Przegląd tygodnia z 22.05.2022 w Bochni. Najważniejsze wydarzenia od 15.05 do 21.05.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bochni czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bochni czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bochni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 15.05 a 21.05.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Dzień Dziecka 2022: ciekawe atrakcje dla dzieci. Gdzie wybrać się z pociechą na wycieczkę? Bilety, godziny otwarcia, lokalizacje”?

Przegląd tygodnia: Bochnia, 22.05.2022. 15.05 - 21.05.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Dzień Dziecka 2022: ciekawe atrakcje dla dzieci. Gdzie wybrać się z pociechą na wycieczkę? Bilety, godziny otwarcia, lokalizacje

Ulubiony dzień wszystkich dzieci zbliża się wielkimi krokami, a pogoda sprzyja wycieczkom. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was listę kilkunastu miejsc, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania wyjazdu z pociechami. Gdzie wybrać się na wycieczkę na Dzień Dziecka 2022? Zobaczcie ciekawe atrakcje dla dzieci. W artykule znajdziecie najważniejsze informacje na temat biletów, godzin otwarcia i lokalizacji.

📢 Bochnia. Koncert inauguracyjny Raba Gospel Choir w Oratorium św. Kingi w Bochni

Istniejący od półtora roku chór muzyki gospel Raba Gospel Choir po raz pierwszy zaprezentuje się w Bochni. Będzie go można obejrzeć w niedzielę 22.05.2022, wstęp jest wolny.

📢 W niedzielę Rajd samochodów zabytkowych z Nowego Wiśnicza do Wierzbna śladami generała Okulickiego

W niedzielę 22.05 w powiatach bocheńskim i proszowickim odbędzie się rajd pieszy i rajd zabytkowych samochodów na trasie z Nowego Wiśnicza do Proszowic. Będzie to forma upamiętnienia skoku spadochronowego generała Leopolda Okulickiego, jaki miał miejsce z 21/22 maja 1944 roku w miejscowości Wierzbno. wydarzenie organizują wspólnie Muzeum Armii Krajowej i Europejska Asocjacjacja Automobilerów z Krakowa.

Tygodniowa prasówka 22.05.2022: 15.05-21.05.2022 Bochnia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bochni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Bochnia. Działacze Platformy Obywatelskiej przekonywali mieszkańców Bochni do „pakietu ratunkowego dla polskich rodzin”

Bochnia była jednym z miast, w których działacze Platformy Obywatelskiej promowali założenia tzw. „pakietu ratunkowego dla polskich rodzin”. Na Placu Gazaris w sobotnie przedpołudnie rozdawali ulotki z głównymi hasłami programu największej partii opozycyjnej.

📢 Małpia ospa w Europie – gdzie została wykryta? Sprawdź, co to za choroba, jakie daje objawy i jak ją leczyć. Czy grozi nam kolejna epidemia?

W Europie wykryto kolejne przypadki małpiej ospy. To choroba zakaźna, która stwarza ryzyko kolejnej epidemii. Do tej pory małpia ospa występowała tylko w Afryce, ale obecnie nowe zachorowania odnotowano w Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz Belgii, a każdego dnia pojawiają się kolejne. Wyjaśniamy, co to jest małpia ospa i jakie są jej objawy, a także czy zagrożenie dotyczy naszego kraju.

📢 Brzesko-Kraków. Policjanci przez 50 kilometrów pilotowali na sygnale samochód z rodzącą kobietą. Do szpitala w Krakowie dotarła na czas

Brzescy policjanci eskortowali na sygnale samochód z rodzącą kobietą, którą mąż wiózł do szpitala w Krakowie. Ponieważ ciążą była zagrożona, liczyła się każda minuta. Udało się! Mały Wojtuś bezpiecznie się urodził!

📢 Bochnia-Brzesko. Oferty pracy PUP w powiecie bocheńskim i brzeskim [19.05.2022]

Powiatowe Urzędy Pracy w Bochni i Brzesku publikują oferty zatrudnienia dla wielu specjalistów. W najnowszych ogłoszeniach są propozycje dla sprzedawców, kierowców, monterów, pracowników budowlanych, operatorów, jest również praca biurowa. Zobacz szczegóły. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Bochnia. 6- i 2-latek bez opieki poruszali się ruchliwą drogą krajową nr 94. Policjanci pomogli im bezpiecznie wrócić do domu

Dwóch małych chłopców z gminy Bochnia niepostrzeżenie wyszło z domu i znalazło się na ruchliwej drodze krajowej nr 94 w Bochni. Chłopcy szli poboczem, kiedy zostali zauważeni przez patrolujących ten rejon mundurowych. Policjanci pomogli im bezpiecznie wrócić do domu.

📢 Brzesko. Kradli katalizatory, wycinając je nocą z zaparkowanych aut. Właśnie usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy

Policjanci z Brzeska rozpracowali i zatrzymali trzech podejrzanych o kradzieże katalizatorów. Złodzieje wczołgiwali się pod zaparkowane pojazdy i wycinali z nich cenne części samochodowe. Teraz odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Wszyscy przyznali się do winy. Grozi im do 5 lat więzienia.

📢 Droga powiatowa Sobolów-Nieprześnia zamknięta już drugi tydzień, kierowcy muszą korzystać z objazdu inną drogą w przebudowie [ZDJĘCIA]

Miała być zamknięta do poniedziałku 16 maja, ale drogą powiatową Sobolów-Nieprześnia w powiecie bocheńskim kierowcy nie pojadą do końca tygodnia. Wszystko z powodu procesów wiązania, jakie zachodzą w położonej warstwie podbudowy. Prace prowadzone są na odcinku 1,4 kilometra.

📢 Gierczyce. Przebudowa drogi powiatowej w Gierczycach, są duże utrudnienia dla kierowców [ZDJĘCIA]

Roboty drogowe na ponadkilometrowym odcinku drogi powiatowej w Gierczycach weszły w fazę najbardziej uciążliwą dla kierowców. W wielu miejscach są utrudnienia: ruch wahadłowy i spore nierówności spowodowane robotami budowlanymi.

📢 Brzesko. Aby wyładować złość, rozbił szybę w banku i sklepie. Straty to 26 tys. zł. Teraz 26-latkowi z Brzeska grozi 5 lat więzienia

Policjanci brzeskiej komendy szybko namierzyli i zatrzymali 26-latka, który w poniedziałek rozbił szybę w budynku jednego z banków w centrum Brzeska oraz pobliskim sklepie spożywczym. Straty sięgają 26 tysięcy złotych. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia.

📢 Rzezawa. Wyrok ws. byłej pracownicy GOPS w Rzezawie, kobieta zaniedbywała obowiązki, narażając kilkadziesiąt osób na straty

Przez ponad rok Regina B. zaniedbywała swoje obowiązki pracownicy ośrodka pomocy społecznej w Rzezawie, narażając kilkadziesiąt osób na brak wypłaty świadczeń wychowawczych oraz zasiłków rodzinnych - uznał sąd. Kobieta została skazana na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu oraz karę grzywny.

📢 W Bochni debatowano o problemach osób z niepełnosprawnościami. Rząd szykuje wiele zmian, które mają im pomóc w godnym funkcjonowaniu

Ubezwłasnowolnienie osoby niepełnosprawnej to relikt z przeszłości, który trzeba usunąć z porządku prawnego - przekonywał w Bochni Paweł Wdówik, sekretarz stanu w ministerstwie rodziny i polityki społecznej. Jako osoba niewidoma w szczególny sposób zna on problemy, z jakimi na co dzień borykają się trzy miliony Polaków dotkniętych niepełnosprawnościami.

📢 Bochnia. Duża przebudowa ulicy Partyzantów pod znakiem zapytania, oferty dwa razy wyższe niż przewidziany budżet

Nie wiadomo, czy dojdzie do zapowiadanej w Bochni przebudowy ulicy Partyzantów. To dojazd do przemysłowej dzielnicy miasta, w której funkcjonuje wiele zakładów. Choć miasto ma na inwestycję 9 mln zł z programu Polski Ład, okazuje się, że to zdecydowanie za mało na wykonanie robót.

📢 Gmina Dębno. Ścieki z oczyszczalni w Woli Dębińskiej trafiały do potoku Niedźwiedź i go zatruwały. Trwa prokuratorskie śledztwo

W należącej do gminy Dębno oczyszczalni ścieków w Woli Dębińskiej dochodziło do nieprawidłowości, skutkujących zatruwaniem wody w potoku Niedźwiedź. Sprawą zajmuje się WIOŚ i prokuratura.

📢 400 osób wzięło udział w Rajdzie Papieskim z Niegowici do Łapanowa, imprezę zorganizowano po raz 21 [ZDJĘCIA]

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, znów wyruszył Rajd Papieski łączący Niegowić w powiecie wielickim i Łapanów w powiecie bocheńskim. 11-kilometrową trasę przemierzyło około 400 uczestników. Nie zabrakło tradycyjnych nagród w loterii fantowej.

📢 Dobiega końca przebudowa wiaduktu na DK 94 w Bochni, wjazd do Bochni od strony Łapczycy ma być przywrócony od czwartku 19.05

Jeszcze w tym tygodniu kierowcy jadący drogą krajową nr 94 będą mogli wjechać do miasta od strony Łapczycy - zapowiada firma, której powierzono wykonanie tej inwestycji. Zgodnie z umową wszelkie zakontraktowane roboty mają się zakończyć do czwartku 19 maja.

📢 Festiwal Tańca pod Tarnowem. Najlepsi tancerze z całego kraju opanowali parkiet hali w Żabnie [ZDJĘCIA]

Setki tancerzy z całej Polskie bierze udział w Turniejach Tańca w Żabnie. Rywalizują o Puchar klas F, E, D oraz w VII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca LATINO CUP 2022 o Puchar Burmistrza Żabna Marty Herduś. Impreza rozpoczęła się w sobotę (14 maja) i potrwa do niedzieli (15 maja). Najmłodszy zawodnik ma 7, a najstarszy 25 lat. To już siódma edycja imprezy, a po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią do dopingu wróciła publiczność

📢 Bochnia-Brzesko. Wyłączenia prądu w powiecie bocheńskim i brzeskim [16.05.2022]

W niektórych miejscowościach naszego regionu nie ma dziś prądu lub w najbliższych dniach są planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej. Ma to związek z prowadzonymi pracami technicznymi firmy energetycznej Tauron. Sprawdź, gdzie i kiedy nie będzie prądu. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Ten rok szkolny był trudny, ale lepszy od ubiegłego

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie