Tygodniowy przegląd prasy 16.01.2022: Bochnia, 9.01-15.01.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Bochni

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Bochni nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Bochni nadrobisz w kwadrans CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bochni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 9.01 a 15.01.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Małopolskie. Wyjątkowe i bardzo tanie domy do remontu wystawione na sprzedaż! [CENY, ZDJĘCIA] 15.01.2022”?

Przegląd tygodnia: Bochnia, 16.01.2022. 9.01 - 15.01.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Małopolskie. Wyjątkowe i bardzo tanie domy do remontu wystawione na sprzedaż! [CENY, ZDJĘCIA] 15.01.2022

Nieruchomości do remontu cieszą się obecnie ogromną popularnością, a ofert sprzedaży przybywa. Nabycie takiego domu może okazać się wspaniałą inwestycją. Sprawdziliśmy, z jakimi cenami za metr trzeba się liczyć, poszukując domu do remontu w Małopolsce. Zobaczcie!

📢 Ranking techników z Tarnowa i regionu 2022. Jak wypadają na tle kraju i Małopolski w zestawieniu "Perspektyw"? [01.2022]

Znany jest już najnowszy ranking szkół średnich magazynu "Pespektywy". Wśród sklasyfikowanych techników znalazły się szkoły tarnowskie, a także placówki z powiatów brzeskiego i bocheńskiego. Które z nich wypadły najlepiej w zestawieniu, przygotowanym przez ekspertów? Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wytrzyszczka. Wspólnie odkupili 4,5 hektara urokliwego lasu, już nie grozi mu wycinka. Czy obszar zostanie objęty ochroną prawną? [ZDJĘCIA]

Dzięki zbiórce pieniędzy udało się ocalić od wycinki cenny przyrodniczo las w okolicach Czchowa. Właściciel szukał kupca na 4,5 hektara terenu, a miejscowa ludność obawiała się, że konsekwencją sprzedaży może być wycinka wiekowych drzew, porastających ogromne głazy. Udało się jednak zebrać 150 tys. zł na wykup i nowym właścicielem lasu zostały dwie organizacje pozarządowe. Działacze chcą, aby w przyszłości teren został objęty ochroną prawną.

Tygodniowa prasówka 16.01.2022: 9.01-15.01.2022 Bochnia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bochni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Biskup Wiesław Lechowicz z diecezji tarnowskiej został mianowany biskupem polowym Wojska Polskiego

Wiesław Lechowicz, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej, został mianowany biskupem polowym Wojska Polskiego. Decyzję Papieża Franciszka ogłosiła w sobotę 15.01.2022 w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce. Duchowny zastąpi na tym stanowisku bp. Józefa Guzdka, który został metropolitą białostockim.

📢 Licytacje komornicze. Mieszkania i domy nawet za połowę ceny [OFERTY LUTY 2022]

LICYTACJE MIESZKAŃ I DOMÓW W WOJ. MAŁOPOLSKIM, które odbędą się w lutym 2022 r. Tanie mieszkania i domy na sprzedaż! Licytacje komornicze to szansa na zakup mieszkania w atrakcyjnej cenie. Cena wywoławcza wynosi nawet połowę ich realnej wartości! Zobaczcie, jakie domy i mieszkania będą licytowane w lutym w Małopolsce. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Najlepsze licea z Tarnowa i regionu 2022. Tak wypadają na tle kraju i Małopolski w zestawieniu "Perspektyw" [STYCZEŃ 2022]

Opublikowano najnowszy ranking szkół średnich magazynu "Pespektywy". Wśród tysiąca sklasyfikowanych liceów znajdują się szkoły tarnowskie, a także placówki z terenu powiatów tarnowskiego, brzeskiego i bocheńskiego. Które z nich wypadły najlepiej w zestawieniu przygotowanym przez ekspertów? Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Miał być parking, ale nie powstał. Bochnia przegrała w sądzie z wykonawcą Park&Ride i musi zapłacić ponad 1,1 mln zł

Przed krakowskim sądem okręgowym zakończył się proces w sprawie budowy parkingu wielopoziomowego Park&Ride w Bochni. Obiekt miał powstać obok dworca kolejowego w Bochni, ale jego budowa zakończyła się fiaskiem, a miasto straciło 6,5 mln zł unijnej dotacji. Teraz bocheński magistra musi znaleźć ponad 1,1 mln zł dla firmy Wol-Gaz, która była wykonawcą inwestycji. Wyrok jest nieprawomocny i miasto zapowiada apelację.

📢 Z dala od zgiełku i szarości miasta. Działki z widokiem na GÓRY, JEZIORO, LAS na sprzedaż w Małopolsce [CENY, ZDJĘCIA] 14.01

W Małopolsce nie brakuje urokliwych i cichych zakątków. Działki z widokiem na góry, jezioro, las gwarantują nie tylko odpoczynek z dala od zgiełku. Coraz chętniej wybieramy te kierunki nie na chwilę, ale jako miejsca stałego zamieszkania. Przez pandemię na sile zaczął przybierać trend wśród młodych, który do tej pory był zarezerwowany zwykle dla osób starszych: do opuszczania miasta na rzecz uroków wiejskiego życia. Ile trzeba zapłacić za działkę w takim miejscu? Zobacz nasz przegląd ofert z Małopolski z serwisu otodom.pl.

📢 Łapanów. Woda w gminie Łapanów będzie znacznie lepsza - rozmowa z Andrzejem Śliwą, wójtem gminy Łapanów

Z wójtem gminy Łapanów Andrzejem Śliwą rozmawiamy o aktualnych sprawach gminy: pomyśle likwidacji szkoły muzycznej w Sobolowie, tegorocznych inwestycjach oraz o nowej linii autobusowej, która ułatwia transport z Łapanowa w kierunku Krakowa.

📢 Brzesko. Dachowanie na ulicy Kościuszki, kierująca fordem wymusiła pierwszeństwo i dostała ponad 1500 zł mandatu [ZDJĘCIA]

W czwartkowy wieczór 13.01.2022 w centrum Brzeska doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Samochód osobowy marki ford focus dachował na ulicy Kościuszki. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Sprawczyni kolizji dostała mandat w wysokości ponad 1500 zł.

📢 Skoki narciarskie. Piękne WAGs (żony i partnerki) najlepszych zawodników świata [ZDJĘCIA]

Sezon 2021-22 w skokach narciarskich nabiera rozpędu. Zawodnicy mogą liczyć na wsparcie pięknych żon i partnerek życiowych. Poznaj WAGs (ang. wives & girlfriends) czołowych zawodników świata, nie tylko Polaków. Kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 W szpitalu Szczekilka w Tarnowie więcej personelu zaszczepiło się przeciw COVID-19. Argument finansowy zadziałał

Perspektywa braku premii i podwyżek, a nawet nieprzedłużenia umów o pracę dla niezaszczepionych najwyraźniej zrobiła swoje, bo w ciągu niespełna miesiąca do 97 procent wzrósł odsetek szczepiących się przeciw COVID-19 pracowników szpitala im. Szczeklika w Tarnowie. Marcin Kuta, dyrektor lecznicy przekonuje, że podziałały również argumenty merytoryczne.

📢 Kraków. Nowi policjanci będą służyć w Małopolsce

W Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowych policjantów oraz wyróżnienie funkcjonariuszy z garnizonu małopolskiego.

📢 Czwarta fala pandemii COVID-19 zbiera śmiertelne żniwo. W Małopolsce w ciągu dwóch tygodni zmarło ponad 400 osób

Koronawirus zbiera swoje śmiertelne żniwo. W ciągu ostatniej doby zmarło 684 osób, a od początku pandemii ponad 100 tys. mieszkańców. To mniej więcej tyle, ile mieszkańców ma Tarnów. W obecnej fali epidemii mamy kilka razy więcej zgonów niż kraje zachodnie. Tylko w ciągu dwóch ostatnich tygodni w Małopolsce zmarło 435 osób. Sprawdziliśmy, w których powiatach województwa sytuacja wygląda najgorzej. Przeanalizowaliśmy zgony z ostatnich 14 dni. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Bochnia. Najnowsze oferty pracy w Bochni i powiecie bocheńskim [LISTA OFERT PRACY 12.01.2022]

W najnowszych ofertach, opublikowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Bochni, są propozycje pracy dla pracowników produkcji, operatorów, sprzedawców, kierowców, piekarzy itd. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Bochnia. Wygrana na kwotę ponad 5,2 mln zł w Lotto padła w kolekturze przy ulicy Karosek w Bochni

We wtorek (11.02) padła rekordowa wygrana w drugiej w tym roku kumulacji Lotto. Szczęśliwy gracz zawarł zakład w kolekturze przy ulicy Karosek w Bochni. Kupon, który przyniósł mu kilkumilionową wygraną, wypełnił ręcznie.

📢 Jodłówka. Pożar domu w Jodłówce, na miejscu działa 8 zastępów straży pożarnej [ZDJĘCIA]

Około dwudziestu strażaków przybyło gasić pożar domu jednorodzinnego w Jodłówce (gm. Rzezawa). Ogień wybuchł na pierwszym piętrze, ale został już opanowany. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

📢 Sobolów. Staruszka leżała na mrozie kilka godzin, z pomocą przyszedł jej 16-letni Mateusz

Gdyby nie jego pomoc, mogłoby dojść do tragedii, bo samotna staruszka przez kilka godzin leżała na zewnątrz na mrozie. Mateusz Zatorski z Sobolowa wracał w poniedziałek do domu, gdy usłyszał wołanie mieszkającej w jego okolicy kobiety. Dzięki jego reakcji, kobieta trafiła do szpitala.

📢 Krzeczów. Miał prawie 4 promile i pojechał samochodem do sklepu, zahaczył nawet o ścieżkę rowerową

Tragicznie mogła skończyć się przejażdżka 40-latka z gminy Bochnia, który mając prawie 4 promile wybrał się na zakupy samochodem. Był tak bardzo odurzony, że nie mógł utrzymać właściwego toru jazdy i wjeżdżał nawet na ścieżkę dla rowerzystów. Gdyby nie szybka reakcja świadka, mogłoby dojść do tragedii.

📢 Omikron w Małopolsce. Nie żyją dwie osoby. To pierwsze ofiary wariantu Omikron w Polsce

Omikron dotarł do Małopolski. We wtorek sanepid poinformował o 13 przypadkach zachorowań i dwóch osobach, które zmarły z powodu nowej odmiany wirusa. To pierwsze ofiary tej mutacji w kraju.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie