Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Utrwalam piękno

(maw)
W samo południe w niedzielę w Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni zaplanowano wernisaż malarstwa Sławomira Jabłońskiego. Pretekstem do zorganizowania wystawy są sześćdziesiąte urodziny artysty.

W samo południe w niedzielę w Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni zaplanowano wernisaż malarstwa Sławomira Jabłońskiego. Pretekstem do zorganizowania wystawy są sześćdziesiąte urodziny artysty. "Utrwalam piękno świata" to tytuł ekspozycji, którą będzie można oglądać do 21 października.
Jabłoński maluje otaczający świat.

Dlaczego to robi? Odpowiada podobnie, jak nieżyjący już ksiądz i malarz Stanisław Nowak, z którym się przyjaźnił: „bo świat jest piękny!” Jest przekonany, że malarstwo powinno być przyjazne człowiekowi. Dobro, piękno, nadzieja winny przezwyciężać grozę, przerażenie, niepokój. Pogoda i optymizm pozwalają czuć się pewniej i bezpieczniej w świecie, w którym nawet sztuka potrafi przerażać – mówi Jan Flasza, organizator wystawy.
Sławomir Jabłoński urodził się 25 sierpnia 1947 roku w Nysie. Ukończył Państwowe Liceum Technik Plastycznych w Nowym Wiśniczu (tkactwo artystyczne) oraz historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 1968 roku był wychowawcą w internacie Zespołu Szkół Budowlanych w Bochni i nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 2. W 2000 roku przeszedł na emeryturę. W swoim dorobku ma liczne wystawy malarstwa i tkaniny artystycznej. Prezentował je w Bochni, Dębicy, Niepołomicach, Nowym Wiśniczu oraz Tarnowie i Krakowie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Festiwal i Targi Gier Planszowych BookGame

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto