Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zofia Sitko: Stowarzyszenie Bochniaków będzie funkcjonowało podobnie, jak dotychczas - wywiad

Tomasz Rabjasz
arch. prywatne
Rozmawiamy z Zofią Sitko, nową prezes Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, która została wybrana w miejsce Stanisława Kobieli, zmarłego 7 czerwca 2018 r.

Co zmieni się w funkcjonowaniu Bochniaków po objęciu przez panią funkcji?

Stowarzyszenie będzie funkcjonowało podobnie, jak dotychczas, dodatkowo ożywione przez młodych ludzi, działających w Teatrze Artystokrackim, który jest sekcją Stowarzyszenia. Chciałabym wykorzystać energię i pomysły młodych ludzi, aby być bardziej aktywnymi w mediach społecznościowych.

Będzie pani kierowała Stowarzyszeniem w podobny sposób, jak robił to śp. Stanisław Kobiela?

Tak. Zamierzam kontynuować realizację celów statutowych Stowarzyszenia, to jest podejmować przedsięwzięcia zmierzające do rozwoju kulturalnego, gospodarczego i turystycznego miasta i powiatu, propagować i popularyzować lokalną historię oraz dorobek kulturalny i gospodarczy Bochni i Ziemi Bocheńskiej, pobudzać społeczeństwo bocheńskie do udziału w działaniach na rzecz rozwoju miasta, chronić przyrodę, krajobraz i zabytki kulturowe naszego regionu.

Też jest pani przeciwko budowie tężni na Plantach?

Prezes Kobiela nie był przeciwko inwestycjom, tylko pilnował, żeby nie szkodziły miastu i jego historii. W sprawie tężni sytuacja zmieniła się od śmierci prezesa, zarówno jeśli chodzi o uwarunkowania lokalizacji, jak i projektowe. Trzeba przyznać, że Urząd Miasta uwzględnił uwagi prezesa i dostosował do nich projekt tężni (m.in. zmniejszono jej wysokość). Poza tym, budowa już się rozpoczęła i, zamiast dywagować o lokalizacji, należy dopingować jak najszybszą i sprawną realizację tej inwestycji, aby Planty mogły stać się wizytówką miasta.

WIDEO: “Hulajnogi elektryczne będą traktowane jak rowery”. Ministerstwo infrastruktury przedstawiło projekt regulacji

Źródło: TVN24/x-news

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto