Egzamin gimnazjalny 2019 przyroda: ODPOWIEDZI, ARKUSZ CKE. Co było na EGZAMINIE gimnazjalnym z PRZYRODY? 11.04

redakcja
Egzamin gimnazjalny 2019 przyroda: ODPOWIEDZI Polska Press
Egzamin gimnazjalny 2019. Przyroda - odpowiedzi i arkusze. 11 kwietnia 2019 to drugi dzień tegorocznych egzaminów gimnazjalnych. Po testach z wiedzy humanistycznej uczniowie zmierzą się z częścią matematyczno-przyrodniczą. Na wypełnienie testu gimnazjaliści mają 60 minut. Zdaniem uczniów część przyrodnicza była bardzo prosta. Tutaj znajdziecie ODPOWIEDZI I ARKUSZE CKE.

Egzamin gimnazjalny z przedmiotów przyrodniczych 2019: przyroda

W czwartek, 11 kwietnia, uczniowie przystąpili do egzaminów gimnazjalnych z przedmiotów ścisłych. Test z przedmiotów przyrodniczych, obejmuje zakres materiału z biologii, geografii, fizyki i chemii.

Mamy już pierwsze relacje gimnazjalistów. Zdaniem uczniów część przyrodnicza była bardzo prosta, do objaśnienia były takie pojęcia jak np. destruenci. - Takie rzeczy uczniowie omawiają w podstawówce - nie kryje Stanisław.

- Dzisiejszy egzamin nie sprawił nam trudności, zaczęliśmy od części przyrodniczej. Biologia była naprawdę łatwa - nie kryje Stanisław, uczeń Gimnazjum nr 49 w Krakowie.

- Wiele rzeczy można było wywnioskować z tekstu i rysunków. Np. to, do której części serca wpływa krew, a takie było jedno z poleceń - dopowiada Piotr.

- Jeśli chodzi o fizykę i geografię, to było dużo obliczeń. Trzeba było np. obliczyć, ile czasu danej osobie zajmie wyjście na wskazaną górę. Należało również obliczyć, w jakiej odległości od wskazanego domu znajduje się burza - mówi Stanisław.

Test sprawdza wiedzę ucznia z chemii, biologii, geografii oraz fizyki. W zeszłym roku pojawiły się na egzaminie 24 zamknięte pytania, na ich rozwiązanie zdający miał godzinę.

Jak zwykle pojawiły się ćwiczenia typu prawda-fałsz, wielokrotnego wyboru lub dopasowania, sprawdzały stan wiedzy ucznia z ostatnich trzech lat nauki. Pytania poruszały mnogość tematów, między innymi zakres budowy ludzkiego ciała, reakcje chemiczne, czy wzory fizyczne.

Egzamin gimnazjalny 2019 MATEMATYKA ODPOWIEDZI. Arkusze CKE, klucz odpowiedzi. Za nami część matematyczno-przyrodnicza! [11.04.2019]

Część druga egzaminu gimnazjalnego – matematyczno-przyrodnicza, sprawdzająca, czego gimnazjalista nauczył się z zakresu:

 • matematyki – trwa 90 minut
 • przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii – trwa 60 minut.

Zadania z przedmiotów przyrodniczych mają wyłącznie formę zamkniętą, są zróżnicowane pod względem sprawdzanych wiadomości i umiejętności, poziomu trudności, a także sposobu udzielania odpowiedzi. Mogą występować pojedynczo lub w wiązkach tematycznych. Dla każdego zadania podano najważniejsze wymagania ogólne i szczegółowe, do których to zadanie się odnosi, oraz rozwiązanie. Pewne umiejętności złożone, np. dotyczące metodyki badań przyrodniczych, zapisane są tylko w wymaganiach ogólnych. Zadania, które sprawdzają te umiejętności, mogą też odwoływać się do kilku wymagań szczegółowych - czytamy w informatorze opublikowanym przez CKE.

Egzamin gimnazjalny 2019: Są przecieki? Arkusze CKE wyciekły?

Oprócz tradycyjnej giełdy tematów w internecie można znaleźć informacje o rzekomych przeciekach dotyczących egzaminu gimnazjalnego 2019. Podobne informacje o przeciekach pojawiały się także w poprzednich latach, ale później okazywało się, że nie mają nic wspólnego z prawdą. Czy warto kontaktować się z osobami, które twierdzą, że mają dostęp do przecieków z egzaminu gimnazjalnego i posiadają np. arkusze testów z CKE? Uwaga! Można się nabrać, korzystając ze specjalnych stron, które za opłatą oferują niby oryginalne arkusze CKE.

Autor: Joanna Urbaniec

Egzamin gimnazjalny 2019 Harmonogram

 1. 1.część humanistyczna 10.04.2019 (środa)
  z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9
  z zakresu języka polskiego – godz. 11
 2. część matematyczno - przyrodnicza 11.04.2019 (czwartek)
  z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9
  z zakresu matematyki – godz. 11
 3. język obcy nowożytny 12.04.2019 (piątek)
  na poziomie podstawowym – godz. 9
  na poziomie rozszerzonym - godz. 11

Egzamin gimnazjalny 2019 DATY I GODZINY. Harmonogram - termin dodatkowy!

 1. część humanistyczna 3 czerwca 2019 r. (poniedziałek)
  z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
  z zakresu języka polskiego – godz. 11:00
 2. część matematyczno-przyrodnicza – 4 czerwca 2019 r. (wtorek)
  z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
  z zakresu matematyki – godz. 11:00
 3. język obcy nowożytny – 5 czerwca 2019 r. (środa)
  na poziomie podstawowym – godz. 9:00
  na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00

Wideo

Materiał oryginalny: Egzamin gimnazjalny 2019 przyroda: ODPOWIEDZI, ARKUSZ CKE. Co było na EGZAMINIE gimnazjalnym z PRZYRODY? 11.04 - Gazeta Krakowska

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie