Przegląd tygodnia z 9.01.2022 w Bochni. Najważniejsze wydarzenia od 2.01 do 8.01.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Bochni nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Bochni nadrobisz w kwadrans CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bochni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 2.01 a 8.01.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Czy czeka nas zima stulecia? Oto długoterminowa pogoda na najbliższe miesiące: styczeń oraz luty. Będzie mroźno i wietrznie [8.01.22]”?

Przegląd tygodnia: Bochnia, 9.01.2022. 2.01 - 8.01.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Czy czeka nas zima stulecia? Oto długoterminowa pogoda na najbliższe miesiące: styczeń oraz luty. Będzie mroźno i wietrznie [8.01.22]

Wraz z początkiem stycznia opublikowano eksperymentalne, długoterminowe prognozy na zimę 2022. Mimo ciepłego początku roku meteorolodzy przewidują duże anomalie pogodowe. Czy czeka nas zima stulecia? Jaki będzie styczeń i luty? Odpowiadamy.

📢 Brzesko wyda w tym roku 22 mln zł na inwestycje, ale zadłużenie gminy sięga aż 64 mln zł

Rada miejska w Brzesku jednogłośnie przyjęła plan dochodów i wydatków na 2022 rok. Budżet zakłada na inwestycje 22 mln zł (dla porównania Bochnia planuje na ten cel o 5 mln zł mniej). Samorząd gminy miasta Brzesko ma jednak ogromne zadłużenie, sięgające 64 mln zł (w przypadku Bochni sięga ono 42 mln zł).

📢 Dodatek osłonowy. Gdzie złożyć wniosek, kto może skorzystać i jakie są stawki pomocy? Pobierz wzór wniosku

W Dzienniku Ustaw 3 stycznia 2022 r. opublikowano Ustawę o dodatku osłonowym. Komu przysługuje? Ile pieniędzy wsparcia można dostać i wreszcie - gdzie złożyć wniosek o dodatek osłonowy? odpowiadamy na wszystkie te pytania zgodnie z zapisami ustawy. Podstawą jest limit przeciętnego miesięcznego dochodu na mieszkańca w gospodarstwie domowym.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 9.01.2022: 2.01-8.01.2022 Bochnia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bochni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tarnów. Duże zainteresowanie żywą szopką przy klasztorze ojców Bernardynów w Tarnowie. To już ostatni dzień kiedy można oglądać zwierzątka

Sporo tarnowian przyszło we czwartek (6 stycznia) do ogrodu przy klasztorze ojców Bernardynów, by zobaczyć żywą szopkę. Największą radość z widoku zwierzątek mieli najmłodsi, ale również i dorośli chętni robili sobie zdjęcia. W ogrodzie zwanym tarnowskim „Betlejem” od Bożego Narodzenia do dziś (6 stycznia) można zobaczyć m.in.: alpaki, kozy, osiołka i krowę. Tuż po świętach na świat przyszła tam także owieczka somalijska.

📢 Tarnów. Ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. Barwne widowisko przyciągnęło tłumy mieszkańców [ZDJĘCIA]

Ulicami Tarnowskiej Starówki przeszedł barwny Orszak Trzech Króli. Jak zwykle wydarzenie przyciągnęło tłumy widzów. Pochodom towarzyszyło radosne kolędowanie oraz jasełka. W rolę aktorów wcielili się uczniowie z VII LO, którzy odegrali sceny związane z Bożym Narodzeniem.

📢 Te znaki zodiaku wzbogacą się w 2022 roku. Komu pisana jest fortuna, a kto musi zacząć oszczędzać? Wielki horoskop finansowy na nowy rok 5.1

Które znaki zodiaku w 2022 roku będą bogate, a które będą musiały przystopować z wydawaniem pieniędzy? Tego dowiecie się z nowego horoskopu finansowego przygotowanego przez wróżkę Bellatrix. Dla niektórych z nas nowy rok będzie wyjątkowo łaskawy, ale nie wszyscy będą mieli tyle szczęścia. Sprawdźcie w galerii, kto może liczyć na wielką fortunę!

📢 Nowa lista leków WYCOFANYCH z aptek. Kilkanaście preparatów! Natychmiast sprawdź, czy masz je w apteczce [5.01.2022]

W ostatnich dniach do listy leków, które wycofał Główny Inspektorat Farmaceutyczny dołączyły kolejne produkty. Jeżeli kupiłeś te lekarstwa i masz je w swojej apteczce, ta lepiej z nich nie korzystaj. One mogą zaszkodzić zdrowiu, a nawet być groźne dla życia. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Bochnia. "Mistrzowie parkowania" w Bochni. Zobacz wyczyny kierowców na terenie Bochni [ZDJĘCIA] 5.01.2022

Znalezienie wolnego miejsca parkingowego w centrum Bochni bywa niełatwe. Kierowcy zdeterminowani, aby pozostawić pojazd jak najbliżej śródmieścia, są jednak niezwykle pomysłowi. Często jednak wchodzą w konflikt z prawem, narażając się na mandat i punkty karne. Oto zdjęcia nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów, udostępnione przez Straż Miejską w Bochni.

📢 Brzesko. Trwają poszukiwania 27-letniej kobiety, zaangażowanych jest dużo strażaków i policjantów

Od rana 5.01.2022 trwają w Brzesku poszukiwania zaginionej mieszkanki tego miasta. 27-latka wyszła z domu we wtorek. W akcji poszukiwawczej zaangażowani są policja ci i strażacy.

📢 Wariant IHU koronawirusa – co wiemy na temat mutacji B.1.640.2 wirusa SARS-CoV-2?

W Europie pojawił się nowy wariant koronawirusa SARS-CoV-2, który jak dotąd zyskał nazwę IHU. Kilkanaście przypadków stwierdzono w południowej części Francji, a pierwszy pacjent przybył Kamerunu. Czy nowa wersja wirusa wywołującego COVID-19 jest groźniejsza od Omikrona? Sprawdź, co już wiadomo na jego temat.

📢 BMW zdemolowane siekierą obok domu koło Tarnowa. Winowajca myślał, że ukochana go zdradza

Mieszkanka miejscowości pod Tarnowem przekonała się do czego może doprowadzić zazdrość. Jej partner uszkodził siekierą zaparkowane obok jej domu BMW, bo myślał, że kobieta go zdradza. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

📢 Nowe obostrzenia. Co z galeriami handlowymi? "W środę lub w piątek mogą zapaść decyzje"

Jak poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski, jeśli trend wzrostu nowych zakażeń koronawirusem się utrzyma, w środę lub w piątek mogą zapaść decyzje o wprowadzeniu kolejnych restrykcji. Wobec rosnącej liczby zachorowań na Covid-19 rośnie również prawdopodobieństwo wprowadzenia przez rząd kolejnych obostrzeń dotyczących handlu. ZPPHiU apeluje o pozostawienie otwartych centrów handlowych

📢 Brzesko. Mandaty karne po 1500 zł dla dwóch piratów drogowych, w życie wszedł nowy taryfikator

Nowy taryfikator mandatów już obowiązuje, o czym przekonało się dwóch kierowców w powiecie brzeskim. W związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o 51 km/h, nie dość, że stracili prawa jazdy, to jeszcze zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

📢 Laskowa. Stacja narciarska w Laskowej nieczynna z powodu odwilży, czy narciarze będą mogli z niej korzystać w Trzech Króli?

Dodatnie temperatury nie są na rękę miłośnikom sportów zimowych. Uruchomiona 27 grudnia 2021 stacja narciarska w Laskowej na razie nie działa z powodu odwilży. Właściciele obiektu czekają na powrót mrozu. W poniedziałek z powodu obecnej aury nie działało również lodowisko w Brzesku.

📢 Akt wandalizmu na budynku klubu sportowego Sokół Maszkienice, wszystko nagrały kamery monitoringu [ZDJĘCIA]

Kilku nieznanych sprawców pomalowało spray'em budynek klubu sportowego Sokół Maszkienice. Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 stycznia 2022. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu, a władze klubu czekają aż sprawcy sami się zgłoszą. Jeśli to nie nastąpi, sprawa trafi na policję.

📢 Szczepienia przeciwko COVID-19 od poniedziałku 3 stycznia po nowemu

Od poniedziałku 3 stycznia obowiązują nowe zalecenia Ministerstwa Zdrowia dotyczące podawania dawki przypominającej szczepionki przeciw COVID-19. Chodzi o schematy mieszane, czyli kiedy dostajemy inną szczepionkę niż wcześniej. Zalecenia wchodzą w życie od poniedziałku 3 stycznia.

📢 Bilety wstępu do 4 polskich parków narodowych od stycznia 2022. Gdzie trzeba płacić za wejście i ile kosztują bilety?

Od 1 stycznia 2022 r. aby wejść do czterech kolejnych parków narodowych, trzeba zapłacić za bilety wstępu. Choć dla wielu turystów, podróżników i zapalonych spacerowiczów idea opłaty za wstęp do parków narodowych (przysłowiowe „drzwi do lasu”) wydaje się odstręczająca, to jednak pieniądze są potrzebne na zachowanie infrastruktury turystycznej w dobrym stanie. Gdzie trzeba płacić za bilet wstępu do parku narodowego i jakie są ceny? Wszystkie przydatne informacje poniżej.

📢 Zmiany w szczepieniach przeciw COVID-19 – Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe wytyczne

Od 3 stycznia 2022 Ministerstwo Zdrowia wprowadza zmiany w Narodowym Programie Szczepień. Dotyczą one schematów mieszanych dla szczepień przeciw COVID-19, a także podawania dawek przypominających u osób pełnoletnich.

📢 Ceny leków w górę. Od stycznia 2022 roku podwyżki w aptekach. Więcej zapłacimy za ponad 500 lekarstw [NOWA LISTA LEKÓW REFUNDOWANYCH]

Nowy rok przyniesie nie tylko podwyżki rachunków za prąd czy gaz. Od stycznia 2022 wzrosną także m.in. ceny lekarstw. W górę pójdą ceny ponad 500 medykamentów! To pokłosie opublikowania przez Ministerstwo Zdrowia nowej listy leków refundowanych. Podwyżki odczują m.in. osoby chorujące na cukrzycę oraz po przeszczepach. Sprawdź w naszej galerii, jak zmienią się ceny niektórych leków. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Bochnia-Brzesko. W czwartek Orszaki Trzech Króli w Bochni i Brzesku [PROGRAM]

W uroczystość Objawienia Pańskiego w wieku miastach Polski odbędą się tradycyjne Orszaki Trzech Króli. Podobnie będzie w Bochni, gdzie przemarsz z trzech parafii na Rynek odbędzie się już po raz drugi, a także w Brzesku, gdzie wydarzenie organizowane jest już po raz dziewiąty.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Lek na COVID-19 zatwierdzony, na razie warunkowo

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie