Tarnowski kartingowiec Marcel Kuc tuż za podium w mistrzostwach Europy

Marcel Kuc (TTSK K-TEAM Tarnów) zajął czwarte miejsce w kartingowych mistrzostwach Europy Rotaxa, które odbyły się w austriackim Pachfurth.

Na torze SpeedWorld w Brucku, gdzie odbyła się jedna z najważniejszych imprez kartingowych, czyli Euro Final Rotax 2016, rywalizowali kierowcy z 23 krajów. Nasz kraj reprezentowało liczne grono zawodników, w tym duet z tarnowskiego klubu - Marcel Kuc i Szymon Marut.

Podczas biegów kwalifikacyjnych Kuc i Marut utrzymywali dobre tempo. W wyścigu finałowym wyprzedzali wielu konkurentów. Ostatecznie Kuc zajął miejsce tuż za podium a Marut w swym debiucie w imprezie tej rangi uplasował się na osiemnastej pozycji.

Finał Micro Max: 1. Bartek Piekutowski, 3. Filip Matejczyk, 5. Karol Pasiewicz, 15. Janathan Madden, 18. Szymon Marut.

Finał Mini Max: 4. Marcel Kuc, 5. Jerzy Spinkiewicz, 6. Szymon Jabłoński, 13. Marcel Surmacz.