Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wyróżnienie od osób niepełnosprawnych dla miejscowej książnicy

(MAW)
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni została nagrodzona znakiem "W pełni zaradni" promującym pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni została nagrodzona znakiem "W pełni zaradni" promującym pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne. Konkurs, w wyniku którego przyznawany jest znak "W pełni zaradni", zorganizowała grupa osób niepełnosprawnych - zaradnych, przedsiębiorczych i dynamicznych.

Postanowili oni walczyć z fałszywymi stereotypami pokazującymi niepełnosprawnego, jako człowieka nieprzydatnego, gorszej kategorii. Rozpoczęli kampanię, która ma zachęcić pracodawców do zatrudniania osób niepełnosprawnych oraz zmienić wizerunek osób z niepełnosprawnością.
Twórcy kampanii własnym przykładem zaświadczają, że niepełnosprawni to aktywni i pełnowartościowi pracownicy, potrafiący solidnie wypełniać powierzone zadania. Potrzebna im tylko szansa dana przez pracodawców, aby móc to udowodnić.
W ramach projektu "W pełni zaradni" osoby niepełnosprawne, wspomagane przez profesjonalną firmę marketingową, przygotowują i przedstawiają szerokiej publiczności wielką akcję promocyjną zatrudniania pracowników równie rzetelnych, utalentowanych i zmotywowanych.
Biblioteka w Bochni od sześciu lat zatrudnia osobę niepełnosprawną. To jednak nie wszystko. Od wielu lat przy książnicy funkcjonuje dział audiowizualny, z którego szczególnie korzystają osoby niewidome i niedowidzące.
Bocheńska biblioteka współpracuje również z organizacjami i instytucjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych, w tym z Polskim Związkiem Niewidomych, Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym i Domem Opieki Społecznej. Od kilku lat jest też współorganizatorem spotkań dla osób niewidomych.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto