Przegląd tygodnia z 26.03.2023 w Bochni. Najważniejsze wydarzenia od 19.03 do 25.03.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Bochni nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Bochni nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bochni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 19.03 a 25.03.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Tarnowskie. TOP 20 atrakcji pod Tarnowem, gdzie warto pojechać w weekend. To doskonałe miejsca na wiosenną wycieczkę w plener! ”?

Przegląd tygodnia: Bochnia, 26.03.2023. 19.03 - 25.03.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Tarnowskie. TOP 20 atrakcji pod Tarnowem, gdzie warto pojechać w weekend. To doskonałe miejsca na wiosenną wycieczkę w plener!

Przyroda budzi się po zimie. Nadchodzący, ostatni weekend marca również upłynąć ma pod znakiem dobrej pogody. To doskonała okazja do tego, aby zakosztować świeżego powietrza i wybrać się za miasto na spacer, aby poszukać oznak wiosny. A tych jest już coraz więcej. W okolicy Tarnowa nie brakuje atrakcyjnych miejsc, gdzie warto się wybrać właśnie teraz na krótką wycieczkę w ramach prologu do nadchodzącego sezonu turystycznego. Zobaczcie w galerii, jakie propozycje dla Was przygotowaliśmy!

📢 Kto za Cracovią, kto za Wisłą? Osiedla, dzielnice. Tak kształtują się kibicowskie sympatie w Krakowie i Małopolsce 25.03.2023

Nie ma wątpliwości, że w Krakowie i całej Małopolsce dwa najpopularniejsze klubu to Cracovia i Wisłą. W samym Krakowie mapa sympatii klubowych podzielona jest właśnie przede wszystkim na kibiców „Pasów” i „Białej Gwiazdy”. Są rejony zarówno pod Wawelem jak i w całej Małopolsce, o których można mówić, że bardzo jednoznacznie opowiadają się za jednym czy drugim klubem. Są i takie, w których sympatie są podzielone. Nasza mapę kibiców prezentujemy w GALERII. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Memy po meczu Czechy - Polska: Santos jak Mickiewicz, ma już swoje Dziady. Nie ma premii, nie ma gry! [25.03]

Polscy kibice wychodzący ze stadionu Fortuna Arena w Pradze, gdzie kadra Fernando Santosa przegrała z Czechami 1:3 w eliminacjach Euro 2024, nie mieli wesołych min. Niektórzy skandowali znane hasło: "Polacy nic się nie stało”. Internauci byli mniej wyrozumiali dla piłkarzy reprezentacji, komentując ich występ memami. "Nie ma premii, nie ma gry!". Obejrzyjcie je w galerii. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 26.03.2023: 19.03-25.03.2023 Bochnia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bochni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Skałki w Muchówce uzyskały status pomnika przyrody w Wiśnicko-Lipnickim Parku Krajobrazowym. To już kolejne formy skalne objęte ochroną

Na terenie Wiśnicko-Lipnickiego Parku Krajobrazowego jest nowy pomnik przyrody. Chodzi o Skałki w Muchówce, cztery ogromne bloki skalne o wysokości dochodzącej do 8 metrów. To już kolejny tego typu obiekt na terenie parku, który został objęty ochroną po Kamieniach Brodzińskiego, Kamieniu Grzybie, Skałkach Chronowskich i formach skałkowych na Duchowej Górze.

📢 Perkusista Guns N' Roses na wakacjach w Małopolsce. Dzięki... teściowi. Frank Ferrer wraz z żoną Magdaleną Dziun byli m. in. w Krakowie

Frank Ferrer, perkusista legendarnego zespołu Guns N' Roses wraz ze swoją żoną Magdaleną Dziun po raz pierwszy od ślubu odwiedzili Polskę. Para zatrzymała się w Warszawie, ale odwiedziła także Małopolskę. Zwiedzili m.in. Zakopane, Wieliczkę i Kraków, o czym opowiedzieli w programie "Wstaje Dzień" TVP Info.

📢 Jakie atrakcje na weekend pół godziny od Krakowa? Warto wybrać Bochnię i okolice: Nowy Wiśnicz, Lipnicę Murowaną

Bochnia i jej najbliższe okolice to niezwykle ciekawy turystycznie region, położony w bliskim sąsiedztwie Krakowa. Za sprawą autostrady A4 można tam dojechać ze stolicy Małopolski w 20-30 minut. Wiele ciekawych atrakcji jest położonych wzdłuż drogi krajowej nr 94, jak chociażby zabytkowe kościoły w Chełmie i Łapczycy. Jadąc nieco na południe od Bochni, warto natomiast zahaczyć o Nowy Wiśnicz i Lipnicę Murowaną. Zobacz najważniejsze atrakcje w Bochni i jej najbliższej okolicy.

📢 Akcja policji w Bochni. 72 wykroczenia popełnione przez kierowców oraz pieszych i rowerzystów jednego dnia

Zbyt szybka jazda i nieprawidłowe parkowanie w rejonie przejść dla pieszych - to najczęstsze grzechy kierowców względem pieszych. Bez winy nie są i ci ostatni, bo często dochodzi do przechodzenia przez ulicę w miejscu niedozwolonym, przechodzenia przez pasy z telefonem komórkowym w ręce, a nawet przechodzenie na czerwonym świetle. W wyniku policyjnej akcji w Bochni ujawniono jednego dnia aż 72 wykroczenia.

📢 Ryszard Niemiec spoczął w Alei Zasłużonych na Rakowicach. Świat sportu i dziennikarstwa pożegnał Wybitnego Krakowianina

Wielkie tłumy przedstawicieli środowisk dziennikarskich i sportowych oraz władz miasta Krakowa pożegnały Ryszarda Niemca. Pogrzeb zasłużonego redaktora naczelnego "Dziennika Polskiego", "Tempa" i "Gazety Krakowskiej", a także wieloletniego prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej odbył się w czwartek 23 marca 2023 roku na cmentarzu Rakowickim. - Spocząłeś w Alei Zasłużonych obok Wisławy Szymborskiej, Marka Grechuty, starego wiślaka Adama Musiała. Myślę, że się będziesz tu dobrze czuł, rozmawiał z nimi tak, jak lubiłeś, stosując swoje ulubione słowo aliści - pożegnał dziadka wzruszony wnuk Rafał Miżejewski, dziennikarz radia ZET.

📢 Tradycje Barbórkowe oraz kult Św. Kingi wśród górników na Krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego

Tradycje Barbórkowe oraz kult Św. Kingi wśród górników Kopalni Soli Bochnia i Kopalni Soli Wieliczka zostały wpisane na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Taką decyzję podjął minister kultury Piotr Gliński. Dla górników to nobilitacja, bo zarówno kult Kingi, jak i tradycje barbórkowe są podtrzymywane od wielu pokoleń.

📢 W Bochni w dzielnicy Proszowska powstanie nowa szkoła? Miasto zleci analizę, by ustalić, czy nowa placówka jest potrzebna

W odpowiedzi na pojawiające się od wielu lat głosy, że w północnej części Bochni powinna powstać nowa szkoła, bocheński magistrat zleci analizę w sprawie zasadności jej budowy. Na osiedlu Proszowskim, położonym na północ od torów kolejowych, powstają od lat nowe domy oraz budynki wielorodzinne. Tymczasem od najdalej wysuniętych na północ zakątków tego osiedla do najbliższej szkoły w mieście jest ok. trzech kilometrów.

📢 Szansa na tanie mieszkanie. Licytacje KOMORNICZE w Małopolsce w kwietniu i maju 2023. Te lokale i domy będą licytowane 23.03.2023

LICYTACJE DOMÓW I MIESZKAŃ W WOJ. MAŁOPOLSKIM zaplanowane na kwiecień i maj 2023 r. Tanie domy na sprzedaż! Licytacje komornicze to szansa na zakup domu w atrakcyjnej cenie. Cena wywoławcza może wynieść nawet połowę ich realnej wartości! Część przetargów odbywa się w drodze elektronicznej. Zobaczcie, jakie domy i mieszkania będą licytowane w najbliższych tygodniach w Małopolsce. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Alimenciarze poszukiwani przez policję w Małopolsce. Oni nie płacą na swoje dzieci!

Oto mężczyźni i kobiety których poszukuje małopolska policja za niepłacenie alimentów. W naszym zestawieniu prezentujemy osoby, które mimo nakazu sądowego zaniedbały spoczywający na nich obowiązek alimentacyjny i nie wypłacają na rzecz własnego dziecka (lub dzieci) należnych pieniędzy. Widziałeś ich? Daj znać policji! Dane pochodzą z policyjnej strony poszukiwani.policja.pl i zostały pobrane 22.03.2023 r.

📢 Tężnia solankowa w Bochni ma być otwarta krócej niż dotychczas, powodem są oszczędności. Miasto chce zredukować obsługę o pół etatu

Zamiast o godzinie 10, tężnia solankowa w Bochni najprawdopodobniej będzie otwierana w nowym sezonie o 11. Miasto szuka oszczędności i zdecydowano, że do obsługi tężni wystarczą dwa etaty, choć wcześniej było dwa i pół. Zmiany muszą jednak zatwierdzić radni podczas najbliższej sesji. Po zimowej przerwie tężnia zacznie funkcjonować w kwietniu.

📢 Figurka Jezusa wyjęta w Brzesku z szopki i wstawiona do huśtawki nie obraziła uczuć religijnych - uznała prokuratura. Sprawcy nieustaleni

Prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie zajścia, jakie miało miejsce na początku stycznia w Brzesku. Ktoś wyjął figurkę Dzieciątka Jezus z szopki na Rynku i umieścił ją w huśtawce na terenie Ogródka Jordanowskiego kilkaset metrów dalej. Sprawa wzbudziła sporo emocji w mieście. Parafia św. Jakuba wystosowała oświadczenie, w którym wyraziła dezaprobatę wobec tego, do czego doszło.

📢 1,5-roczna dziewczynka bez bucików przy ruchliwym skrzyżowaniu w Brzesku, a w domu jej 3-letni brat również bez opieki. Gdzie byli rodzice?

W pobliżu ruchliwego skrzyżowania w Brzesku błąkała się półtoraroczna dziewczynka. Zauważyli ją przejeżdżający kierowcy, którzy zatrzymali się i zaopiekowali się dzieckiem. Szukając jej opiekunów odkryli, że w drzwiach pobliskiego domu stoi trzyletni brat dziewczynki, także pozostawiony bez opieki. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

📢 Mając 3,5 promila spowodował kolizję i….poszedł do domu. Mieszkaniec gminy Bochnia znieważył też policjantów

37-letni mieszkaniec gminy Bochnia doprowadził do zderzenia z innym samochodem, po czym pieszo poszedł do domu. Bardzo szybko został jednak zatrzymany. Mężczyzna miał w organizmie 3,5 promila alkoholu. 37-latek poniesie odpowie za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym po pijanemu. Usłyszy również zarzut znieważenia policjantów i kierowanie w stronę jednego z nich gróźb karalnych.

📢 69-letnia mieszkanka Bochni straciła prawie 32 tys. zł w wyniku oszustwa metodą „na policjanta”. Oszuści kazali jej zaciągnąć kredyt

Mieszkanka Bochni w wyniku oszustwa metodą „na policjanta” straciła prawie 32 tysiące złotych. 69-latka uwierzyła w opowiedzianą przez oszustów historię i przekazała im wszystkie swoje oszczędności, a nawet zaciągnęła kredyt. Policja kolejny raz z rzędu przypomina, że nie zabezpiecza i nie przyjmuje prywatnych pieniędzy, ani nie poleca zaciągania kredytów.

📢 Zaginęła 33-letnia Sylwia Warzecha z okolic Bochni. Od lat pracuje na terenie Wielkiej Brytanii

Komenda Powiatowa Policji w Bochni prowadzi poszukiwania zaginionej 33-letniej Sylwii Warzechy, mieszkanki Majkowic. Kobieta od kilkunastu lat mieszka i pracuje na terenie Wielkiej Brytanii, a ostanie miejsce jej pobytu to rejon miasta Southampton. Ostatni kontakt telefoniczny z rodziną nawiązała 28 lutego 2023. Od tego momentu do chwili obecnej nie powróciła do miejsca zamieszkania, ani nie nawiązała kontaktu z rodziną.

📢 Ogromne zainteresowanie książką Janusza Paproty „Bochnia i ziemia bocheńska. Podróż przez dzieje”, będzie kolejne spotkanie

Takiej frekwencji podczas wydarzenia w bocheńskim Muzeum im. Stanisława Fischera dawno nie było. Promocja książki Janusza Paproty przyciągnęła tłumy zainteresowanych historią lokalną. Liczące ponad 600 stron wydawnictwo spotyka się z bardzo przychylnymi recenzjami czytelników. Muzeum im. Stanisława Fischera zapowiedziało kolejne spotkanie z autorem publikacji.

📢 33-latek z powiatu brzeskiego i jego partnerka mieli przy sobie znaczne ilości narkotyków. Zostali zatrzymani

Policjanci z Bochni zatrzymali 33-latka poszukiwanego listem gończym. Funkcjonariusze zatrzymali go w momencie, w którym kierował samochodem – mimo orzeczonego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. Przy mieszkańcu powiatu brzeskiego i w miejscu jego pobytu policjanci znaleźli znaczne ilości narkotyków. Oprócz 33-latka za posiadanie narkotyków zatrzymana została również 27-letnia partnerka mężczyzny.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Czy technologie niszczą psychikę dzieci?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie