Tygodniowy przegląd prasy 9.10.2022: Bochnia, 2.10-8.10.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Bochni

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bochni czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bochni czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bochni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 2.10 a 8.10.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Horoskop finansowy na październik 2022 dla wszystkich znaków zodiaku. Kto ma szansę na duże pieniądze? Skorpion? Strzelec? A może wodnik? ”?

Przegląd tygodnia: Bochnia, 9.10.2022. 2.10 - 8.10.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Horoskop finansowy na październik 2022 dla wszystkich znaków zodiaku. Kto ma szansę na duże pieniądze? Skorpion? Strzelec? A może wodnik?

Jak będzie wyglądał Twój biznes? Czy dopisze ci szczęście i uda Ci się wreszcie spłacić wszystkie kredyty? Komu niestraszna inflacja i rosnące opłaty? Znajdź odpowiedzi na wszystkie potencjalne pytania w horoskopie wróżki Vicorii. Zobaczcie, komu gwiazdy wróżą kłopoty finansowe, a kogo czeka zastrzyk gotówki. Przygotowaliśmy dla Was horoskop finansowy na październik 2022! Sprawdźcie!

📢 Powiat brzeski. Wypadek traktorzysty, ciągnik przejechał po jego nodze. 61-latek trafił do szpitala

W Pojawiu (gm. Szczurowa) doszło w sobotnie (8.10) przedpołudnie do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego. Traktor przejechał po nodze 61-latka. Poszkodowany trafił do szpitala.

📢 Brzesko. Zlot samochodów tuningowych w Brzesku. Na Placu Kupieckim można było podziwiać cudeńka pasjonatów motoryzacji [ZDJĘCIA]

W sobotę 8.10.2022 na Placu Kupieckim w Brzesku zorganizowano zlot samochodów tuningowanych. Pasjonaci dopracowanych w najdrobniejszych szczegółach samochodów chwalili się swoimi maszynami. Nie zabrakło również innych atrakcji, m.in. dla dzieci.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 9.10.2022: 2.10-8.10.2022 Bochnia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bochni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Bochnia. Zaginął Marcin Więcek z Bochni, wyjechał do pracy w Holandii i rodzina straciła z nim kontakt

Komenda Powiatowa Policji w Bochni prowadzi poszukiwania zaginionego 25-letniego Marcina Więcka, mieszkańca Bochni. Mężczyzna opuścił miejsce zamieszkania celem podjęcia pracy zarobkowej w Holandii.

📢 Bochnia. Zaginął Wiktor Zydroń, mieszkaniec Bochni, policja prosi o pomoc w jego odnalezieniu

Komenda Powiatowa Policji w Bochni prowadzi poszukiwania zaginionego 43-letniego Wiktora Zydronia, mieszkańca Bochni. 6 października br. mężczyzna wyszedł z miejsca pobytu i od tego momentu do chwili obecnej nie powrócił do niego, ani nie nawiązał kontaktu z rodziną.

📢 Plaga biedronek azjatyckich w Tarnowie i regionie. Owady próbują dostać się do domów i mieszkań. Potrafią ugryźć do krwi!

Wraz z ociepleniem na niektóre osiedla w Tarnowie dotarła inwazja azjatyckich biedronek. Chmary owadów obsiadają mury budynków i próbują przez okna dostać się do mieszkań, aby tam spędzić nadchodzącą zimę.

📢 Imprezy na weekend 7-9 października w Tarnowie i regionie. Edyta Geppert, festiwal tańca, noc kabaretowa, motocykliści i inne atrakcje

Tarnów w nadchodzący weekend (7-9 października) zamienieni się w stolicę tańca i dobrego humoru. Do Areny Jaskółka Tarnów zjadą najlepsze w Polsce kabarety. Z kolei Centrum Sztuki Mościce będzie gościć wybitnych tancerzy. Propozycje dla siebie znajdą również amatorzy sportu, motoryzacji, oraz teatru. Zobaczcie imprezowy rozkład jazdy!

📢 Bochnia. W sobotę ostatnia w tym roku zbiórka makulatury dla Kamerunu

W sobotę 8.10 w Bochni odbędzie się zbiórka makulatury. Dochód ze sprzedaży zużytego papieru i kartonu zostanie przeznaczony na rzecz Centrum Dziecka w Kamerunie.

📢 6 lat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w Małopolsce. Prawie 300 tys. zgłoszonych problemów

Swoje szóste urodziny obchodzi Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB), która od 5 października 2016 roku funkcjonuje na terenie całego kraju. Od początku działania do końca września 2022 roku w KMZB w Małopolsce naniesiono 298 232 zagrożenia z czego prawie 53 proc. zgłoszeń zostało potwierdzonych. Dla porównania na drugim miejscu znalazło się woj. śląskie z liczbą 286 607 zgłoszeń.

📢 Punkty wydawania tabletek jodku potasu w Bochni i Brzesku. Wojewoda przedstawił założenia systemu dystrybucji w Małopolsce

Wojewoda Małopolski przedstawił założenia systemu dystrybucji jodku potasu w Małopolsce. Pierwszym etapem było przetransportowanie tabletek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych do jednostek Państwowej Straży Pożarnej. Następnie zostały one rozdzielone na poszczególne powiaty i rozwiezione transportem PSP do Komend Powiatowych i Miejskich PSP. Zasoby powiatów z kolei rozdzielono na poszczególne gminy. Znana jest już lokalizacja punktów wydawania tabletek jodku potasu w Bochni, Brzesku.

📢 Bochnia. Jest data pogrzebu byłego starosty Ludwika Węgrzyna. W starostwie wystawiono księgę kondolencyjną

W Starostwie Powiatowym w Bochni została wystawiona księga kondolencyjna, do której może wpisać się każdy, kto chciałby wspomnieć zmarłego we wtorek 4.10 byłego starostę bocheńskiego Ludwika Węgrzyna lub wyrazić swój żal po jego odejściu. Znana jest już data pogrzebu samorządowca.

📢 Powiat brzeski. Ponad 80 policjantów i strażaków szukało zaginionego chorego 67-latka. Przeszukano obszar o powierzchni 183 ha

Ogromne siły i środki zaangażowały służby ratunkowe w odnalezienie zaginionego 67-letniego mieszkańca Jurkowa. Do późnych godzin nocnych policjanci oraz strażacy szukali mężczyzny mającego problemy zdrowotne, m.in. z pamięcią. W poszukiwaniach wykorzystano policyjne psy tropiące, quady, łódź motorową, drony i kamery termowizyjne. Na szczęście po kilku godzinach mężczyznę odnaleziono całego i zdrowego.

📢 Małopolska. Czy klienci sieci marketów Biedronka będą mogli robić zakupy w niedziele? ZDJĘCIA

Internet huczy od informacji dotyczących otwarcia marketów Biedronka w niedziele. Wszystko za sprawą urządzeń, które zaczęły pojawiać się w sklepach należących do spółki Jeronimo Martins Polska. Umożliwiają one bowiem zakup opaski medycznej. To sprawia, że Biedronki, w których pojawią się automaty, staną się "placówkami medycznymi" i będą mogły ominąć zakaz handlu w niedzielę.

📢 Bochnia. Nie żyje Ludwik Węgrzyn, były starosta bocheński, miał 69 lat

We wtorek 4.10 w wieku 69 lat zmarł Ludwik Węgrzyn, były starosta bocheński trzech kadencji i wieloletni radny powiatu bocheńskiego. W przeszłości był również wójtem gminy Bochnia, a ostatnio Prezesem Związku Powiatów Polskich II i V kadencji oraz Członkiem Komitetu Regionów Unii Europejskiej. Był wyróżniony tytułem „Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego".

📢 36-latek z okolic Bochni oszukany przez „amerykańską panią sierżant z Syrii", stracił 10 tys. zł

10 tysięcy złotych stracił mieszkaniec gminy Trzciana, który przez internetowy komunikator prowadził korespondencję z osobą przedstawiającą się jako kobieta pełniąca służbę w amerykańskiej armii. „Pani sierżant” przez niemal 2,5 miesiąca namawiała 36-latka to przesłania pieniędzy niezbędnych do zapłaty za wysłaną przez nią paczkę. Miała ona docelowo trafić do miejsca zamieszkania mężczyzny.

📢 Policjanci z Brzeska wpadli na trop przestępcy, który 10 lat ukrywał się za granicą, był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania

43-letni mężczyzna od 10 lat ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości poza granicami kraju. Wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Na trop poszukiwanego wpadli policjanci z komendy powiatowej w Brzesku.

📢 Bochnia. Dni Seniora w bocheńskim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych 4 i 5 października 2022

ZUS w Bochni zaprasza seniorów na dwudniowe konsultacje. Odbędą się we wtorek i środę (4 i 5 października 2022) w Inspektoracie ZUS przy ul. Kazimierza Wielkiego 48, w godz. 10-13. Ponadto we wtorek (4 października) seniorzy mogą skorzystać z dyżuru telefonicznego. Konsultacje i dyżur telefoniczny są jednymi z wydarzeń Dni Seniora w ZUS, które odbywają się w październiku.

📢 Ciało byłego ordynariusza diecezji elbląskiej spoczęło w katedralnej krypcie. ZDJĘCIA

Dzisiaj, 3 października, w elbląskiej katedrze pw. św. Mikołaja odbyły się uroczystości pogrzebowe byłego ordynariusza diecezji elbląskiej ks. bpa Jana Styrny. Po Mszy Św. ciało hierarchy spoczęło w krypcie biskupów elbląskich. Zdjęcia z uroczystości zamieszczamy za facebookiem kościelnym. Przypominamy, że były ordynariusz elbląski zmarł w zeszłą środę, 28 września.

📢 Jan Flasza, były dyrektor Muzeum, Honorowym Obywatelem Królewsko-Górniczego Miasta Bochni [ZDJĘCIA]

Jan Flasza, były dyrektor Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni, odebrał tytuł Honorowy Obywatel Królewsko- Górniczego Miasta Bochni. Pod wnioskiem o nadanie mu zaszczytnego tytułu podpisało się ponad 600 osób.

📢 Brzesko. Ciężarówka zablokowała wjazd na autostradę A4 w Brzesku, kierowca wpadł w poślizg

Kierowca ciągnika z naczepą wpadł w poślizg na brzeskim węźle autostrady A4, w efekcie czego skład zablokował wjazd na autostradę w kierunku Krakowa. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 3.10 w Brzesku. Utrudnienia trwały kilkadziesiąt minut.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie