Żarki Leśniów: 288 uczestników na trasie Biegu Jurajskich Ścieżek [ZDJĘCIA]

AH
Żarki Leśniów: 288 uczestników na trasie Biegu Jurajskich Ścieżek [ZDJĘCIA]. 288 uczestników wystartowało w trzeciej edycji Biegu Jurajskich Ścieżek, który w minioną niedzielę odbył się w Żarkach-Leśniowie. Trasa wiodła nie tylko przez jurajskie krajobrazy gminy Żarki, ale biegacze mogli także podziwiać równie urokliwe tereny gminy Niegowa.

W tym roku biegacze mogli rywalizować na kilku dystansach. Organizatorzy postanowili, że bieg główny liczyć będzie 15 km długości, do dyspozycji biegaczy był również bieg i marsz nordic walking, w których rywalizowano na dystansie 10 km.

Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszył się bieg główny, na którego starcie stanęło 142 zawodników, 91 uczestników pokonało trasę liczącą 10 km, a 55 osób pomaszerowało z kijkami.

W kategorii open kobiet na dystansie 15 km najlepsza okazała sie Tamara Koczur z Myszkowa, która na mecie zameldowała się z czasem 1 godzina, 4 minuty i 43 sekundy i o zaledwie cztery sekundy wyprzedziła drugą na mecie, Beate Wrońską. Na najniższym stopniu podium stanęła z kolei Agnieszka Janocha z Żarek Letniska z czasem 1 godzina, 6 minut i 51 sekund. Wśrod mężczyzn trasę najszybciej pokonał Adam Jamiński z Tychów, którzy potrzebował zaledwie 51 minut i 36 sekund na pokonanie całej, 15-kilometrowej trasy. Drugie miejsce zajął Paweł Nawrot ze Świętochłowić, a trzecia lokata padła łupem Jakuba Cabana z Moskorzewa.

Na dystansie 10 km w rywalizacji kobiet triumfowała Dominika Łakomy z Wysokiej z czasem 49 minut i 7 sekund, druga była Agata Panek z Zawiercia, a trzecie miejsce stało się udziałem Agaty Rak z Chlewic. U mężczyzn najszybszy okazał się Marcin Szmukier z Koziegłów, który wykręcił czas 38 minut i 15 sekund, na drugim miejscu uplasował się Michał Szczepańczyk z Będzina, a trzeci był Marcin Domagała z Jędrzejowa.

W marszu nordic walking wygrała Aleksandra Janosz ze Złotego Potoku z czasem 1 godzina, 9 minut i 35 sekund. U mężczyzn równych sobie nie miał z kolei Grzegorz Dors z Janowa, który z kijkami 10 km przebył w czasie 1 godzina, 6 minut i 35 sekund.

– Cieszymy się, że z roku na rok nasz bieg cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród biegaczy z naszego województwa, ale i z całej Polski. Postaramy się, aby organizacja z roku na rok stała na coraz wyższym poziomie – mówi Andrzej Jakóbczak, główny organizator Biegu Jurajskich Ścieżek.

Już 8 lipca odbędzie się natomiast kolejna edycja nocnego biegu z duchami.