Nasza Loteria

Przegląd tygodnia w Bochni, najważniejsze wydarzenia od 29.03 do 4.04.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 29.03 do 4.04.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 29.03 do 4.04.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bochni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 29.03 a 4.04.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus w Małopolsce [MAPA POWIATÓW, DANE, STATYSTYKI] Ile osób choruje na COVID-19? Gdzie stwierdzono zakażenia SARS-CoV-2? 5.04.2020”?

Przegląd tygodnia Bochnia od 29.03 do 4.04.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus w Małopolsce [MAPA POWIATÓW, DANE, STATYSTYKI] Ile osób choruje na COVID-19? Gdzie stwierdzono zakażenia SARS-CoV-2? 5.04.2020

Koronawirus w Małopolsce. Koronawirus SARS-CoV-2 dotarł do Małopolski 9 marca. Od tego czasu groźny wirus powodujący chorobę COVID-19 rozprzestrzenia się po całym województwie małopolskim. Do 4.04.2020 w Małopolsce potwierdzono 308 przypadków zakażeń koronawirusem. Jak wygląda małopolska mapa zakażeń wirusem? Gdzie stwierdzono zachorowania? Ile osób choruje w poszczególnych powiatach? Zobacz mapę koronawirusa w Małopolsce.

📢 Szkoła TVP w ogniu krytyki. Zamiast uczyć w dobie koronawirusa, zalicza wpadki i żenuje [MEMY] [4.04.2020]

Z powodu pandemii koronawirusa szkoły w całej Polsce są zamknięte. To dlatego 30 marca od godziny 8.00 ruszyły pierwsze lekcje z TVP. Materiały są emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Pasmo to skierowane jest do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Jak się jednak okazuje, program pozostawia wiele do życzenia. Nauczycielki wydają się być zestresowane obecnością kamery, a błędy i wpadki zdarzają się niemal codziennie. Internauci bezlitośnie je wytykają.

📢 30 znanych postaci sportu związanych z Małopolską. Nie tylko Kubica, Radwańska i Stoch ZDJĘCIA

Wielu sportowców znanych nie tylko na polskiej arenie - byłych i obecnych - a także trenerów związanych jest w mniejszych lub większym stopniu z Małopolską. Wybraliśmy 30 postaci z tego środowiska, którey przyczyniły się do promocji regionu. Znasz je wszystkie? Sprawdź w naszej galerii.

Tygodniowa prasówka 29.03-4.04.2020 Bochnia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bochni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Miss Małopolski 2020. Oto półfinalistki konkursu, cz. 1 [ZDJĘCIA] [4.04.]

Biuro organizatorów prestiżowego konkursu Miss Małopolski opublikowało właśnie zdjęcia wszystkich kobiet, które zakwalifikowano do tegorocznego półfinału zmagań o koronę najpiękniejszej. Wśród wyróżnionych są mieszkanki całej Małopolski i to zarówno te rodowite jak i te z pań, które swoje życie z naszym regionem Polski związały dopiero niedawno.

📢 Koronawirus w Małopolsce. Kolejne zakażenia potwierdzone, już ponad 300 chorych!

W Małopolsce przybyło osób zakażonych koronawirusem, obecnie jest ich 308. W sobotę potwierdzono łącznie 46 nowych zachorowań. Tylko w godzinach popołudniowych potwierdzono ich aż 32. Jednak są też dobre wieści - w Małopolsce mamy już troje ozdrowieńców. Dziś poinformowano o tym, że do tej grupy dołączyła młoda kobieta i młody mężczyzna, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim.

📢 Szkoła z TVP huczy od wpadek, a w internecie... MEMY

Szkoła z TVP to program dedykowany uczniom szkół podstawowych. W dobie koronawirusa miał być odciążeniem i pomocą zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Lekcje w ramach "Szkoły z TVP" zostały opracowane wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Niestety nie udało się uniknąć błędów, co skrzętnie wyłapali internauci tworzący MEMY o programie. Nie brakuje również głosów, że "Szkoła z TVP" to program zrobiony "na szybko", i bez należytego przygotowania, który wyrządził krzywdę nauczycielkom. Zobacz memy oceniające szkolną, telewizyjną rzeczywistość w galerii zdjęć.

📢 Bochnia. Pensjonariusz DPS zakażony COVID-19. Ponad dwieście osób objętych kwarantanną

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni podjął decyzję o objęciu kwarantanną pensjonariuszy i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Bochni. Stało się to po tym, jak u dwóch osób z placówki wykryto zakażenia koronawirusem.

📢 Zostań w domu i... zwiedź zamki nad Dunajcem [ZDJĘCIA]

Wprowadzony stan epidemii w Polsce i akcje nawołujące do pozostania w domu spowodowały, że jakakolwiek aktywność turystyczna musiała zostać zawieszona do odwołania. Ale siedzenie w domu nie oznacza, że nie można zwiedzać. Zapraszamy na wirtualną wycieczkę interesującym, ale nie do końca oczywistym, szlakiem turystycznym na południu naszego regionu - po zamkach nad Dunajcem!

📢 Region tarnowski. Policjanci nakładają mandaty za spotkania towarzyskie

W całym regionie policjanci prowadzą czynności kontrolne wobec osób, które nie stosują się do zakazu spotkań towarzyskich i nieuzasadnionych wyjść z domu. Posypały się już pierwsze mandaty.

📢 Brzesko. Bandyci napadli na konwój z pieniędzmi. Ich łupem mogło paść nawet kilkaset tysięcy złotych [2.04]

Policja potwierdziła pogłoski o napadzie rabunkowym na konwój z gotówką, do którego doszło kilka dni temu w centrum Brzeska. Nieoficjalnie, łupem bandytów mogło paść kilkaset tysięcy złotych.

📢 Brzesko. Oddział ginekologiczno-położniczy został zamknięty. Pacjentki kierowane są do innych placówek

Funkcjonowanie oddziału ginekologiczno-położniczego w brzeskim szpitalu trzeba było zawiesić. To już kolejny oddział w placówce, który nie przyjmuje pacjentów. Wszystko przez okrojoną na skutek koronawirusa obsadę lecznicy.

📢 Idealny schron przed koronawirusem? Solarna kapsuła samotności za 90 dolarów [ZDJĘCIA]

Pandemia koronawirusa negatywnie odbija się na światowej gospodarce. Tam, gdzie jedni mają problemy, inni wietrzą szanse na zysk. Z takiego założenia musiał zapewne wyjść amerykański producent kapsuł solarnych. To samowystarczalne solarne mikro-domy, które można postawić gdziekolwiek.

📢 Za co można trafić za kratki w trakcie pandemii koronawirusa?

W okresie pandemii koronawirusa przestępczość na świecie nie zmalała - przybrała tylko inne formy. Najczęściej karane są osoby, które ignorują przepisy dotyczące izolowania się i kwarantanny. Dla innych kryzys jest znakomitym pretekstem do kradzieży albo zabawy cudzym kosztem. Epidemia to nie żarty - przekonali się o tym niesławni bohaterowie, o których rozpisywała się prasa za granicą. Które przykłady szokują najbardziej?

📢 Jak przeżyć domową kwarantannę, żeby nie zwariować? A może lepiej nieco zwariować? [MEMY]

Jeden, dwa, trzy dni spędzone bez wychodzenia z domu mogą być nawet przyjemne. Kiedy dni izolacji zamieniają się w tygodnie, może pojawić się problem z zagospodarowaniem czasu. Jedni "zakopują się" w książkach lub oglądaniu filmów, inni godzinami rozmawiają z rodziną i znajomymi przez telefon. Są i tacy, którzy wpadają wtedy na szalone pomysły urozmaicenia sobie kwarantanny. Zobaczcie, jak domowa izolacja wygląda w memach.

📢 Nowe przypadki COVID-19 w Tarnowie i powiecie bocheńskim [1.04.2020]

W gronie ośmiu nowych przypadków zarażenia koronawirusem w Małopolsce jest również kolejna osoba z Tarnowa.

📢 Koronawirus w Małopolsce. Bilans środy: 17 nowych zakażonych, w sumie chorych jest 209 osób

W Małopolsce zakażonych koronawirusem jest już 209 osób. W środę w raportach Ministerstwa Zdrowia pojawiło się 17 nowych przypadków zakażenia w regionie. Małopolska nie była za to wymieniona w wieczornym raporcie, jak dotąd - najtragiczniejszym. Wskazano nowe 134 przypadki zakażeń w całej Polsce i aż siedem ofiar śmiertelnych. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2554/43 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

📢 Spowiedź: nowe grzechy. Z czego powinieneś się wyspowiadać? [LISTA NOWYCH GRZECHÓW]

Zastanawiasz się z czego powinieneś się wyspowiadać? Sprawdź listę nowych grzechów! W związku z epidemią niektóre kościoły ogłosiły, że są zamknięte, w większości jednak odprawia się msze św., a także jest możliwość spowiedzi - oczywiście z zastrzeżeniem, że w świątyni jednocześnie może przebywać maksymalnie pięciu wiernych. Duszpasterze przypominają również o możliwości wzbudzenia tzw. żalu doskonałego. Jednocześnie podkreślają, że nie ma możliwości wyspowiadania się przez telefon lub internet.

📢 Handlarze narkotyków z Małopolski poszukiwani przez policję [RAPORT MARZEC 2020]

Niemal 40 dilerów i handlarzy narkotyków jest poszukiwanych przez małopolską policję. Te osoby są ścigane za posiadanie, wprowadzanie do obrotu narkotyków oraz czerpanie z handlu środkami odurzającymi korzyści majątkowych. Oto zdjęcia i personalia dilerów z Małopolski, których szuka policja. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą może przebywać? Daj znać śledczym!

📢 Koronawirus. Kilka oddziałów szpitala w Brzesku zamknięto z powodu koronawirusa [AKTUALIZACJA, 02.04.2020]

Przeprowadzone dotychczas badania potwierdziły zarażenie koronawirusem u 11 osób z personelu medycznego oraz u trójki pacjentów szpitala w Brzesku. Dyrekcja placówki zdecydowała o zamknięciu oddziałów chirurgii ogólnej, anestezjologii i intensywnej terapii, rehabilitacji, bloku operacyjnego oraz o zawieszeniu pracy oddziału ginekologiczno-położniczego. Nie można wykluczyć, że wirus przywlókł do szpitala mężczyzna, który odwiedził jednego z pacjentów.

📢 Koronawirus w Małopolsce [MAPA POWIATÓW, DANE, STATYSTYKI] Ile osób choruje na COVID-19? Gdzie stwierdzono zakażenia SARS-CoV-2?

Koronawirus w Małopolsce. Koronawirus SARS-CoV-2 dotarł do Małopolski 9 marca. Od tego czasu groźny wirus powodujący chorobę COVID-19 rozprzestrzenia się po całym województwie małopolskim. Do 30.03.2020 w Małopolsce potwierdzono 155 przypadków zakażeń koronawirusem. Jak wygląda małopolska mapa zakażeń wirusem? Gdzie stwierdzono zachorowania? Ile osób choruje w poszczególnych powiatach? Zobacz mapę koronawirusa w Polsce.

od 12 lat
Wideo

Szymon Hołownia ma duże ego, większe ma tylko Lech Wałęsa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto