Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd tygodnia z 2.10.2022 w Bochni. Najważniejsze wydarzenia od 25.09 do 1.10.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bochni czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bochni czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bochni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 25.09 a 1.10.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Karambol na autostradzie A4 pod Tarnowem z udziałem samochodów ciężarowych i osobówki. Na miejscu: straż pożarna, policja i pogotowie”?

Przegląd tygodnia: Bochnia, 2.10.2022. 25.09 - 1.10.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Karambol na autostradzie A4 pod Tarnowem z udziałem samochodów ciężarowych i osobówki. Na miejscu: straż pożarna, policja i pogotowie

Do karambolu z udziałem czterech samochodów ciężarowych i osobówki doszło w sobotę (1 października) w nocy na 487 kilometrze autostrady A4 pod Tarnowem. Kierowców do rana czekały olbrzymie utrudnienia w ruchu, ponieważ droga w kierunku Krakowa i Rzeszowa była całkowicie zablokowana

📢 Czesław K., podejrzany o zabójstwo żony, trafił na obserwację sądowo-psychiatryczną. Finał śledztwa w sprawie zbrodni w tym roku?

Mąż zamordowanej w 2019 roku w Borzęcinie Grażyny K. decyzją prokuratury został skierowany na obserwację psychiatryczną. Od opinii biegłych zależy dalszy tok postępowania w głośnej sprawie. Możliwe, że finał śledztwa nastąpi jeszcze w tym roku.

📢 Zobacz tajemniczy ogród Krzysztofa Pendereckiego. Magiczny park w Lusławicach pod Tarnowem przyciąga zwiedzających z daleka [ZDJĘCIA]

Po hasłem "Ogród bez tajemnic - harmonia barw" zainaugurowany został jesienny cykl spacerów po niezwykle urokliwym, skrywającym mnóstwo historycznych odniesień zabytkowym parku w Lusławicach, który przez blisko pół wieku pielęgnował i rozwijał z wielką pieczołowitością i oddaniem Krzysztof Penderecki - gospodarz tego miejsca.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 2.10.2022: 25.09-1.10.2022 Bochnia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bochni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Balice. "Żegnaj Andrzeju, służba zdana..." Pogrzeb strażaka, który zginął w akcji. Trumnę z biało-czerwoną flagą prowadzono w asyście straży

Tłumy strażaków, VIP-ów oraz mieszkańców Balic i okolicy żegnały zmarłego podczas akcji strażaka Andrzeja Puskarza z OSP Balice. Trumnę okryto biało-czerwoną flagą. Pogrzeb miał charakter uroczystości państwowych z udziałem przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej oraz kierownictwa Komendy Głównej PSP i strażaków z całej Polski, a szczególnie liczne delegacje z jednostek OSP.

📢 Firma Pagen, producent okien z Gnojnika, sponsorem włoskich siatkarzy klubu A.S. LUBE Volley

Pagen, producent okien, drzwi, rolet i bram garażowych z Gnojnika w powiecie brzeskim, podpisał kontrakt sponsoringowy z włoskim gigantem siatkarskim A.S. LUBE Volley. Umowa obowiązuje do 2025 roku.

📢 Bochnia. Dwa ronda oraz nowa ulica w Bochni będą miały swoje nazwy. Radni podjęli w tej sprawie uchwałę

Bocheńscy radni zdecydowali o nadaniu nazw dwóm nowym rondom oraz ulicy w ramach łącznika autostradowego. Decyzja zapadła w czwartek 29.09 podczas wrześniowej sesji rady miasta. Łącznik autostradowy, którego dotyczą nazwy, otwarto rok temu.

📢 Brzesko. Dzieci z ZSP nr 2 w Brzesku spotkały się z pisarką Roksaną Jędrzejewską-Wróbel [ZDJĘCIA]

W piątek 30.09 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Brzesku gościła pisarka dziecięca Roksana Jędrzejewska-Wróbel, autorka serii książek o Florce. Dla uczniów była to okazja usłyszenia opowieści o Florce w wykonaniu samej autorki. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Najmłodsi Małopolanie Lubią Czytanie.

📢 Piwniczna. Zginął w Tatrach. Śp. ksiądz Jaromir Buczak będzie miał pomnik na symbolicznym cmentarzu ludzi gór- Jackowej Pościeli

Śp. ks. Jaromir Buczak zginął w Tatrach podczas zejścia ze szczytu Rysów w 2020 roku. Wikariusza opłakiwało wiele osób, szczególnie parafianie z Trzciany oraz Podegrodzia, gdzie pełnił posługę. Teraz uczczą jego pamięć pomnikiem, który stanął na symbolicznym cmentarzu ludzi gór, nazwany Jackową Pościelą- Miejscem Pamięci w Piwnicznej Zdroju.

📢 Okocim. Wypadek na DK75 w Okocimiu, zderzyły się dwa samochody osobowe i ciężarówka, jedna osoba ranna

W piątek w południe na drodze krajowej nr 75 Brzesko-Nowy Sącz doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych i samochodu ciężarowego. Jeden pas ruchu został zablokowany, ruch obywa się wahadłowo.

📢 Nie żyje biskup Jan Styrna, pochodził z Przyborowa koło Brzeska, był biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej i ordynariuszem elbląskim

W środę 28 września 2022 r. w godzinach popołudniowych zmarł ks. bp Jan Styrna, emerytowany biskup elbląski, pochodzący z Przyborowa w powiecie brzeskim. W latach 1990-2003 był biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w katedrze św. Mikołaja w Elblągu.

📢 Jasień. Zderzenie dwóch samochodów na DK94 w Jasieniu, jedna osoba trafiła do szpitala

W czwartek 29.09 przed południem na drodze krajowej nr 94 w Jasieniu (powiat brzeski) doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba trafiła do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi.

📢 Bochnia. Podwyżki cen ciepła w Bochni nawet o 360 procent. Nowe taryfy MPEC-u obowiązują od 28 września

Od środy 28.09 mieszkańcy Bochni płacą za ciepło według nowych stawek. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy MPEC-u. Dla taryf opartych o węgiel wzrost sięga 49 proc., a dla ciepła gazowego- aż o 360 proc.

📢 Brzesko. Dzieci z Borzęcina poznały pracę policjantów z brzeskiej komendy

W poniedziałek komendę powiatową policji w Brzesku odwiedzili uczniowie z Borzęcina Górnego. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się codziennej pracy funkcjonariuszy.

📢 Powiat brzeski. Elżbieta Rzepa, sołtys Porąbki Uszewskiej, druga w Małopolsce. 30 tys. zł przekaże strażakom

Elżbieta Rzepa, która od 24 lat jest sołtysem wsi Porąbka Uszewska w gminie Dębno, zdobyła drugie miejsce w konkursie na Najlepszego Sołtysa Małopolski za 2021 rok.

📢 Powiat bocheński. Będzie remont zniszczonej drogi Dąbrowica-Nieprześnia, Lasy Państwowe przekazały 1 mln zł na wykonanie robót

Dzięki wsparciu Lasów Państwowych w powiece bocheńskim zostanie wykonany remont drogi powiatowej pomiędzy Dąbrowicą a Nieprześnią. Samorząd dostał na ten cel milion złotych z funduszu leśnego.

📢 Nie żyje Edward Polek, były wicestarosta bocheński, wcześniej naczelnik i wójt gminy Lipnica Murowana

Zmarł Edward Polek, wieloletni naczelnik, a także wójt pierwszej kadencji gminy Lipnica Murowana, a w latach 1998--2006 wicestarosta bocheński. Miał 82 lata. We wtorek 27.09 odbędzie się jego pogrzeb w Lipnicy Murowanej.

📢 Tak się targuje w Tarnowie. Mnóstwo produktów lokalnych, zabawy dla dzieci, muzyka ludowa i inne atrakcje na Targu Regionalnym!

W niedzielę 25 września odbywa się pierwsza tej jesieni odsłona Targu Regionalnego. Plac przy ul. Giełdowej 15 znów wypełnił się straganami, w których kupić można pyszne owoce, warzywa, miód czy wędliny. Wrześniowy targ odbywa się pod hasłem "Małopolska Tradycja Na Widelcu", a główną rolę odgrywają w nim Proziołki, które serwowały panie z KGW w Joninach. Podczas wydarzenia nie brakowało także zabaw dla dzieci i ciekawych konkursów. Można było również posłuchać występu Zespołu Pieśni i Tańca „Swojacy” z Wierzchosławic. Targ można odwiedzić jeszcze do godz. 16.

📢 Czerwone Wierchy: szlak z Kasprowego, Kuźnic i Kir. Który wybrać? Jak długo się idzie? Praktyczny plan wycieczki na Czerwone Wierchy

Czerwone Wierchy są wyjątkowo piękne na przełomie września i października, kiedy pokrywające je roślinność przybiera niezwykły rdzawy kolor. Który szlak na Czerwone Wierchy wybrać? Która trasa jest najłatwiejsza i jak długo się idzie na Czerwone Wierchy z Kuźnic czy Kir? Czy to wycieczka odpowiednia dla dzieci? Zapraszamy do praktycznego informatora.

📢 Brzesko. Wbito pierwszą łopatę pod budowę I etapu sądeczanki, a zarazem zachodniej obwodnicy Brzeska ZDJĘCIA

W poniedziałek 26.09.2022 w Brzesku dokonano symbolicznego wbicia pierwszej łopaty pod wyczekiwaną zachodnią obwodnicę Brzeska, która będzie stanowiła pierwszy etap sądeczanki. Blisko trzykilometrowy odcinek drogi ekspresowej ma być gotowy za dwa lata. Na rozpoczęcie budowy właściwej sądeczanki trzeba poczekać jeszcze co najmniej trzy lata.

📢 Ekstraklasa: Jagiellonia - BFS Bochnia. Bramki strzelali Kostarykanie. Zobaczcie zdjęcia

Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok - BSF ABJ Bochnia 3:3 w meczu ekstraklasy futsalu, który odbył się 24 września w Białymstoku. To był czwarty występ na tym szczeblu bocheńskiej ekipy, dla której bramki zdobyli Kostarykanie - dwie Minor Cabalceta, jedną Milinton Tijerino. BSF prowadził różnicą dwóch goli, ale w końcówce stracił prowadzenie. To pierwszy remis małopolskiego beniaminka w ekstraklasie, po 4 kolejkach ma na koncie 7 punktów. ZDJĘCIA Z BIAŁEGOSTOKU >>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto