Tygodniowy przegląd prasy 25.09.2022: Bochnia, 18.09-24.09.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Bochni

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bochni czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bochni czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bochni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 18.09 a 24.09.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Małopolska w liczbach. Ile osób się urodziło, ile zmarło? Ile zawarto małżeństw? Jakie są nasze zarobki? [NOWE DANE] 24.09.2022”?

Przegląd tygodnia: Bochnia, 25.09.2022. 18.09 - 24.09.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Małopolska w liczbach. Ile osób się urodziło, ile zmarło? Ile zawarto małżeństw? Jakie są nasze zarobki? [NOWE DANE] 24.09.2022

Urząd statystyczny w Krakowie opublikował we wrześniu zbiór ważnych informacji statystycznych dotyczących województwa małopolskiego. Możemy się z niego dowiedzieć m.in. ile małżeństw zostało zawartych w naszym województwie, ile zgonów i narodzin miało miejsce, a także jak kształtuje się przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto. Zobaczcie najważniejsze dane!

📢 W gminie Gnojnik znów świecą uliczne lampy. Samorząd doszedł do porozumienia z Tauronem, ale zawiadomienia do prokuratury nie wycofa

Po kilku miesiącach ciemności, lampy uliczne w gminie Gnojnik znów świecą. Samorząd doszedł do porozumienia z firmą Tauron Nowe Technologie w sprawie korzystania z oświetlenia. Wciąż jednak w prokuraturze toczą się sprawy związane ze sporem między gminą, a spółką.

📢 Powiat bocheński. Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych w Starym Wiśniczu [ZDJĘCIA]

36 drużyn z całej Małopolski bierze udział w Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych w Starym Wiśniczu. Imprezę zorganizowano na boisku WKS Szreniawa u podnóża wiśnickiego Zamku. Drużyny żeńskie i męskie biorą udział w konkurencjach sprawnościowych.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 25.09.2022: 18.09-24.09.2022 Bochnia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bochni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Mistrzowie grzybobrania 2022. Zbiory Małopolan robią wrażenie! Są grzyby-giganty, ale rekord wciąż należy do okazu znalezionego pod Tarnowem

W latach 70. we wsi pod Tarnowem znaleziono grzyba-giganta. O ważącym 15 kilogramów szmaciaku gałęzistym rozpisywały się media na całym świecie. To do tej pory polski rekordzista (niestety, już nie światowy). Przyznać trzeba, że małopolscy mistrzowie grzybobrania mają doskonałe oko - być może któremuś z nich uda się pobić rekord sprzed prawie 50 lat. Zobaczcie, z jakimi okazami wracają z grzybobrania. Ich zbiory robią wrażenie!

📢 Gdzie na grzyby w Małopolsce? Oto najlepsze miejsca! Stamtąd grzybiarze wracają z pełnymi koszami

Gdzie na grzyby w Małopolsce? Jakie miejscówki są najlepsze? Każdy grzybiarz doskonale wie, gdzie się udać, by uzbierać pełny kosz owoców runa leśnego. Fascynaci grzybobrania strzegą swoich miejscówek, jak oka w głowie. My uchylamy rąbka tajemnicy i zdradzamy, które miejsca w okolicach Tarnowa, Nowego Sącza, Małopolski zachodniej, Podhala i Krakowa obfitują w dorodne okazy grzybów. Przejdź do galerii i sprawdź listę polecanych miejsc.

📢 Pod Nowym Sączem auto rozpadło się na kawałki. Rannego kierowcę zabrał śmigłowiec LPR

W położonej nieopodal Nowego Sącza miejscowości Podrzecze samochód osobowy wypadł z drogi, uderzył w betonowy przepust i dosłownie rozpadł się na kawałki. Ciężko rannego kierowcę, którego z wraku wozu wydobyli strażacy, do szpitala zabrał śmigłowiec LPR. Znamy więcej szczegółów na temat wypadku.

📢 Zjawiskowy park i arboretum w Lusławicach pod Tarnowem otwiera się w jesiennej krasie. Oprowadzi ogrodnik Krzysztofa Pendereckiego

Wyjątkowo zapowiada się sobotnie (24 września) otwarcie sezonu jesiennego w Lusławicach. Po przepięknym zabytkowym parku oraz słynnym, lusławickim arboretum, założonym przez Krzysztofa Pendereckiego, oprowadzać będzie Stanisław Dudek - ogrodnik i wieloletni opiekun tego miejsca.

📢 Udany Piknik Strzelecki w Bielczy. Była rywalizacja sportowa i dodatkowe atrakcje

Na strzelnicy w Bielczy koło Borzęcina zorganizowano piknik strzelecki. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję nie tyko postrzelać z karabinka i pistoletu, ale również uczestniczyć w wydarzeniach dodatkowych, które towarzyszyły zawodom strzeleckim.

📢 MEMY na pierwszy dzień jesieni. Najlepsze i najbardziej zabawne memy z okazji nadchodzącej pory roku 23.09.2022

Już 23 września rozpocznie się pierwszy dzień zarówno kalendarzowej, jak i astronomicznej jesieni. Nastąpi wówczas równonoc jesienna. Co na to internauci? W galerii przedstawiamy najlepsze MEMY z okazji rozpoczynającej się jesieni.

📢 Produkty wycofane ze sklepów decyzją GIS. Masz w domu? Oddaj je do sklepu! AKTUALNA LISTA 22.09.2022

Główny Inspektor Sanitarny podał do publicznej wiadomości ostrzeżenia dotyczące żywności. Artykuły w nich wymienione mogą być niebezpieczne dla zdrowia, dlatego trzeba sprawdzić, czy nie mamy ich w domu. Jeśli tak, należy je wyrzucić lub oddać do sklepu, w którym zostały kupione.

📢 Rusza budowa zachodniej obwodnicy Brzeska. Dwujezdniowa droga usprawni ruch na DK 94 oraz stanowić będzie początek nowej "sądeczanki"

Rozpoczyna się budowa kolejnej części tak zwanego łącznika brzeskiego, w ciągu DK 75. Nowa droga pełnić ma jednocześnie rolę zachodniej obwodnicy miasta i stanowić fragment planowanej „sądeczanki”.

📢 Zachowania, które niszczą związek. Zobacz, co może spowodować rozpad nawet najbardziej trwałej relacji między dwojgiem ludzi

Udany związek partnerski opiera się na szacunku, zaangażowaniu i komunikacji. Trzeba o niego dbać codziennie, bo miłość jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu każdego człowieka. A co może ją zniszczyć? Zobacz, jakie zachowania mogą zabić nawet najmocniejsze uczucie między dwojgiem ludzi. Sprawdź, czym jest toksyczny związek i jaka jest recepta na szczęśliwą relację partnerską.

📢 Tarnów. Wręczono stypendia dla zdolnych uczniów i studentów. Fundacja Cordare po raz szósty obdarowała nimi młodych ludzi, także z Ukrainy

W tarnowskiej Alegorii wręczone zostały stypendia fundacji Cordare dla zdolnej młodzieży. Uroczystość odbyła się już po raz szósty a do grona stypendystów dołączyło tym razem 27 uczniów i studentów nie tylko z Polski, ale po raz pierwszy także z Ukrainy.

📢 Wielka akcja straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i policji w Brzesku. Ćwiczyli pomoc kilkudziesięciu rannym w karambolu

Zderzenie dwóch samochodów osobowych i przewrócony autobus na ul. Bujaka w Brzesku, a kawałek dalej pożar pojazdu i lasu. Z takimi zdarzeniami musiały zmierzyć się w środę 21 września służby z powiatu brzeskiego, wspomagane przez jednostki z Krakowa. W ćwiczeniach pod hasłem "Karambol 2022" prowadzono działania związane ze zdarzeniami, w których poszkodowanych jest wiele osób. Zobaczcie zdjęcia z przeprowadzonych w Brzesku ćwiczeń. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Trzebinia. Na cmentarzu zapadła się ziemia! Kilkadziesiąt grobów zniszczonych. To kolejne zapadlisko w rejonie osiedla Gaj ZDJĘCIA

Pod grobami na cmentarzu w Trzebini osunęła się ziemia. Do zdarzenia doszło we wtorek, 20 września, ok. godz. 7. To już kolejne zapadlisko w rejonie osiedla Gaj. Na miejscu działania prowadzą strażacy z Chrzanowa. Ich zadanie polega na zabezpieczeniu osuwiska. Zniszczonych i uszkodzonych jest ok. 50 grobów.

📢 Trzebinia. Gigantyczne zapadlisko na cmentarzu pochłonęło dziesiątki grobów. "Z czymś takim nie spotkaliśmy się" ZDJĘCIA

Gigantyczne zapadlisko pochłonęło 40 grobów na cmentarzu na os. Gaj w Trzebini. Inne mogiły zawisły nad dziurą. Spoczywało w nich 61 osób. Ziemia na terenach po kopalni Siersza zapadła się kolejny raz. Mieszkańcy coraz bardziej obawiają się o swoje życie i dobytek.

📢 Mieszkańcy Bochni podzielili pieniądze w ramach budżetu obywatelskiego. Na co je przeznaczyli? Znamy wyniki głosowania!

Zakończyło się głosowanie na projekty do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasta Bochnia na 2023 rok. Spośród pięćdziesięciu zgłoszonych zadań, mieszkańcy wybrali siedemnaście pomysłów.

📢 Dwa pożary w Sufczynie. W nocy spłonęła stodoła, o poranku palił się inny budynek w sąsiedztwie. Przypadek czy dzieło podpalacza?

Niespokojną noc i poranek mieli mieszkańcy Sufczyna, a także strażacy z powiatu brzeskiego. W miejscowości w gminie Dębno, w odstępie kilku godzin doszło do dwóch pożarów budynków gospodarczych. Pierwszy spłonął doszczętnie. Drugi, dzięki szybkiej akcji strażaków, udało się uratować.

📢 Tatry. 17 cm śniegu na Kasprowym Wierchu. Warunki do wędrowania w wyższych partiach bardzo trudne

Fatalne warunki w Tatrach. Jest zimno, ślisko i niebezpiecznie. W najbliższych dniach lepiej odłożyć wycieczki w wyższe partie gór na bardziej sprzyjające okoliczności.

📢 Wypadek na A4 pomiędzy Brzeskiem i Tarnowem z udziałem ukraińskiego busa. Pięć osób zostało rannych

Pięć osób trafiło do szpitala po wypadku na autostradzie A4 pomiędzy Brzeskiem a Tarnowem. W nocy z niedzieli na poniedziałek (18 na 19 września) na pasie w kierunku Rzeszowa zderzyły się dwa samochody, po czym jeden z nich przewrócił się na bok, blokując na blisko trzy godziny przejazd drogą.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie