Przegląd tygodnia w Bochni, najważniejsze wydarzenia od 2.05 do 8.05.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bochni czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bochni czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bochni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 2.05 a 8.05.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Ile kosztuje występ gwiazd disco polo na imprezie? Zobacz cennik na 2021 rok. Zaproś Zenka, MIG i innych na ślub lub do domu na urodziny ”?

Przegląd tygodnia Bochnia od 2.05 do 8.05.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Ile kosztuje występ gwiazd disco polo na imprezie? Zobacz cennik na 2021 rok. Zaproś Zenka, MIG i innych na ślub lub do domu na urodziny

Chcecie, żeby gwiazda disco polo zaśpiewała na Waszym weselu, urodzinach albo innej imprezie? To możliwe! W Internecie można znaleźć orientacyjne cenniki występów artystów disco polo. Niektórzy za wykonanie kilku kawałków kasują ponad 30 tys. złotych. Kto jest najdroższy? Sprawdźcie, ile kosztuje występ gwiazd disco polo. Warto dodać, że ostateczny koszt zależy od terminu imprezy, miejsca czy odległości. Zwykle przedziały te nie zawierają kosztów dojazdu, noclegów. Niekiedy trzeba doliczyć też opłaty ZAIKS oraz sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy.

📢 Borzęcin. Katarzyna i Paweł poznali się i pokochali w domu pomocy społecznej, niedawno zostali małżeństwem

To był pierwszy ślub w historii Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie. Młoda Para poznawała się od dwóch lat i jesienią 2020 roku zdecydowali, że chcą się pobrać. Kameralna ceremonia oraz przyjęcie odbyły się bez udziału osób z zewnątrz. Nie zabrakło jednak uroczystego obiadu, szampana oraz tortu.

📢 Koronawirus. Przybywa chorych na COVID-19 w Tarnowie i powiatach: tarnowskim, brzeskim, bocheńskim i dąbrowskim [AKTUALIZACJA 08.05.2021]

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę (8.05.2021) o kolejnych, potwierdzonych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2. W całym kraju odnotowano wzrost liczby nowych zakażeń, tendencja zauważalna jest również w Tarnowie i okolicznych powiatach: tarnowskim, brzeskim, bocheńskim i dąbrowskim. Niestety, ostatni raport donosi o kolejnych zgonach chorych na COVID-19.

Tygodniowa prasówka 2.05-8.05.2021 Bochnia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bochni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Majestatyczne Tatry górują nad Tarnowem, Tuchowem czy Melsztynem. Na tych zdjęciach szczyty są na wyciągnięcie ręki [GALERIA]

W ostatnich dniach z Tarnowa, Tuchowa i okolicznych miejscowości można było oglądać majestatyczne, ośnieżone tatrzańskie szczyty. To zasługa doskonałej jakości powietrza, z małą ilością pyłów, bardzo niską wilgotnością i sprzyjającego układu chmur. Oto najświeższa partia niesamowitych zdjęć Tatr, które wykonali pasjonaci dalekich obserwacji: Marcin Nalepka, Jakub Nowak i Radek Iwanicki!

📢 Uszew-Kraków. Tymek dopiero przyjdzie na świat, ale tuż po porodzie musi przejść poważną operację serca

Dla państwa Węgrzynów wiadomość, że ich synek urodzi się z chorym serduszkiem była ciosem. Aby Tymek przeżył, musi przejść poważną operację rekonstrukcji jego lewej komory. Trwa zbiórka na sfinansowanie tego zabiegu. Ma się go podjąć znany i ceniony polski kardiochirurg, prof. Edward Malec w jednej z niemieckich klinik.

📢 COVID-19 zbiera śmiertelne żniwo. Najwięcej zgonów zakażonych w Europie odnotowano w Polsce

Szczyt trzeciej fali mamy za sobą, ale liczba zgonów z powodu koronawirusa jest wciąż wysoka. Poprzedniej doby zmarły 453 osoby. To niemal dwa razy mniej niż niespełna miesiąc temu, ale nadal przerażająco dużo. Prof. Anna Boroń Kaczmarska tłumaczy: umierają zakażeni przed dwoma, trzema tygodniami, gdy liczba nowych przypadków przekraczała 20 tys. Niestety, do nadmiernej liczby zgonów jej zdaniem przyczynia się również bagatelizowanie pierwszych objawów choroby, która rozwija się w tak szybkim tempie, że na ratunek często bywa za późno.

📢 Brzesko. Najnowsze oferty pracy w powiecie brzeskim [LISTA OFERT PRACY 7.05.2021]

Na rynku pracy poszukiwani są specjaliści z poszczególnych dziedzin. W najnowszych ofertach, opublikowanych przez powiatowy urząd pracy w Bochni, są propozycje pracy m.in. dla kierowców, sprzedawców, operatorów, księgowych, pracowników budowlanych itd. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Bochnia. Wpadki rewitalizacji w Bochni, czyli tablica z błędami i krzywe schody. "Ekierka razy przypadek" - mówi architekt [ZDJĘCIA]

Dziwacznie zbiegające się schody na bocheńskim Rynku to ostatnio hit internetu. Mimo wszystko urzędnicy bronią oryginalnego ich wykonania, bo taki podobno od początku był zamysł. Ale już treść tablicy, informującej w języku angielskim o miejscu dawnego ratusza okazała się nie do obrony- i to przez szkolne błędy w przekładzie. Kto za to zapłaci?

📢 Bochnia. Kopalnia Soli Bochnia ponownie otwarta dla turystów, od soboty wracają pobyty nocne w Komorze Ważyn

Po raz pierwszy od marca można zwiedzać podziemne wyrobiska Kopalni Soli Bochnia. We wtorek 4.05.2021 uruchomiono ruch turystyczny po półtoramiesięcznej przerwie, spowodowanej pandemią. Choć w reżimie sanitarnym, grupy turystyczne mogą korzystać z kilku podziemnych ekspozycji. Od soboty 8.05.2021 wracają natomiast pobyty nocne.

📢 Część uczniów nie chce wracać do szkół. Mówią, że "przyziemili i przydołowali". Teraz nie kartkówki są najważniejsze

  • Mojej uczennicy zmarła babcia, a uczniowi – mama. Czy mam teraz skoczyć temu chłopcu czy tej dziewczynce do gardła i pytać, gdzie są ich rozprawki, zeszyty ćwiczeń, zaległe zadania? Nauczyciele mają dziś do wykonania zupełnie inną pracę niż robienie kartkówek. Dzieciaki są w bardzo złej kondycji psychicznej i tym musimy się zająć. Niektóre dzieci są obecnie w takim stanie, że wymagają natychmiastowej interwencji kryzysowej – mówi Marcin Korczyc, prezes Fundacji Ja, Nauczyciel, m.in. uczy historii i języka polskiego.

📢 W popularnych kurortach zaczyna brakować miejsc w hotelach. Polacy masowo rezerwują wyjazdy online. To świetna okazja dla cyberprzestępców

Rząd powoli odmraża gospodarkę otwierając kolejne sektory. już od najbliższego weekendu swoją działalność wznowią hotele. W popularnych serwisach rezerwacyjnych ten wzmożony ruch już widać. Na najbliższy weekend 8-9 maja większość miejsc w hotelach jest już niedostępnych. Z tej sytuacji cieszą się nie tylko hotelarze, ale niestety także cyberprzestępcy.

📢 Matura angielski 2021- ARKUSZ CKE, ODPOWIEDZI. Sprawdź jakie były ZADANIA na maturze z angielskiego na poziomie podstawowym [6.05]

W czwartek, 6 maja o 9:00 rozpoczęła się matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym. To dzień, w którym maturzyści piszą już trzeci i ostatni egzamin na poziomie podstawowym. Uczniowie mieli dwie godziny na rozwiązanie zadań. Na egzaminie z angielskiego maturzyści słuchają tekstów po angielsku i w teście wskazują poprawne odpowiedzi dotyczące tych tekstów (również wybierając odpowiedź prawda/fałsz). Dalej – wykazują się też umiejętnością czytania ze zrozumieniem tekstu po angielsku, znajomością gramatyki, słownictwo, a na koniec czeka ich praca pisemna. Wielu z nich spodziewało się, że do napisania będzie list, e-mail, tymczasem w tym roku należało napisać wpis na blog. Sprawdź jakie były ZADANIA na maturze z angielskiego na poziomie podstawowym.

📢 Koronawirus. Wzrost liczby zakażeń SARS-CoV-2 w Tarnowie oraz powiatach: tarnowskim, dąbrowskim, brzeskim i bocheńskim [AKTUALIZACJA 6.05]

Według danych ministerstwa zdrowia z czwartku (06.05.2021) w Polsce stwierdzono ponad 6,4 tysiąca nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, czyli o blisko dwa razy więcej niż dzień wcześniej. W regionie tarnowskim liczba zakażonych jest również większa niż poprzedniej doby.

📢 500 plus szczepionka. Ruszyły szczepienia na COVID-19 w zakładach pracy. Firmy zachęcają pracowników oferując premie i płatne dni wolne

Polska nie należy do prymusów szczepień na COVID-19: Węgrzy i Brytyjczycy wykonali dotąd dwa razy więcej iniekcji na 100 obywateli niż my. W Unii szybciej od nas szczepią się też Litwini, Niemcy, Hiszpanie, Austriacy, Duńczycy, Estończycy, Włosi, Portugalczycy, Belgowie, Finowie, Szwedzi, Francuzi, Luksemburczycy, Holendrzy i Irlandczycy. Sporą szansę na nadgonienie dystansu daje nam uruchomiona właśnie akcja szczepień w zakładach pracy. Większości pracodawców bardzo zależy na szybkim zabezpieczeniu wszystkich pracowników. Niektórzy stosują zachęty: płatne dni wolne od pracy, a nawet specjalne premie. Wadowicki Maspex wypłaci zaszczepionym po 500 zł.

📢 Cikowice-Chodenice. Niegdyś kursował tu prom na rzece Raba, do dziś pozostały po nim ślady [ZDJĘCIA]

Niewiele osób już dzisiaj wie, że powyżej mostu kolejowego na Rabie między Bochnią a Cikowicami przed laty funkcjonowała przeprawa promowa. Pomagała ona mieszkańcom Cikowic dostać się do Bochni oraz do kościoła w Łapczycy. Choć prom od dawna nie działa, ciągle można zobaczyć pozostałości dawnej infrastruktury.

📢 Lidl będzie sprzedawał szybkie testy antygenowe na koronawirusa

Lidl wprowadza do sprzedaży testy wymazowe na koronawirusa SARS-CoV-2. Jak zapewnia sieć wiarygodność testu jest bardzo wysoka - plasuje się na poziomie ponad 98 proc. Do tej pory w sklepach było kupić tylko testy na przeciwciała. W sklepach testy antygenowe mają pojawić się 7 maja.

📢 Matura z matematyki była "wyjątkowo łatwa". "Dużo pytań z geometrii, z funkcji liniowej i kwadratowej" [ARKUSZ, ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA]

W środę, 5 maja o godz. 9:00 maturzyści napisali maturę z matematyki na poziomie podstawowym. W porównaniu do poprzednich lat na tegorocznej maturze z matematyki było stanowczo łatwiej. Jest do zdobycia trochę mniej punktów, przez co zwiększa się rola zadań zamkniętych - relacjonował Szymon Macnar z VI LO w Krakowie. O godz. 14 opublikujemy arkusz z zadaniami.

📢 Kraków. Wypadek śmiertelny na A4 przy węźle z zakopianką. Ciężarówka roztrzaskała się o filar wiaduktu

Wypadek śmiertelny na A4 przy węźle Kraków-Południe łączącego autostradę z zakopianką - informuje policja. W filar wiaduktu nad autostradą uderzył ciężarówka przewożąca kilka ton ziemi. Pojazd rozleciał się po zderzeniu, jego kierowca zginął, zaś towar rozsypał się na jezdnię blokując ruch. W zdarzeniu ucierpiały jeszcze inne osoby z dwóch kolejnych pojazdów.

📢 Koronawirus. Więcej chorych na COVID-19 w Tarnowie i powiatach: tarnowskim, brzeskim, bocheńskim i dąbrowskim [AKTUALIZACJA 05.05.2021]

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę (5.05.2021) o kolejnych, potwierdzonych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2. W całym kraju odnotowano wzrost liczby nowych zakażeń, tendencja zauważalna jest również w Tarnowie i okolicznych powiatach: tarnowskim, brzeskim, bocheńskim i dąbrowskim. Niestety, w porównaniu do poprzedniego raportu, zanotowano znacznie więcej zgonów chorych na COVID-19.

📢 Włamywacze poszukiwani przez policję w województwie małopolskim. Znasz ich? Daj znać policji! [LISTY GOŃCZE]

Publikujemy wizerunki włamywaczy poszukiwanych przez małopolską policję. Wszystkie te osoby policja poszukuje za kradzieże z włamaniem. Może któregoś z nich rozpoznajesz? Jeśli tak - jak najszybciej daj znać policji.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Znamy decyzję w sprawie trzeciej dawki szczepionki.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie