Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zostań sponsorem hospicjum

MAŁGORZATA WIĘCEK
Już tylko kilkadziesiąt tysięcy złotych potrzeba na uruchomienie dziennego oddziału przy Hospicjum im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Bochni. W tej chwili mogłoby z niego skorzystać kilkunastu przewlekle chorych.

Już tylko kilkadziesiąt tysięcy złotych potrzeba na uruchomienie dziennego oddziału przy Hospicjum im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Bochni.

W tej chwili mogłoby z niego skorzystać kilkunastu przewlekle chorych. To osoby, które nie mają problemu z poruszaniem się, wymagają jednak opieki, w czasie gdy ich najbliżsi pracują.
- Byłoby to idealne rozwiązanie, w tej chwili bardzo brakuje nam takiego miejsca. Starsze osoby bardzo cenią sobie towarzystwo innych - mówi Krystyna Kamionka z Bochni, która zatrudnia pielęgniarkę do opieki nad schorowanym ojcem.
Takich osób jest wiele. Nie wszystkich jednak stać na zatrudnienie opiekunek. Idealnym rozwiązaniem byłoby stworzenie dziennego oddziału przy bocheńskim hospicjum.
Wolontariusze stowarzyszenia przez cały czas zbierają środki na ten cel. Tej inicjatywie służą organizowane od trzech lat aukcje dzieł sztuki czy zbiórki towarzyszące akcji "Pola Nadziei". Hospicjum jest także organizacją pożytku publicznego, a to oznacza, że jeden procent rocznego podatku można przeznaczyć na działalność stowarzyszenia. - To bardzo szlachetna inicjatywa - podkreśla Wojciech Burza, który razem z grupą przyjaciół od dwóch lat wspomaga stowarzyszenie.
Jest szansa, że dzięki systematycznie gromadzonym funduszom powstanie oddział dzienny. Jego uruchomienie planuje się w Brzeźnicy - w budynku, który przed laty ofiarowali stowarzyszeniu Maria i Julian Hopkowiczowie. W tym miejscu ma powstać nie tylko dzienne hospicjum dla osób starszych, samotnych i wymagających opieki. Planuje się także zorganizowanie tam Poradni Zwalczania Bólu i Obrzęku Limfatycznego.
Hospicjum im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Bochni działa od 15 lutego 1999 roku. Wszystkie osoby, które chcą wesprzeć działalność hospicjum mogą wpłacać dowolne datki na konto: BPH S.A. oddział w Bochni 50 1060 0076 0000 3200 0051 3226.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto