwca wyjdą przed szpitale w całym kraju - może zapaść decyzja o strajku z poparciem innych związków zawodowych

Na poniedziałek, 7 czerwca, planowany jest dwugodzinny strajk ostrzegawczy pielęgniarek. Tego dnia przed wszystkimi szpitalami w kraju, także na Pomorzu, mają być zorganizowane pikiety. Jeśli pielęgniarki nie porozumieją się z rządem, może zapaść decyzja o strajku z poparciem wszystkich związków, należących do Forum Związku Zawodowych. - Nie walczymy o żadne nowe pieniądze - podkreślają pielęgniarki. - Chodzi nam o to, by nie zabrano nam tego, co już mamy.

📢 Syreny alarmowe. W Małopolsce zawyją syreny alarmowe. Jaki jest powód? [DŹWIĘK] 20.05.21

W czwartek, 20 maja Małopolanie usłyszą syreny alarmowe. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego tak się stanie.

📢 Koronawirus u psa – wykryto zgodność genów SARS-CoV-2 u zwierzęcia i właścicieli. Jak psy chorują na COVID-19 i czy zagrażają ludziom?

Choć od początku pandemii zarażenie koronawirusem psa uznawano za mało prawdopodobne, jest ono jak najbardziej możliwe. W ciągu roku pojawiły się przypadki infekcji u domowych pupili, a ostatniemu z nich naukowcom udało się przyjrzeć bliżej. Badacze wykryli u psa identyczny genom koronawirusa, jak u chorych właścicieli. Zakażony pudel nie wykazywał objawów COVID-19, ale u jego poprzedników doszło niestety do śmiertelnych powikłań. Co wiemy na temat koronawirusa u psów?

📢 Małopolska: liczymy (na) podatkowy Polski Ład. Kto zyska, kto straci? Oto wyliczenia dla branż zatrudniających najwięcej pracowników

30 tys. zł kwoty wolnej od podatku, drugi próg podatkowy na poziomie 120 tys. zł, ale za to składka zdrowotna w wysokości 9 proc. dla wszystkich, bez możliwości odliczenia od podatku. Policzyliśmy, jak by się to przełożyło na dochody pracowników, przedsiębiorców i samozatrudnionych w Małopolsce. Jeśli chcesz poznać szczegóły, kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Poszukiwani za oszustwa w woj. małopolskim. Rozpoznajesz kogoś? Zobacz LISTY GOŃCZE

Kilkadziesiąt osób z woj. małopolskiego jest poszukiwanych za oszustwa. Widziałeś kogoś, kogo policja ściga listami gończymi? Jeśli tak, to koniecznie zawiadom policję.

ZOBACZ KONIECZNIE

Szkoła

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie