Puchar Polski: Judocy na medal

(anmi)
Miłosz Pękala z Piły wrócił z brązowym medalem
Miłosz Pękala z Piły wrócił z brązowym medalem Krzysztof Sieniawski
Dwa medale podczas Pucharu Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w judo wywalczyli tarnowianie.

Zawodnik Błękitnych MPEC Tarnów Miłosz Pękala,
startował w kategorii wiekowej 81 kg. Trzy pierwsze walki wygrał przed czasem. W półfinale przegrał z Jakubem Ozimkiem z AZS-u AWF Warszawa. W pojedynku o trzecie miejsce pokonał Bartosza Wardyna z AZS-u AWFiS Gdańsk.

Drugi z podopiecznych Krzysztofa Sieniawskiego, Arkadiusz Dziarmaga, przegrał pierwszy pojedynek z ubiegłorocznym medalistą Mistrzostw Polski i odpadł z dalszej rywalizacji.

W Pile srebrny medal w kategorii 46 kilogramów wywalczył Filip Kułaga z Pałacu Młodzieży Tarnów.

Walcząca w kategorii 57 kg Justyna Reczkowska z tuchowskiej filii MKS-u Pałac Młodzieży zmagania zakończyła na dziewiąty miejscu. Maciej Kras z MKS-u Pałac Młodzieży Tarnów (55 kg) turniej zakończył na drugiej rundzie.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!