Weź udział w Projekcie - Bezpłatna kolonoskopia dla mieszkańców powiatu proszowickiego. Zbadaj się – nie daj się rakowi!

Materiał informacyjny Comarch Healthcare
Udostępnij:
Mieszkańcy powiatu proszowickiego mogą skorzystać z projektu oferującego bezpłatne badanie kolonoskopowe w ramach akcji „Kolonoskopia – zrób to dla siebie!”. Pamiętajmy, że rak jelita grubego w początkowej fazie choroby nie daje żadnych objawów. Nowotwór ten zdecydowanie częściej atakuje mężczyzn, a szansa na jego zachorowanie znacząco wzrasta po 50 roku życia. Dlatego tak ważna jest profilaktyka.

Czy wiesz, że kolonoskopia to badanie, które wykonane chociaż raz po 50. roku życia, może zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór jelita grubego nawet o 80 proc? Jeżeli więc dbasz o swoje zdrowie i jesteś mieszkańcem powiatu proszowickiego skorzystaj z badania. Kolonoskopia wykonywana jest w Centrum Medycznym iMed24 w Krakowie (ul. prof. M. Życzkowskiego 29 - dawniej Al. Jana Pawła II 41f).

Kolonoskopia – nie ma się czego bać

Kolonoskopia to badanie, podczas którego lekarz ogląda jelito grube od środka za pomocą miękkiego i giętkiego kolonoskopu (rurki o średnicy palca wskazującego). W ramach projektu badanie wykonywane jest ze znieczuleniem i trwa około 15 do 40 minut.

Kto może skorzystać z bezpłatnej kolonoskopii?

Projekt „Kolonoskopia – zrób to dla siebie!” jest skierowany do mieszkańców powiatu proszowickiego. W badaniu może wziąć udział każdy, kto:

  • mieszka, pracuje lub uczy się na terenie powiatu proszowickiego
  • ma 50-65 lat
  • ma 40-49 lat, ale u któregoś z krewnych 1 stopnia (rodzice, dzieci, rodzeństwo) wykryto raka jelita grubego
  • ma 25-49 lat, ale u któregoś z krewnych występuje zespół Lyncha
  • ma 20-49 lat, ale w rodzinie występuje zespół polipowatości rodzinnej gruczolakowatej (FAP)

Gdzie i jak się zapisać?

  • Telefonicznie: 12 376 31 37
  • Mailowo: [email protected]
  • Stacjonarnie: Centrum Medyczne iMed24, ul. Życzkowskiego 29, 31-864 Kraków

Szczegółowe informacje o projekcie i badaniu na stronie: https://imed24.pl/kolonoskopia-zrob-to-dla-siebie/.

O projekcie „Kolonoskopia – zrób to dla siebie!”

„Kolonoskopia – zrób to dla siebie!” to projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Głównym celem projektu jest przedłużenie wieku aktywności zawodowej i obniżenie śmiertelności mieszkańców poprzez zwiększenie zgłaszalności do udziału w badaniach kolonoskopowych.

Tu podaj tekst alternatywny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Weź udział w Projekcie - Bezpłatna kolonoskopia dla mieszkańców powiatu proszowickiego. Zbadaj się – nie daj się rakowi! - Małopolskie Nasze Miasto

Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie