Tygodniowy przegląd prasy (Bochnia, 21.03-27.03.2021), poznaj najważniejsze informacje z Bochni

N360
N360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 21.03 do 27.03.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 21.03 do 27.03.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bochni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 21.03 a 27.03.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Kraków i Małopolska z lotu ptaka. Poznaj nasz region z innej perspektywy. Zobacz, jak pięknie wygląda!”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Bochnia od 21.03 do 27.03.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Kraków i Małopolska z lotu ptaka. Poznaj nasz region z innej perspektywy. Zobacz, jak pięknie wygląda!

Zarówno Kraków, jaki i cała Małopolska należą do jednych z najbardziej malowniczych miejsc w całej Polsce. Nie umyka to uwadze licznych pasjonatów fotografii, którzy postanawiają uwiecznić piękne małopolskie miasta czy malownicze krajobrazy z lotu ptaka. Poznaj nasz region z innej perspektywy. Zapewniamy, jest na czym zawiesić oko!

📢 Koronawirus. Dużo nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Tarnowie i powiatach bocheńskim, brzeskim, dąbrowskim i tarnowskim [27.03.2021]

W sobotę (27.03.2021) w Polsce potwierdzono ponad 31 tysięcy przypadków nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Niestety wciąż przybywa też chorych w Tarnowie i okolicznych powiatach: tarnowskim, bocheńskim, brzeskim i dąbrowskim. Ostatnia doba przyniosła blisko 400 nowych potwierdzonych przypadków COVID-19 w naszym regionie, zanotowano też sześć zgonów.

📢 Lipnica Murowana. W niedzielę konkurs palm w Lipnicy Murowanej bez udziału publiczności

W normalnych warunkach konkurs palm w Lipnicy Murowanej przyciągał tysiące widzów, tym razem odbędzie się jednak bez udziału publiczności. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa. Mieszkańcy przygotowują jednak palmy, które będzie można oglądać na lipnickim Rynku w ciągu Wielkiego Tygodnia.

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 21.03-27.03.2021 Bochnia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bochni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tarnów. Święcenie pokarmów przed kościołami, więcej spowiedzi. Wskazania biskupa tarnowskiego na Wielki Tydzień i Wielkanoc 2021

Biskup tarnowski wydał komunikat dotyczący obchodów Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy w diecezji tarnowskiej. To drugie święta wielkanocne w dobie pandemii. Prosi księży, by umożliwili wiernym jak najszerszy dostęp do spowiedzi, ale też przypomina o obowiązującej nadal dyspensie od udziału we mszy św. w niedziele i nakazane święta.

📢 Tarnów. Oto miejsca, w których najczęściej można oblać egzamin na prawko w Tarnowie. Tu warto mieć się na baczności [ZDJĘCIA]

Przejścia dla pieszych, ronda, skrzyżowania - miejsc, które sprawiają problemem przyszłym kierowcom jest w Tarnowie całkiem sporo. Te najbardziej kłopotliwe dla zdających egzamin opracowaliśmy na podstawie danych od egzaminatorów tarnowskiego MORD. Dlaczego akurat właśnie tam kandydaci na kierowców nie zdają egzaminu na prawo jazdy? Zobaczcie.

📢 Tych kobiet poszukuje małopolska policja! Rozpoznajesz je? Co zrobiły? Jak wyglądają? Sprawdź! 26.03.2021

Zobacz jakich kobiet szuka małopolska policja! Prezentujemy najnowsze zdjęcia i listy gończe kobiet, które złamały prawo. Rozpoznajesz którąś z nich? Wiesz, gdzie mogą przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na temat tych kobiet, koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane przedstawione w naszej galerii pochodzą z policyjnej strony poszukiwani.policja.pl i zostały pobrane 23.03.2021 r.

📢 Memy po meczu Węgry - Polska. Szalony debiut Paulo Sousy w oczach internautów. Co na to Jerzy Brzęczek?

Węgry - Polska MEMY po meczu. Internauci szybko zareagowali na wydarzenia z meczu eliminacji Węgry - Polska (3:3), będący debiutem nowej szkoleniowca naszej reprezentacji Paulo Sousy. Starcie dostarczyło emocji, jak i okazji do wbicia szpileczki selekcjonerowi i piłkarzom. Oto najlepsze memy po meczu Polaków z Węgrami. Kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Nowy, dobowy rekord zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Bardzo dużo chorych w Tarnowie i regionie [DANE, 26.03]

Jest jeszcze gorzej niż w czwartek. Dzisiaj (26.03) w całym kraju potwierdzono ponad 35 tysięcy przypadków nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Niestety wciąż przybywa też chorych w Tarnowie i okolicznych powiatach: tarnowskim, bocheńskim, brzeskim i dąbrowskim. Ostatnia doba przyniosła blisko pół tysiąca potwierdzonych przypadków COVID-19 w naszym regionie.

📢 Dziś taka praca jest nie do pomyślenia! Zobacz, jak Polacy radzili sobie po wojnie

Jak Polacy radzili sobie w latach 30., a jak wyglądała ich praca po wojnie? Na jakich stanowiskach można było zarobić? Sprawdziliśmy, jak wyglądały warunki pracy, posiłkując się starymi fotografiami.

📢 Wielkanoc 2021. Zakupy na kolejne już święta w pandemii. Ile wydamy? [ZESTAWIENIE]

Jak pokazało badanie „Intencje zakupowe Polaków - Wielkanoc 2020 vs 2021”, Polacy zamierzają więcej wydać na Wielkanoc niż rok temu. Zakupy głównie planują w promocjach. My tymczasem sprawdziliśmy w sklepach popularnych sieci, ile w tym roku trzeba wydać na poszczególne produkty spożywcze, które kupuje się przed świętami. Zestawienie tych cen prezentujemy w naszej galerii. Pozwala sprawdzić, w której z popularnych sieci handlowych można najtaniej kupić produkty na stół wielkanocny.

📢 Łapczyca. Wypadek w Łapczycy na DK94, są utrudnienia w ruchu, jedna osoba została ranna

Kierowcy jadący drogą krajową nr 94 w kierunku Bochni natrafią na utrudnienia w ruchu w Łapczycy. W czwartek 25.03.2021 w godzinach popołudniowych doszło tam do zderzenia dwóch samochodów. Ze wstępnych doniesień wynika, że jedna osoba została ranna.

📢 Bochnia. Nowe drzewa przy bocheńskim Rynku i taras z miejscami siedzącymi. Postępy prac w rewitalizacji centrum Bochni [ZDJĘCIA]

Kolejne nowe elementy pojawiły się w ścisłym centrum Bochni. Na płycie Rynku umieszczono rząd drzew, które zostały posadzone w donicach. Są już efekty prac wzdłuż zachodniej pierzei, gdzie przygotowano specjalny taras z miejscami siedzącymi. Pojawiły się też kolejne elementy małej architektury.

📢 Rząd wprowadził obostrzenia. Salony fryzjerskie i kosmetyczne zamknięte. W wielu miejscach ludzie już przepisują terminy

Rząd ogłosił decyzje dotyczące nowych restrykcji, o których mówi się, że mogą być twardym lockdownem. Wśród zamkniętych branż może znalazła się także branża beauty, czyli salony fryzjerskie i kosmetyczne. To sprawiło, że w wielu salonach fryzjerskich już teraz rozdzwaniają się telefony z prośbą o przeniesienie terminu na wcześniejszy, a niekiedy brakuje już miejsc i tworzone są listy rezerwowe.

📢 Tak dużo zakażeń COVID-19 w Polsce jeszcze nie było od początku pandemii. Bardzo wiele zakażeń w Tarnowie i regionie [RAPORT, 25.03]

Rekordowa liczba nowych zakażeń w Tarnowie i regionie tarnowskim. Najnowsze (25.03) dane Ministerstwa Zdrowia z kraju mówią również ponad pół tysiąca zgonów z powodu zakażenia koronawirusem.

📢 Bochnia. I Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N odbędzie się w Bochni w formie wirtualnej - program

W najbliższy weekend (26-28.03.2021) w Bochni odbędzie się pierwsza edycja Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N. Jego nazwa - 50°N - została zapożyczona od szerokości geograficznej, którą wyznaczają równoleżniki, zaś równoleżnik 50°N (szerokości geograficznej północnej) przebiega m.in. przez Bochnię. Festiwal będzie transmitowany przez internet.

📢 Bochnia. Utrudnienia dla kierowców, skrzyżowanie ulic Nowy Świat oraz Armii Krajowej w Bochni jest zamknięte

W czwartek i piątek (25-26.03.2021) skrzyżowanie ulic Nowy Świat i Armii Krajowej w Bochni będzie zamknięte. Powodem są prace drogowe, jakie będą tam prowadzone. Mają one związek z budową ostatniego odcinka obwodnicy północno-zachodniej.

📢 Kraków. W piątek w szpitalu tymczasowym w hali Expo było czterech pacjentów, kilka dni później jest ich ponad 60

Bijemy rekordy liczby zachorowań, zgonów i zajętych respiratorów. Powstające na bieżąco nowe łóżka covidowe stale się zapełniają. Dlatego m.in. w szpitalu tymczasowym EXPO w Krakowie otwarto kolejny moduł z dodatkowymi miejscami dla zakażonych. - Jest ciężko. Podczas tej fali zdecydowanie więcej chorych wymaga hospitalizacji - przyznaje dr Artur Asztabski, prezes szpitala im. Rydygiera w Krakowie.

📢 Bochnia. Rekordowa zbiórka makulatury dla Afryki, na budowę centrum dziecka w Kamerunie zebrano ponad 11 tys. zł

Ponad 11 tys. zł uzyskano z pierwszej w tym roku bocheńskiej zbiórki makulatury na cele charytatywne. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży surowca przekazane zostały na budowę centrum dziecka w Kamerunie. Akcja miała miejsce w sobotę w parafii św. Pawła Apostoła w Bochni.

📢 Bochnia. W szpitalu powstaje Centrum Poradni Specjalistycznych. Ma być łatwiej umówić się do specjalisty

W bocheńskim szpitalu w miejscu, w którym do niedawna funkcjonował m.in. rentgen, powstaje Centrum Poradni Specjalistycznych. Na ponad dwustu metrach kwadratowych zaplanowano dziesięć nowych gabinetów i dwie duże poczekalnie. Będzie też nowa centralna rejestracja dla większości poradni.

📢 Jedyna taka panorama Drogi Mlecznej. Powstawała przez 12 lat! Na ogromnym zdjęciu widać ducha supernowej

Mieszkający niecałe 150 km od koła podbiegunowego fotograf, J-P Metsavainio, przez 12 lat tworzył niezwykłą, mozaikową fotografię Drogi Mlecznej, na którą złożyły się 234 kadry i 1250 godzin naświetlania. Efekt jest oszałamiający, a to zaledwie wycinek naszej galaktyki. Obraz obejmuje ok. 20 milionów gwiazd, podczas gdy cała Droga Mleczna ma ich setki miliardów. Zobacz nieziemskie zdjęcia w galerii.

ZOBACZ KONIECZNIE

Pierwsza Komunia Święta

Czym jest Fundusz Odbudowy i Krajowy Plan Odbudowy?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie