Nasza Loteria

Przegląd tygodnia z 24.09.2023 w Bochni. Najważniejsze wydarzenia od 17.09 do 23.09.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Bochni nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Bochni nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bochni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 17.09 a 23.09.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Sylwia Grzeszczak prywatnie. Tak żyje i mieszka na co dzień słynna piosenkarka. Ostatnio rozstała się z mężem Liberem. Jak sobie radzi? ”?

Przegląd tygodnia: Bochnia, 24.09.2023. 17.09 - 23.09.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Sylwia Grzeszczak prywatnie. Tak żyje i mieszka na co dzień słynna piosenkarka. Ostatnio rozstała się z mężem Liberem. Jak sobie radzi?

Sylwia Grzeszczak to słynna piosenkarkach, której hity "Cieszmy się z małych rzeczy" czy "Sen o przyszłości" nuciła cała Polska. Ostatnio rozstała się ze swoim wieloletnim mężem Marcinem "Liber" Piotrowskim, który także jest muzykiem. Para doczekała się dziecka. Mają piękną córeczkę Bognę. Jak mieszka i żyje na co dzień Sylwia Grzeszczak, jaka jest prywatnie i jak sobie radzi w nowej sytuacji życiowej? Zobaczcie zdjęcia!

📢 Ciężarówka z 24 tonami jabłek przewróciła się w Przyborowie na DW 768. Są utrudnienia w ruchu

Do nietypowego wypadku doszło w piątkowy wieczór 22.09 na drodze wojewódzkiej nr 768 w Przyborowie. Ciężarówka przewożąca 24 tony jabłek zjechała do rowu i przewróciła się na bok. Kierowca trafił do szpitala. Są utrudnienia w ruchu.

📢 Odblask od dzieci za prawidłową jazdę przy szkole w Mokrzyskach. Policyjna akcja w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności

Policjanci z Brzeska przypominają u progu jesieni o znaczeniu elementów odblaskowych. W ciemnościach osoba mająca na sobie element odblaskowy jest widoczna dla kierowcy znacznie wcześniej. W Mokrzyskach policjanci wraz z uczniami miejscowej szkoły uczulali kierowców na znaczenie bezpieczeństwa m.in. w pobliżu szkół.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 24.09.2023: 17.09-23.09.2023 Bochnia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bochni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Ponad 5 mln zł na budowę drogi i parkingu przy szpitalu w Brzesku, prace będą kontynuowane w 2024 roku

Powiat brzeski dostanie ponad 5 mln zł z Polskiego Ładu na kontynuację budowy węzła komunikacyjnego obok szpitala i powstającej komendy policji. Prace są już mocno zaawansowane, ko końca grudnia ma być gotowy etap pierwszy inwestycji.

📢 Alert RCB w sprawie szczepionek dla lisów. Dostałeś takiego SMS-a? Sprawdź, o co chodzi

"Uwaga! W dn. 23.09-3.10 z samolotów będzie zrzucana szczepionka dla lisów przeciw wściekliźnie. Nie dotykaj kapsułki i nie dopuszczaj do niej zwierząt domowych!" - wiadomości SMS takie treści otrzymali dzisiaj mieszkańcy Małopolski. To w związku z akcją szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie, która rozpocznie się już w sobotę 23 września. Szczepionki zrzucane zostaną z samolotów w lasach, na polach i łąkach oraz będą rozkładane ręcznie w parkach.

📢 Oddziały ratunkowe szpitali w Bochni i Brzesku dostaną 23 mln zł z Funduszu Medycznego. Na co zostaną wydane pieniądze?

23 mln zł trafi na rozbudowę szpitalnych oddziałów ratunkowych w Bochni i Brzesku. Pieniądze, pochodzące z Funduszu Medycznego, pozwolą m.in. na zakup nowoczesnego sprzętu diagnostycznego. Dzięki niemu działanie oddziałów i obsługa chorych ma być sprawniejsza.

📢 Kopalnia Soli Bochnia na 775-lecie swojego istnienia uruchomi nową trasę multisensoryczną „Solny Świadek”

W czwartek 28 września 2023 w Kopalni Soli w Bochni odbędzie się otwarcie nowej multisensorycznej trasy turystycznej „Solny Świadek”. Będzie to element obchodów 775-lecia istnienia najstarszej w Polsce kopalni soli. Nowa trasa kosztowała ponad 11 mln zł.

📢 Zamaskowany mężczyzna zaatakował w Brzesku nastolatków i ukradł rower

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 24-letni mieszkaniec Brzeska, który na terenie miasta zaatakował spacerujących nastolatków. Zamaskowany i rozjuszony mężczyzna podszedł do nich, grożąc niebezpiecznym narzędziem, po czym zabrał jednemu z nich rower. Z pomocą przyszedł zaalarmowany ojciec jednego z chłopców oraz jego znajomy, którzy obezwładnili mężczyznę, a następnie przekazali policjantom.

📢 Pep Guardiola? Nie! To Michał Probierz został selekcjonerem reprezentacji Polski MEMY

Niektórzy kibice przecierają oczy ze zdumienia, inni są przekonani, że w piłkarskiej reprezentacji Polski będzie jeszcze weselej. Tak czy inaczej wybór Michała Probierza na selekcjonera kadry opuszczonej przez Fernando Santosa jest dziś z pewnością najmocniej komentowanym tematem w naszym kraju. Jako pierwsi głos zabrali internauci, stąd w sieci wysyp memów poświęconych jednej z najbarwniejszych postaci w polskim futbolu. Przejdź do galerii.

📢 Ul. Trakt Królewski w Mokrzyskach z nowym asfaltem. Drogę zniszczono przy budowie obwodnicy Mokrzysk

Ulica Trakt Królewski w Mokrzyskach doczekała się nowego asfaltu. Nawierzchnia została mocno zniszczona podczas budowy obwodnicy Mokrzysk blisko dekadę temu. Prace obejmowały ponad 1600 metrów bieżących drogi i pochłonęły ponad 1,2 mln zł.

📢 Wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim Bochni na 2024 rok. Z projektów ogólnomiejskich wygrał Park rekreacyjny

Ponad 2600 osób wzięło udział w głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim Bochni na 2024 rok. Do dyspozycji mieszkańców było blisko 900 tys. zł. Wybrano piętnaście projektów osiedlowych i jeden ogólnomiejski, które będą realizowane w przyszłym roku.

📢 Kolejne opóźnienie budowy węzła przesiadkowego w Bochni, wykonawca znów chce więcej czasu. Zobacz zdjęcia

Wykonawca węzła przesiadkowego w Bochni po raz kolejny wystąpił z wnioskiem o przedłużenie terminu zakończenia prac. Choć zobowiązał się zakończyć je do 21 września, tym razem chce jego przesunięcia do końca listopada. Tymczasem miasto jak tlenu potrzebuje nowych parkingów. Ostatnio unieważniono przetarg na projekt pierwszego w mieście parkingu podziemnego.

📢 W Kopalni Soli Bochnia trwa remont budynku Starej Warzelni przy Szybie Campi. Co w nim będzie?

Kopalnia Soli Bochnia remontuje budynek Starej Warzelni przy Szybie Campi. Niegdyś był on wykorzystywany do produkcji przemysłowej. Od lat stoi jednak pusty i niszczeje. Od kilku tygodni trwają prace, które mają na celu nadanie nowego życia temu miejscu.

📢 Utrudnienia na autostradzie A4 koło Bochni, samochód uderzył w bariery, jeden pas zablokowany

Kierowcy poruszający się autostradą A4 między Bochnią a Brzeskiem natrafią a utrudnienia w ruchu w rejonie Jodłówki. Na pasie w kierunku Rzeszowa samochód wjechał tam w bariery energochłonne. Zablokowany został jeden pas ruchu.

📢 64-latka z Bocheńszczyzny uwierzyła oszustom i straciła 110 tys. zł. Kolejna seria telefonów do seniorów w ostatnich dniach

Na terenie powiatu bocheńskiego ponownie uaktywnili się oszuści, którzy dzwoniąc do seniorów, próbują od nich wyłudzić pieniądze metodą „na wypadek”. 64-letnia kobieta w wyniku tego działania straciła 110 tysięcy złotych.

📢 Przez Modlniczkę i Modlnicę na wielkie stadiony. Międzynarodowy Turniej Młode Talenty im. Lucjana Franczaka wygrała reprezentacja Śląska

Reprezentacja U12 Śląskiego Związku Piłki Nożnej wygrała w gminie Wielka Wieś Międzynarodowy Turniej "Młode Talenty" im. Lucjana Franczaka. Na boiskach w Modlnicy i Modlniczce Ślązacy okazali się lepsi od reprezentacji z Czech (region Ostrawa), Słowacji (Bańska Bystrzyca) i Małopolskiego ZPN. W tym turnieju poza sportowym ważny jest też także inny aspekt: integracji młodych piłkarzy, wymiany doświadczeń i transgranicznych relacji. Wśród gości pojawili się m.in. wybitni ongiś piłkarze, reprezentanci Polski Piotr Skrobowski i Marek Kusto, byli podopieczni patrona imprezy.

📢 Ruch wahadłowy na obwodnicy Bochni w związku z remontem wiaduktu nad ul. Podedworze

Kierowcy poruszający się obwodnicą Bochni natrafią na utrudnienia w ruchu w związku z remontem wiaduktu nad ulicą Podedworze w Bochni. We wtorek 19.09 rano wprowadzono tam ruch wahadłowy.

📢 Internauci fetują siatkarzy śmiejąc się z piłkarzy. Najlepsze memy po finale mistrzostw Europy

Polscy siatkarze zdobyli tytuł mistrzów Europy. Powtórzenie sukcesu sprzed czternastu lat wprawiło kibiców w euforię, której jednym z efektów są memy. Zobaczcie najlepsze z nich.

📢 Piknik wojskowy w Brzesku-Słotwinie nieopodal muralu patriotycznego. Mamy zdjęcia i film

Wiele atrakcji towarzyszyło Piknikowi wojskowemu w Brzesku w dzielnicy Słotwina. Wydarzenie miało miejsce monumentalnego muralu patriotycznego. Malowidło odsłonięto w listopadzie 2022 roku.

📢 Przerzut nielegalnych imigrantów skończył się koło Czchowa tragicznie. Poszkodowana w wypadku ciężarna kobieta w stanie ciężkim w szpitalu

Obywatel Gruzji trafił do tymczasowego aresztu pod zarzutem doprowadzenia w miniony piątek (15 września) do koszmarnego wypadku na DK 75 w Będzieszynie koło Czchowa. Jak się okazuje, samochodem wwiózł do Polski nielegalnych imigrantów. Jedna z najciężej rannych w wypadku osób to kobieta w ciąży. Sprawą przerzutu migrantów zajmuje się również Straż Graniczna.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

szkolenie wojsko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto