MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przystanki mają być bezpieczne

MAŁGORZATA WIĘCEK
Są źle oznakowane, a bywa też, że postawione w nie najlepszym miejscu. Jacek Pająk, starosta powiatu bocheńskiego powołał komisję, która ma ocenić przystanki autobusowe na terenie całej Bocheńszczyzny.

Są źle oznakowane, a bywa też, że postawione w nie najlepszym miejscu. Jacek Pająk, starosta powiatu bocheńskiego powołał komisję, która ma ocenić przystanki autobusowe na terenie całej Bocheńszczyzny. Pokłosiem tej oceny ma być raport, w którym wypisane będą wszystkie uchybienia.
Wiele wskazuje na to, że będzie to całkiem spore opracowanie. Tak przynajmniej wynika z pierwszych kontroli przeprowadzonych przez urzędników.

Sporo na temat przystanków mają do powiedzenia kierowcy busów i autobusów oraz mieszkańcy Bocheńszczyzny, którzy na co dzień korzystają z komunikacji publicznej.
- Codziennie dojeżdżam z Łapanowa do Bochni. I widzę, jak kierowcy busów czasem się zastanawiają czy mogą się zatrzymać w danym miejscu, czy też nie. Przystanki na tej trasie są nie tylko źle oznakowane, ale także bardzo zniszczone przez chuliganów - mówi Władysława Migdał z Łapanowa.

Takie, ale też inne nieprawidłowości, potwierdzają urzędnicy, którzy od kilku tygodni objeżdżają poszczególne gminy powiatu bocheńskiego. Członkowie komisji oceniają przystanki autobusowe pod kątem bezpieczeństwa dla pasażerów i kierowców firm przewozowych. Analizują też czy stoją one w dobrym miejscu oraz czy są odpowiednio oznakowane.
Do tej pory komisji udało się ocenić stan przystanków w gminie Łapanów, Rzezawa oraz w największych na terenie powiatu gminach Bochnia i Nowy Wiśnicz. Średnio na gminę przypada około 80-90 przystanków, które należałoby poprawić.

- Są to prace, z którymi nie zmierzył się dotychczas powiatowy samorząd. Musimy je wypunktować i zastanowić się skąd wziąć pieniądze na konieczne zmiany - mówi Wiesław Pajor, dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bochni. - Źle oznakowany przystanek, znajdujący się w niewłaściwym miejscu, sprawia przecież zagrożenie dla kierowców i pasażerów - dodaje Pajor.
Opracowanie, które powstanie po zakończeniu pracy komisji, pozwoli na przygotowanie i montaż odpowiedniego oznakowania wiat przystankowych. Mają być takie same i stanąć w miejscach bezpiecznych.

od 7 lat
Wideo

Zlot Cadillaców Inowrocław 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto