Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wyróżnienie dla gminy

(maw)
Wójt Jerzy Lysy, Robert Gabryel, kierownik wydziału budownictwa, gospodarki przestrzennej i komunalnej, Tadeusz Chyla, inspektor nadzoru i Mirosław Tyc, kierownik budowy oczyszczalni w Brzeźnicy   fot. Małgorzata Więcek
Wójt Jerzy Lysy, Robert Gabryel, kierownik wydziału budownictwa, gospodarki przestrzennej i komunalnej, Tadeusz Chyla, inspektor nadzoru i Mirosław Tyc, kierownik budowy oczyszczalni w Brzeźnicy fot. Małgorzata Więcek
Gmina Bochnia została po raz kolejny wyróżniona przez Bank Ochrony Środowiska, który honoruje samorządy realizujące najwięcej inwestycji proekologicznych. A w bocheńskiej gminie takich przedsięwzięć nie brakuje.

Gmina Bochnia została po raz kolejny wyróżniona przez Bank Ochrony Środowiska, który honoruje samorządy realizujące najwięcej inwestycji proekologicznych. A w bocheńskiej gminie takich przedsięwzięć nie brakuje.

W ubiegłym roku wybudowano około 20 km sieci kanalizacyjnych w Słomce, Krzyżanowicach, Gorzkowie i Czyżyczce (fragment Gierczyc). W tym roku natomiast zakończono pierwszy etap kanalizacji w Brzeźnicy. Dobiegają też końca prace przy sieci w Stanisławicach (część wschodnia). W jesieni zakończy się kanalizowanie Baczkowa, a pod koniec roku wybudowana zostanie sieć kolektorów i przyłączy w Gawłowie. - Od 12 lat konsekwentnie realizujemy "Program ochrony czystości wód rzeki Raby". Dotychczas do sieci kanalizacyjnych podłączyliśmy blisko 70 procent budynków w naszej gminie. Tak wysoki wskaźnik to ewenement w przypadku gmin wiejskich. Część systemów kanalizacyjnych wybudowaliśmy w oparciu o ośrodki unijne, jednakże głównym źródłem finansowania jest budżet - mówi Jerzy Lysy, wójt gminy Bochnia. Aktywnie w tego typu inwestycjach wspierają gminę mieszkańcy, którzy partycypują w kosztach. Ciekawostką godną propagowania jest fakt, że w przypadku osób, które dokładają się do budowy kanalizacji, gmina przez pół roku od daty jej uruchomienia, nie pobiera opłat za ścieki - Mieszkańcy, którzy nie partycypują w kosztach budowy mogą oczywiście także podpiąć swoje zabudowania do sieci kanalizacyjnej, jednak zgodnie z obowiązującymi przepisami muszą wówczas opłacić wykonanie projektu i przyłącza - dodaje wójt. W gminie Bochnia wybudowano dotąd około 180 km kolektorów sieci kanalizacyjnej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto