Na równo siedem dni przed wyborami z mocnym wsparciem dla kandydatów PiS na burmistrzów przyjechał do Bochni i Brzeska szef rządu. Mateusz Morawiecki w solnym mieście zachęcał do głosowania na Krzysztofa Kokoszkę, a w Brzesku na Sławomira Patera.

  •  

    Skomentuj

Do Bochni premier Mateusz Morawiecki przybył z Wieliczki autokarem w barwach PiS. Jego wizyta trwała ok. 20 minut. Nie zabrakło lokalnych akcentów: występu Orkiestry Górniczej oraz powitania przez dzieci w strojach górniczych i krakowskich. W przemówieniu szefa rządu nie zabrakło odniesień do spraw lokalnych. Nawiązując do Galerii Rondo w Bochni, Morawiecki stwierdził, że polska polityka przez ostatnich 25 lat przypominała samochód, który wjechał na rondo i nie może się z niego wydostać.

Kilkaset osób obecnych na Rynku usłyszało też o japońskiej firmie Mabuchi Motor, która buduje w Bochni zakład produkcyjny. - To jest również efekt pracy rządu Prawa i Sprawiedliwości, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu - zauważył Mateusz Morawiecki.

W internecie szybko zawrzało. „Sukces ma wielu ojców” - komentują mieszkańcy, przypominając że japoński inwestor w Bochni to zasługa Krakowskiego Parku Technologicznego oraz urzędującego burmistrza Stefana Kolawińskiego (Bochniacy dla Bochni).

Prezentując Krzysztofa Kokoszkę, kandydata PiS na burmistrza Bochni, premier zapowiedział wsparcie rządowe w realizacji jego programu. - Do Bochni muszą zaglądnąć programy rządowe, które sprawdzają się gdzie indziej. Wiem, że pan Krzysztof Kokoszka ma wiele bardzo dobrych punktów i chcę powiedzieć, że rząd na pewno pomoże w realizacji tych punktów - deklarował w Bochni premier Mateusz Morawiecki.

Co ciekawe, Kornel Morawiecki (Wolni i Solidarni), ojciec premiera, udzielił poparcia... Kolawińskiemu, czego też nie omieszkali wypunktować internauci: „Z powodu wyborów w Bochni doszło do rozdarcia w rodzinie Morawieckich” - komentują.

W Brzesku premier zachęcał do głosowania na Sławomira Patera, również deklarując mu wsparcie rządowe. Przypomniał, że w gminie wciąż brakuje sal gimnastycznych, chodników i kanalizacji.


Autor: Paweł Michalczyk

KONIECZNIE SPRAWDŹ:

  •  Komentarze

Z regionu

Komentarze (0)