Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Filip Pach jest kandydatem na burmistrza Bochni z ramienia komitetu Bocheńska Wspólnota Samorządowa. Zobacz zdjęcia i WIDEO

Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Filip Pach jest kandydatem na burmistrza Bochni z ramienia komitetu Bocheńska Wspólnota Samorządowa. Ma 43 lata, jest bochnianinem od urodzenia, absolwentem Politechniki Krakowskiej. Obecnie pracuje na stanowisku w Wodach Polskich. W Bochni znany jest jako zawodnik piłki ręcznej w BKS oraz MOSiR, był m.in. kapitanem zespołu.

Bocheńska Wspólnota Samorządowa w kończącej się kadencji ma w radzie miasta w Bochni trzech radnych. Są to Jerzy Lysy, Janusz Możdżeń i Damian Słonina. We wtorek miał miejsce briefing prasowy, w trakcie którego zarysowano główne bolączki Bochni.

- De facto jest to jedyny opozycyjny klub w tej radzie. Sprzeciwiamy się różnym dziwnym sytuacjom, które miały miejsce przez ostatnie pięć lat. Krytykowaliśmy dość mocno niekompetencję i niefrasobliwość w wydatkowaniu publicznych pieniędzy, ale przecież nie byliśmy totalną opozycją. Proponowaliśmy szereg istotnych zmian w polityce samorządowej - wyliczał Jerzy Lysy, przewodniczący klubu BWS.

- W ciągu ostatnich pięciu lat podatki od nieruchomości wzrosły o ok. 65 proc., koszty opłaty parkingowej o 100 proc., a koszt odbioru odpadów o blisko 250 proc. Jako mieszkańcy Bochni mamy dość nieprzemyślanych, źle przygotowanych i przepłacanych inwestycji, w których nie jest brana pod uwagę opinia i potrzeby mieszkańców - dodał Damian Słonina. Jako główne problemy wskazał dziurawe drogi, nierówne chodniki, brak kompletnego oświetlenia i niedostateczna liczba miejsc parkingowych.

Filip Pach kandydatem komitetu BWS na burmistrza Bochni

- Jako komitet wyborczy Bocheńskiej Wspólnoty Samorządowej sugerujemy zmianę gospodarza na młodego, sprawnego i dynamicznego menedżera, więc rekomendujemy kandydaturę Filipa Pacha - dodał Słonina.

Filip Pach od urodzenia jest związany z Bochnią. Jest absolwentem I LO, a także Politechniki Krakowskiej. Pracę zawodową rozpoczynał w Urzędzie Miasta Bochnia w wydziale architektury gospodarki komunalnej i inwestycji. Obecnie pracuje w Wodach Polskich, gdzie zajmuje się inwestycjami i zarządzaniem.

- Nie jestem związany z żadnym ugrupowaniem politycznym. Zawsze stroniłem od polityki, bo uważam, że nie ma dla niej miejsca w samorządzie - powiedział Filip Pach. Jako główny powód swojego startu w wyborach na burmistrza Bochni wskazał, że miasto potrzebuje zmian.

- Bochnia ma ogromny potencjał, lecz jest on niestety często marnowany. W Bochni mieszka wielu wartościowych mieszkańców, których pomysły i talenty nie są wykorzystywane. Bochnia i jej mieszkańcy zasługują na więcej. Aby to uczynić, należy stworzyć lepsze warunki do rozwoju naszego miasta, głównie poprzez skuteczne i mądre zarządzanie, a przede wszystkim przygotowanie i prowadzenie inwestycji. Tym bardziej że w tej chwili nadarza się okazja do pozyskania dużego wsparcia ze środków Unii Europejskiej - przekonywał Filip Pach.

Na razie zabrakło konkretów dotyczących programu wyborczego kandydata BWS na burmistrza, jak i samego komitetu. Ma być on opublikowany w najbliższych dniach.

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto