Przegląd tygodnia z 28.11.2021 w Bochni. Najważniejsze wydarzenia od 21.11 do 27.11.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 21.11 do 27.11.2021
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 21.11 do 27.11.2021 CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bochni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 21.11 a 27.11.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Największy samolot na świecie latał dla zakładu z Brzeska! Antonow An-225 dostarczył ładunki dla Canpacku prosto z Chin [ZDJĘCIA]”?

Przegląd tygodnia: Bochnia, 28.11.2021. 21.11 - 27.11.2021: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Największy samolot na świecie latał dla zakładu z Brzeska! Antonow An-225 dostarczył ładunki dla Canpacku prosto z Chin [ZDJĘCIA]

Ogromne zainteresowanie wzbudziło w ostatnich dniach lądowanie samolotu Antonow An-225 na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce. Okazało się, że największy samolot transportowy na świecie dostarczył tam materiał, który trafiły do zakładu firmy Canpack w Brzesku.

📢 Bochnia-Warszawa. Młodzi z Bochni w Parlamencie Młodych RP wzięli udział w posiedzeniu w Senacie RP

Filip Pytka i Kacper Głód - to reprezentanci powiatu bocheńskiego i brzeskiego w Parlamencie Młodych RP. W sobotę 20.11.2021 w Senacie RP odbyło się VI posiedzeniu parlamentarnej izby młodego pokolenia, a zarazem pierwsze stacjonarne w tej kadencji. Dyskutowano na tematy bliskie młodym ludziom, przyjęto również sześć uchwał.

📢 Bochnia-Brzesko. Natężenie ruchu na autostradzie A4 oraz na drogach krajowych nr 95 i 75. Gdzie ruch wzrósł najbardziej?

Nawet o 63 procent wzrósł ruch na autostradzie A4 w rejonie Bochni w ciągu ostatnich 6 lat. Znaczący wzrost obserwowany jest również na drogach krajowych na 94 i 75 w powiatach bocheńskim i brzeskim. Mamy szczegółowe analizy liczby pojazdów, przejeżdżających poszczególne odcinki tych dróg w ciągu doby. Zobacz w naszej galerii zdjęć.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 28.11.2021: 21.11-27.11.2021 Bochnia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bochni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus nie odpuszcza. Kurczy się liczba wolnych miejsc w szpitalach i dostępnych respiratorów

Niemal 80 proc. łóżek dostępnych w polskich szpitalach dla pacjentów z koronawirusem jest już zajętych, a liczba potwierdzonych przypadków zarażenia wciąż utrzymuje się na poziomie ponad 20 tysięcy. W raporcie opublikowanym 26 listopada 2021 roku Ministerstwo Zdrowia informuje o 26 735 nowych przypadkach Covid-19 w Polsce, z czego 2049 w samym województwie małopolskim. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez resort, Covid-19 przyczynił się do śmierci 421 osób w Polsce.

📢 Stary Wiśnicz - Hajnówka. Raport ze „Strefy Śmierci”. Radny z Wiśnicza pomógł na Podlasiu skrajnie wycieńczonemu Irakijczykowi

Mirosław Chodur, wiceprzewodniczący rady miejskiej Nowego Wiśnicza, pojechał wraz z żoną i dzieckiem w minioną sobotę na Podlasie. Chcieli wyrazić swój sprzeciw wobec tego, co dzieje się w lasach przy granicy z Białorusią. „Wracając z powrotem dotknął nas mrok w najczystszej postaci” - wspomina. Na ich drodze stał zziębnięty i przemoczony człowiek, na skraju wyczerpania fizycznego. Wraz z żoną udzielili mu pomocy, po czym cudzoziemca zabrała Straż Graniczna. „Czy zachowałem się jak człowiek?” - to pytanie rezonuje w głowie Mirosława Chodura do dziś.

📢 Bochnia. Komputery do nauki zdalnej dla młodzieży, trwa zbiórka sprzętu dla kolejnych uczniów

Sześć używanych zestawów komputerowych trafiło w ręce uczniów z powiatu bocheńskiego. Mają im pomóc w nauce zdalnej, która już została wprowadzona w niektórych szkołach. Pięcioletnie komputery obejmują monitor z ekranem LED o przekątnej 21 cali, kamerę internetową, mikrofon oraz inny niezbędne elementy. Pod względem informatycznym przygotował je Michał Kluba z klasy 3 Fg w Zespole Szkół nr 1 w Bochni. Zbiórka kolejnego sprzętu, jaki trafi do młodzieży, trwa.

📢 Brzesko. Najnowsze oferty pracy w Brzesku i powiecie brzeskim [LISTA OFERT PRACY 25.11.2021]

W najnowszych ofertach, opublikowanych przez Powiatowy Urząd Prac w Brzesku, są propozycje pracy dla pracowników biurowych, sprzedawców, mechaników samochodowych, kierowców itd. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Szpital w Brzesku wstrzymuje planowe przyjęcia, trudna sytuacja również w Bochni. Wszystko z powodu obciążenia chorymi na COVID-19

Szpitale powiatowe w Bochni i Brzesku musiały przekształcić kolejne oddziały w miejsca dla osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Czwarta fala pandemii przybiera na sile i zaczyna brakować miejsc dla pacjentów z innymi dolegliwościami. Niestety, dochodzi do wstrzymywania planowych przyjęć.

📢 Gawłówek. Cysterna utknęła w błocie i blokowała przejazd drogą wojewódzką nr 965, utrudnienia trwały 45 minut

Przez trzy kwadranse całkowicie nieprzejezdna była droga wojewódzka nr 965 w Gawłówku (gm. Drwinia). Cysterna, wykonująca manewr cofania, ugrzęzła w błocie. Na szczęście, nikomu nic się nie stało, nie doszło również do uszkodzenia mienia.

📢 Krynica-Zdrój. Ogrody Żywiołów na Górze Parkowej otworzą się dla mieszkańców i turystów wiosną 2022 roku [ZDJĘCIA]

Postępują prace przy budowie Ogrodów Żywiołów na zboczu Góry Parkowej w Krynicy-Zdroju. Ponad pięciohektarowe miejsce wypoczynku i rekreacji ma nawiązywać do siły czterech żywiołów: wody, ognia, powietrza i ziemi. Atrakcja ma być oddana do użytku wiosną 2022 roku.

📢 Gmina Bochnia. 3 mln zł dofinansowania na wymianę "kopciuchów", pozwoli to zlikwidować ponad 200 starych kotłów węglowych

Gmina Bochnia dostała blisko 3 mln zł dofinansowania na wymianę kotłów węglowych starej generacji. Dzięki temu ponad dwieście "kopciuchów" zostanie zstąpionych nowoczesnymi kotłami na paliwo gazowe.

📢 Rekord zakażeń koronawirusem w Polsce. Więcej przypadków COVID-19 w Tarnowie i regionie. W Ryglicach musieli zastąpić lekarzy [DANE 24.11]

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę, 24 listopada o ponad 28 tysiącach nowych zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce. Rosnąca fala zachorowań widoczna jest również w Tarnowie i regionie tarnowskim.

📢 Bochnia. Otwarto ostatni odcinek obwodnicy północno-zachodniej, droga wyprowadza ruch samochody poza osiedle Niepodległości [ZDJĘCIA]

Z udziałem wojewody małopolskiego otwarto w środę ostatni odcinek obwodnicy północno-zachodniej Bochni. 800 metrów drogi pozwala ominąć liczące 6 tysięcy mieszkańców osiedle Nieodległości. Budowa trwała nieco ponad rok i pochłonęła ponad 7,2 mln zł, z czego ok. 3,4 mln zł pochodziło z Funduszu Dróg Samorządowych.

📢 Biało w Zakopanem! Śnieg lekko przyprószył drogi, dachy domów, ogrody. Chwycił mróz i jest ślisko [ZDJĘCIA]

Prognozy pogody sprawdziły się. W nocy w Zakopanem zaczął sypać śnieg. W samym mieście nie ma go za dużo, jednak ujemna temperatura w nocy zmroziła ulice i chodniki. Kierowcy i piesi muszą uważać.

📢 Baczków. Poszukiwany sprawca potrącenia 21-letniej kobiety, prawdopodobnie jechał ciemnym seatem

Policjanci szukają świadków poniedziałkowego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 965 w Baczkowie (gm. Bochnia). Kierowca samochodu osobowego potrącił pieszą i uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzieliwszy jej pomocy. Zgubił jednak lusterko.

📢 Wola Dębińska. Nietrzeźwy kierowca wiózł drewno przeładowanym dostawczakiem, wpadł, bo chciał uniknąć kontroli

Inspektorzy Transportu Drogowego zatrzymali w Woli Dębińskiej (gm. Dębno) kierowcę samochodu dostawczego, który był w stanie po spożyciu alkoholu. Jakby tego było mało, jego pojazd był przeładowany drewnem o dwie tony.

📢 Wróżby andrzejkowe 2021. Oto najciekawsze wróżby i zabawy na andrzejkowy wieczór! Wróżenie z włosa i... maraton na golasa?

Wróżby andrzejkowe są świetną okazją, aby poznać swoją przyszłość i dowiedzieć się, czy mamy szansę na wielką miłość w kolejnym roku. Oczywiście wszystko z przymrużeniem oka. Wróżby andrzejkowe przede wszystkim są wspaniałym pomysłem na dobrą zabawę! Andrzejki już za kilka dni, zatem przedstawiamy Wam propozycje na najciekawsze wróżby andrzejkowe. Sprawdźcie!

📢 Bochnia. Z powodu braku wolnej karetki, po poszkodowaną przybył śmigłowiec, wylądował w centrum miasta na ulicy Regis

W poniedziałkowy wieczór (22.11.2021) w Bochni doszło do lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na jednej z ulic w centrum miasta. Wszystko z powodu braku wolnej karetki pogotowia. Do czasu przybycia pomocy medycznej kobietą z podejrzeniem udaru opiekowali się ratownicy z Państwowej Straży Pożarnej.

📢 Brzesko. Szpital wprowadził całkowity zakaz odwiedzin, w Bochni do pacjentów mogą przychodzić tylko zaszczepieni

Szpital powiatowy w Brzesku z powodu coraz większej liczby zakażeń koronawirusem SARS-coV-2 wprowadził całkowity zakaz odwiedzin. W Bochni zakazu nie ma, ale od kilku tygodni odwiedziny są możliwe wyłącznie dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19.

📢 Skuteczność szczepionek na COVID-19 wg Ministerstwa Zdrowia. Jak chronią przed zakażeniem, szpitalem i zgonem? Sprawdź oficjalne liczby!

Szczepionki przeciw COVID-19 zapewniają wysoki stopień ochrony przed COVID-19 – zmniejszają zagrożenie leczeniem szpitalnym i zgonem, a nawet przed zakażeniem się. Jak wypadają pod tym względem stosowane w Polsce preparaty? Oficjalne dane podało Ministerstwo Zdrowia.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Lek na COVID-19 zatwierdzony, na razie warunkowo

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie