Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Specjalna sesja rady miasta, czyli problemy pracowników i pasażerów

(MAW)
To będzie bardzo ważne spotkanie. Dla blisko stu pracowników Rejonowego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego a także dla samych mieszkańców Bochni i okolicznych gmin - pasażerów spółki przewozowej.

To będzie bardzo ważne spotkanie. Dla blisko stu pracowników Rejonowego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego a także dla samych mieszkańców Bochni i okolicznych gmin - pasażerów spółki przewozowej. Na temat przyszłości RPK mają dyskutować bocheńscy radni podczas nadzwyczajnej sesji rady miejskiej. Jej zwołanie zapowiedział przewodniczący Ryszard Najbarowski.

- Chcę zwołać dwie sesje w ostatni czwartek i piątek miesiąca (25 i 26 października). Jedna z nich będzie poświęcona sprawom bieżącym w mieście - druga natomiast w całości problemom RPK - wyjaśnia Ryszard Najbarowski.
Wszystko wskazuje na to, że na sesję zostaną zaproszeni szefowie spółki a także przedstawiciele trzech pozostałych gmin wchodzących w skład związku komunalnego, będącego właścicielem RPK. Oprócz miasta Bochnia są to reprezentanci gmin: Bochnia, Rzezawa i Nowy Wiśnicz.
- Trzeba usiąść i rozmawiać. Mam nadzieję, że takie spotkanie utnie wreszcie słowne przepychanki, zacznie się merytoryczna dyskusja i uda się znaleźć rozwiązanie dla tej sprawy - mówi Ryszard Najbarowski.
Bocheńscy rajcy zdają sobie sprawę z powagi problemu. RPK na wyraźne życzenie samorządów ograniczyło kursy autobusów do minimum. To problem pasażerów, ale nie tylko. W strachu żyją także pracownicy spółki.
- Chodzi o sto osób załogi i ich rodziny. Dziś czytając doniesienia medialne ci ludzie żyją w strachu o swoją pracę - mówił podczas ostatniej sesji RM opozycyjny radny Kazimierz Ścisło.
Sesja, podczas której przewodniczący RM chce rozmawiać na temat przyszłości spółki, jest więc bardzo wyczekiwanym spotkaniem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto