Zawisza Bydgoszcz - Śląsk Wrocław [zapis relacji na żywo]

FIAŁ
W pierwszym ćwierćfinałowym pojedynku piłkarskiego Pucharu Polski Zawisza bezbramkowo zremisował na własnym boisku ze Śląskiem Wrocław. Rewanżowy pojedynek tych zespołów dopiero 16 grudnia we Wrocławiu.

Zawisza Bydgoszcz - Śląsk Wrocław -:- (0:0)
ZAWISZA (trener Maciej Bartoszek): Węglarz - S. Kamiński, Stawarczyk, Banović, Ciechanowski - Drygas, Kona (46. Panayotov) - Smektała, Alaverdashvili, Łukowski (84. Patejuk) - Lewicki (63. Gajewski).
Żółte kartki: Ciechanowski,

ŚLĄSK (trener Tadeusz Pawłowski): Pawełek - Pawelec, Celeban, Kokoszka, Ostrowski - Danielewicz, Hołota - Flavio Paixao, Gecov (77. Grajciar), Dankowski (77. Zieliński) - Bartkowiak (66. Kiełb).
Żółte kartki: Pawelec.

Sędziuje: Paweł Raczkowski (Warszawa), asystenci: Michał Obukowicz, Michał Pierściński, techniczny: Marcin Szczerbowicz.

Ławka rezerwowych
Zawisza: Sapela, Mazalon, Cywiński, Panayotov, Patejuk, Gajewski, Igumanović.
Śląsk: Wrąbel, Hateley, Kiełev, Dudu, Biliński, Zieliński, Grajciar.

II POŁOWA
84' Płaski strzał z dystansu Grajciara, piłka w rękach bramkarza Zawiszy.
83' Świetna interwencja Węglarza po strzale Kiełba.
82' Za głębokie dośrodkowanie Łukowskiego.
79' Dośrodkowanie z rzutu rożnego Łukowskiego, bydgoszczanie nie zagrozili bramce Pawełka.
75' Dobre wstrzelenie piłki w stronę Gajewskiego, ale ten jej nie opanował i złapał ją Pawełek.
71' Dankowski zagrywał piłkę w stronę Flavio jednak za płaskie i zbyt lekkie było to podanie.
69' Kolejna groźna akcja wrocławian, zakończona tym razem niecelnym strzałem Hołoty.
68' Ależ teraz szczęście mieli bydgoszczanie. Po fatalnym błędzie Drygasa, piłkę przejął Gecov, jego strzał w kapitalnym stylu obronił bramkarz Zawiszy.
67' Świetne dośrodkowanie Danielewicza z rzutu wolnego, strzał głową Hołoty kapitalnie obronił Węglarz, po dobitce Kiełba piłka wpadła do siatki Zawiszy, lecz gol nie został uznany, bowiem arbiter wcześniej zasygnalizował pozycję spaloną.
62' Ponownie zagrozili wrocławianie, z linii pola karnego strzelał Bartkowiak i ponownie Węglarz nie dał się zaskoczyć. W zespole Zawiszy, do wejścia na boisko przygotowuje się Gajewski.
59' Z dystansu uderzył Bartkowiak, czujnie w bramce zachował się Węglarz.
56' Za mocne podanie na prawą stronę boiska do Smektały, który nie opanował piłki.
54' Akcja Paixao, Portugalczyk odgrywał piłkę w polu karnym, jednak futbolówkę przejęli obrońcy Zawiszy.
52' Pawełek obronił strzał Alaverdashviliego. Rzut rożny dla gospodarzy, piłkę wyłapał Pawełek.
50' Podanie w stronę Paixao, jednak Portugalczyka zablokowali obrońcy Zawiszy.
46' Panayotov zastąpił Konę od początku drugiej połowy w zespole bydgoskim.

I POŁOWA
45' Koniec pierwszej części spotkania, bez goli na stadionie przy ul. Gdańskiej.
43' Żaden z zawodników gospodarzy nie zamknął akcji najpierw po centrze z prawej strony Smektały, a następnie gdy z lewej strony dośrodkowywał Łukowski.
39' Utrzymał się przy piłce Dankowski, jego akcję zablokowali obrońcy Zawiszy, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zawodnicy gości nie zagrozili bramce bydgoskiej drużyny.
36' Zakotłowało się w polu karnym bydgoszczan, jednak sytuację zdołał zażegnać Węglarz.
34' Bardzo niecelny strzał z dystansu Alaverdashviliego.
30' Próba zagrania piłki do Smektały, piłkę zablokowali środkowi obrońcy Śląska.
28' Dwie bardzo nieudane akcje graczy Śląska.
21' Strata bydgoszczan, groźna kontra wrocławian, ale akcję Bartkowiaka zablokował Banović. Rzut rożny dla Śląska. Dośrodkowanie z rożnego wyłapał Węglarz.
18' Indywidualnej akcji próbował teraz Łukowski, jednak jego akcję zatrzymali defensorzy wrocławian.
16' Strzał z rzutu wolnego Łukowskiego obok bramki Pawełka.
12' Niecelny strzał z dystansu Bartkowiaka.
11' Dobre dośrodkowanie piłki w pole karne bydgoszczan, jednak zablokowany przez Kokoszkę został Lewicki.
9' Bartkowiak nieczysto trafił w piłkę po zagraniu Dankowskiego. Utrzymali się jednak przy piłce wrocławianie.
8' Świetnie w defensywie zachował się teraz Banović, zatrzymując groźną kontrę Śląska.
6' Próba zagrania długiej piłki w stronę Bartkowiaka, jednak spokojnie złapał futbolówkę Węglarz.
3' Bardzo groźnie w polu karnym Zawiszy, Flavio odegrał piłkę do Pawelca, ten odegrał Portugalczykowi w pole karne, jednak Paixao oddał niecelny strzał.
1' Akcja bydgoszczan, jednak Kona zamiast zagrać piłkę w stronę Smektały, oddał niecelny strzał i od bramki grę wznowił Pawełek.
1' Od środka zaczęli bydgoszczanie.