Tygodniowy przegląd prasy 28.05.2023: Bochnia, 21.05-27.05.2023. Poznaj najważniejsze informacje z Bochni

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Bochni nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Bochni nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bochni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 21.05 a 27.05.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zarząd powiatu w Bochni dostał absolutorium za wykonanie budżetu za 2022 rok”?

Przegląd tygodnia: Bochnia, 28.05.2023. 21.05 - 27.05.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zarząd powiatu w Bochni dostał absolutorium za wykonanie budżetu za 2022 rok

Rada Powiatu w Bochni udzieliła wotum zaufania oraz absolutorium Zarządowi Powiatu w Bochni. Zatwierdzono również sprawozdanie finansowe powiatu za 2022 r. Udzielenie absolutorium przeszło tylko jednym głosem, gdyż w obecnej kadencji obóz starosty liczy 12 radnych, a opozycja - 11.

📢 Bochnia rezygnuje z 600 tys. zł na autobusy elektryczne, część promesy z Polskiego Ładu nie zostanie wykorzystana

Bochnia nie powtórzy przetargu na zakup taboru autobusowego. W pierwszym podejściu unieważniono go w zakresie dotyczącym autobusów elektrycznych, ponieważ uznano, że cena jest zbyt wysoka. Teraz burmistrz nie chce ryzykować, że oferty dotyczące czterech autobusów spalinowych okażą się jeszcze droższe niż pod koniec 2022 roku. Oznacza to, że miasto traci szansę na uzyskanie rządowego dofinansowania w wysokości ok. 600 tys. zł.

📢 Burmistrz Bochni dostał Złoty Krzyż Zasługi od Prezydenta RP, Stefan Kolawiński został uhonorowany z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

W Dniu Samorządu Terytorialnego w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość uhonorowania zasłużonych samorządowców. Wśród nich znalazł się burmistrz Bochni, który zarządza miastem nieprzerwanie od 2010 roku. Stefan Kolawiński odebrał od prezydenta Złoty Krzyż Zasługi.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 28.05.2023: 21.05-27.05.2023 Bochnia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bochni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Piękne kartki z życzeniami na Dzień Matki 2023. Gotowe do pobrania: wyjątkowe, wzruszające życzenia i wierszyki na 26 maja

26 maja to Dzień Matki. Jeśli nie masz pomysłu jakie życzenia wysłać mamie, skorzystaj z naszych podpowiedzi. Znajdziesz tutaj wyjątkowe życzenia, wierszyki i gotowe do pobrania kartki z życzeniami z okazji Dnia Mamy. Taką kartkę online wystarczy pobrać wraz z dołączonymi do niej życzeniami i wysłać w formie SMS, e-maila czy wiadomości na Facebooku. Nie zapomnij złożyć najserdeczniejszych życzeń.

📢 Będzie nowy zjazd z obwodnicy Bochni w kierunku wschodniej dzielnicy miasta, trwa opracowanie dokumentacji

Trwa projektowanie nowego zjazdu z obwodnicy Bochni w kierunku ulicy Brzeźnickiej. Droga jest zapowiadana od wielu lat, teraz perspektywa jej budowy stała się bardziej realna, bo prace są na etapie projektowym. Jej budowa znacząco odciąży centrum miasta, kierowcy nie będą musieli przejeżdżać tamtędy, aby dostać się do wschodnich dzielnic.

📢 Festiwal Integracja Malowana Dźwiękiem w Bochni - przesłuchania konkursowe. Zobacz zdjęcia

W czwartek w Bochni odbyły się przesłuchania konkursowe w ramach 16. edycji Małopolskiego Festiwalu Piosenki Integracja Malowana Dźwiękiem w Bochni. W Hali widowiskowo-Sportowej swoje umiejętności prezentowali przed jurorami uczestnicy w ramach duetów oraz zespołów muzycznych. Ogłoszenie wyników oraz gala laureatów rozpocznie się o godz. 18.

📢 Pożar samochodu osobowego na parkingu autostrady A4 w Mokrzyskach. Ogień strawił pojazd całkowicie. Mamy zdjęcia

Całkowitemu spaleniu uległ samochód osobowy na autostradzie A4 koło Brzeska. Pożar miał miejsce w czwartek w południe na parkingu MOP Mokrzyska. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

📢 W Bochni dyskutowano o połączeniu miejskich spółek. Radni skrytykowali analizę, na którą miasto wydało 90 tys. zł

Wielkie nadzieje na konkretne wyliczenia dotyczące zysków lub strat wynikających z połączenia bocheńskich spółek komunalnych spełzły na niczym. Omawiana w trakcie czwartkowej (25.05) sesji analiza w ocenie radnych była niekonkretna i dotyczyła głównie stanu faktycznego. Przy okazji wyszło na jaw, że zlecenie nie obejmowało analizy SWOT, jaką zapowiedziano w porządku obrad, a jedynie analizę finansową. Miasto wydało na dokument 90 tys. zł.

📢 Egzamin ósmoklasisty z matematyki 2023: ODPOWIEDZI I ROZWIĄZANIA zadań. Sprawdź, jak ci poszło! 24.05.2023

Za nami egzamin ósmoklasisty z matematyki. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już arkusz z zadaniami. Dzięki uprzejmości "Matematyka Gryzie" w tym artykule znajdziesz odpowiedzi i rozwiązania zadań. Czy egzamin był trudny? Sprawdź!

📢 W czwartek w Brzesku XX. aukcja prac wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowej

W czwartek 25.05 w Brzesku odbędzie się XX. aukcja prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Rozpocznie się o godzinie 17.30 w siedzibie Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego. Licytację uświetni spektakl „Fredro wiecznie żywy”. Prace będące przedmiotami licytacji można oglądać już teraz.

📢 W Bochni trwa festiwal piosenki Integracja Malowana Dźwiękiem: w środę reportaż, wystawa obrazów malowanych ustami, w czwartek finał

25 duetów oraz 4 zespoły biorą udział w rozpoczętym w Bochni XVI Małopolskim Festiwalu Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem". Już drugi dzień trwają warsztaty pod okiem jurorów, a w czwartek odbędą się przesłuchania konkursowe i gala laureatów.

📢 Wyruszyli tłumnie na Rajd Szlakiem Papieskim, trasę z Łapanowa do Niegowici przemierzyły setki osób. Zobacz zdjęcia

Ponad 600 osób wzięło udział w Rajdzie Szlakiem Papieskim z Łapanowa do Niegowici koło Bochni. Wśród uczestników były rodziny z dziećmi. Najmłodsze miało 3 miesiące. Wydarzenie zorganizowano już po raz 22. w okolicach urodzin Papieża Polaka. Pielgrzymka prowadzi 14-kilometrowa trasą, którą przed laty przemierzał ks. Karol Wojtyła.

📢 Egzamin ósmoklasisty POLSKI: arkusze CKE, odpowiedzi. Co było na egzaminie 8-klasisty? Jak poradzili sobie uczniowie?

Prawie 9 tys. uczniów krakowskich szkół podstawowych przystąpiło we wtorek (23 maja) do pierwszego ważnego egzaminu w swoim życiu: ósmoklasisty. W pierwszej kolejności zmierzyli się z egzaminem z języka polskiego, który rozpoczął się o godz. 9. - Zadania były bardzo proste. Myślę, że poszło mi dobrze - ocenia Hanna, uczennica Szkoły Podstawowej nr 10 w Krakowie. Dodaje, że fragment "Balladyny" dotyczył otrucia Kirkora w sali tronowej. - Trzeba było odpowiedzieć na pytania: prawda czy fałsz, a także wykonać jedno zadanie otwarte - stwierdziła uczennica. W tym materiale po godzinie 13 opublikujemy arkusz egzaminacyjny.

📢 Wypadek na DK75 w Gnojniku. Zderzenie busa, malucha i ciężarówki. Droga była zablokowana. Lądował śmigłowiec LPR

Droga Krajowa nr 75 w Gnojniku była zablokowana po wypadku. We wtorek (23 maja) po południu doszło tam do zderzenia busa z samochodem osobowym. W wypadku brała udział również ciężarówka.

📢 Energy 2000 w Przytkowicach. Retro Party z zespołem Camasutra. ZDJĘCIA

To była wspaniała impreza w Energy2000 w Przytkowicach. Klubowicze bawili się w klimacie muzycznych kawałków „retro”. Gościem był zespół Camasutra.

📢 W tych zawodach w Brzesku i okolicy można znaleźć zatrudnienie. Oferty pracy PUP w powiecie brzeskim, 22.05.2023

Na rynku pracy w Brzesku i powiecie brzeskim są oferty zatrudnienia dla przedstawicieli wielu profesji. Wielu pracodawców poszukuje pracowników w zawodzie sprzedawcy, piekarza, mechanika samochodowego, kucharza. Zobacz, jakie są oferty pracy w powiecie brzeskim i jakie stawki są proponowane.

📢 Budowa I etapu sądeczanki postępuje. Dwupasmówka ma być gotowa w 2024 roku. Dla kierowców oznacza to całkowite ominięcie Brzeska. Wideo

Za nieco ponad rok kierowcy będą mogli korzystać z pierwszego etapu sądeczanki. Trzykilometrowy odcinek dwupasmówki pozwoli ominąć od zachodu Brzesko, co znacznie ułatwi poruszanie się w kierunku autostrady A4. Prace pochłoną 98,3 mln zł.

📢 W Bochni wybrano wykonawcę rewaloryzacji Plant. Prace pochłoną 16,2 mln zł. "Bochni nie stać na realizację radosnej twórczości Burmistrza"

Urząd miasta w Bochni wybrał wykonawcę rewaloryzacji Plant Salinarnych. Inwestycja pochłonie blisko 16,2 mln zł. To znacznie więcej niż rządowa promesa w ramach Polskiego Ładu (11,7 mln zł). Miasto musi dołożyć do inwestycji ponad 4 mln zł, co krytycznie oceniają radni opozycji. "Kwota 3,8 mln zł pozwoliłaby na wybudowanie oczekiwanego od lat (i obiecywanego przez Burmistrza) nowego przedszkola na Os. Niepodległości" - argumentują w oświadczeniu rozesłanym do prasy.

📢 Gmina Żabno. Makabryczne odkrycie pod Tarnowem. Z Żabnicy wyłowiono ludzkie zwłoki. Na miejscu pracują policjanci i prokurator

W niedzielę (21 maja) z rzeki w podtarnowskim Żabnie wyłowiono ludzkie zwłoki. Na miejscu pracują policjanci i prokuratur, którzy ustalają, do kogo należy będące w znacznym stanie rozkładu ciało oraz wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

📢 Poważny wypadek na autostradzie A4 pod Tarnowem. Zderzyły się dwa samochody. Ranne dziecko zostało zabrane śmigłowcem LPR do szpitala

Do groźnego wypadku doszło w niedzielę (21 maja) tuż przed południem na tarnowskim odcinku autostrady A4. Na wysokości Biadolin Radłowskich zderzyły się dwa samochody osobowe. Autostrada w kierunku Rzeszowa jest całkowicie zablokowana.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie